Jump to content
FAS Goran
Terza

Instalacija navigacije na telefone koji imaju GPS / mape

Recommended Posts

Od skora sam uzeo n97, pa me zanima ima li ko i kakvih iskustava sa ovim telefonom...? Zanima me i koliko drzi baterija, koliko joj treba da se napuni, posto ova moja bez 2-2.5 sati ne moze da se napuni, a plafon joj je dva dana, pa ne znam da li je to normalno ili da je reklamirem?

Uzgred, ono zbog cega sam otvorio ovu temu, je instalacija garmina i mapa za gps. Pre ovog telefona sam imao n95 i na njemu mi je garmin radio perfektno, sam sam ga instalirao i ako nekome treba za ovaj tel mogu mu instalirati ili poslati program i uputstva. E sad ono sto me zanima, kako ide sve ovo sa n97, da li mogu isti program i na isti nacin da instaliram kako i za n95 ili je postupak drugaciji?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako je isti operativni sistem instalacija je ista ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa simbijan je i na oba...

Imam garmin for simbian, odnosno garmin mobile xt

Share this post


Link to post
Share on other sites

Instaliraj verziju Garmin 5.00.50 posto ima podrsku za touch screen i eto. Update nadji na garminovom sajtu.

Poslao sam ti link ka uputstvu na PM.

Edited by BigBoi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hej, hvala puno, uspeo sam! Nije mi trebalo uputstvo, posto je samo trebalo ponoviti postupak, kao i na n95, jedina fora je sto sam umesto verzije 5.0.0 ubacio 5.0.5 i ona podrzava ekran osetljiv na dodir! Sve ispalo kako treba, radi u fulu sve! Jedino sto smara sto slepci iz nokie promenise punjac i njegov polozaj, pa sad moram da kupujem drugi za kola. I plus ne znam kako ce se uklopiti posto je mesto za punjenje sa strane, pa mu je tesko prici dok je telefon na nekom drzacu za auto!

Inace zna li neko ima li veze u kom polozaju tel mora da bude dok radi navigacija? Za n95 to je bilo vertikalno sa podignutim slajdom. Ne znam kako mora da bude na n97, da li dok se navodi treba da bude u horizontalnom ili vertikalnom polozaju, tj da li se okrene po duzini i sirini, razumete sta pitam...?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema na cemu ;)

Postavi telefon vertikalno i nagni ga 45 stepeni napred, tako ce najbrze pronaci signal. Treba da znas da trazenje GPS signala moze potrajati izmedju 30 sec do par minuta. Ako ne pronadjes signal u kolima, izadji, pogledaj da nema mnogo zgrada oko tebe i brze ce pronaci signal.

U principu, nije bitno u kom polozaju ces koristiti telefon kao navigaciju. Ako ga postavis vertikalno, imaces bolji pregled.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma znam ja za sve te fore, koristio sam 4 godine navigaciju na n95. Kod njega je ta fora da bude pod uglom od 45 stepeni, mada moze i malo odstupanja, signal hvata za svega par sekundi samo je bitno da tel bude u mirovanju na nekom drzacu itd. iz ruke je veomna tesko uhvatiti signal. Na n95 mogla je da radi navigacija jedino u vertikalnom polozaju, u suprotnom bi gubio signal ili dosta kasnio! Isto je i na n97, slika se lomi ako je tel horizonalno, odnosno u horizontalnom polozaju bi trebalo da je veci pregled ali ne moze slika da se ispuni na celom ekranu. U svakom slucaju sve sam sredio i radi extra. Ako kome treba pomoc oko instalacije neka mi se javi slobodno, sad sve znam :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

A da li je isto i za 5800???

Nabavio sam Garmin XT i nešto mi ne ide za rukom.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

garmin xt je univerzalan za sve simbijan telefone ja koristim verziju 5.00.60 koja ima u sebi vec srpski,i iz iskustva mogu reci da se mnogo bolje pokazao neko garmin nuwi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja koristim nešto stariju verziju Garmina 4.xx.x takođe ima srpski.

Brzina konekcije na satelite osim jačine signala naravno zavisi naravno i od tel. N85 se konektuje 3x brže od N95.

Kod rotacije telefona rotira se i ekran i skroz se popuni.

Uvek ga držim sklopljenog (dvostruku slajder) i otključanog u položaju na nosaču da ga dobro vidim. Konekcija na satelite je obično za par sekundi, nikad duža od pola min.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Brzina konekcije zavisi u poslednjim verzijama Garmina najviše od jednog pozadinskog procesa koga on ostavlja aktivnog i koji ždere bateriju jako. U verzijama 4.xx ovo nije postojalo. U verzijama 5.00.00 - 5.00.50 postoji i ne može da se isključi. Proces proverava GPS svakih par desetina sekundi i onda je start garmina/pronalaženje satelita jako brzo. U verziji 5.00.50 se može u samom garminu isključiti ovaj proces i tada moja E71 umesto jedva 2 dana postiže 5-6 dana rada. Proces se zove TSRAutostart.exe. Upgrejdujte garmin do 5.00.50 i isključite govno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Isto je za sve telefone, daj mi mail pa da ti pustim uputstvo...

Space, mozes li mi malo pojasniti kako ide to sa iskljucivanjem, koja je to opcija? Gde da je nadjem?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Proces se zove TSRAutoStart.exe. A ubija se na sledeci nacin: Garminov tools-system-ukljuci back ground service u aktivno, izadjes iz Garmin aplikacije, pa ponovo sve to uradis ali samo iskljucis back ground service ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Isto je za sve telefone, daj mi mail pa da ti pustim uputstvo...

Space, mozes li mi malo pojasniti kako ide to sa iskljucivanjem, koja je to opcija? Gde da je nadjem?

Pusti meni linkove i upustva za instalaciju, sad mi treba na e72, putujem do Austrije...

kursk@list.ru

Hvala :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Proces se zove TSRAutoStart.exe. A ubija se na sledeci nacin: Garminov tools-system-ukljuci back ground service u aktivno, izadjes iz Garmin aplikacije, pa ponovo sve to uradis ali samo iskljucis back ground service ;)

Pa sta dobijam, ako ga ukljucim, pa ponovo iskljucim? Sta se time postize , stedi baterija, ili sta?

Ja sada nadjoh tu opciju kod mene, ali je iskljucena...

A na n95 mi je starija neka verzija, mislim da je 5.0.0 i nema ovu opciju uopste

Edited by Terza

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ako ukljucis pa ponovo iskljucig dobijes iskljuceno! Kakvo pitanje takav i odgovor.... :whistle:

A na drugo, pitanje - produzis trajanje baterije barem za duplo....Mislim dok je ukljucen garmin....Ja imam XT 5.00.40 s60.9 i minimum je uduplao vreme trajanja navigacije na 5800.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drug me nagovara da instaliram neku noviju verziju Garmina koja ima opciju TSRAutoStart.exe, ali ja se plašim :unsure: .

Sad mi baterija traje 4-5 dana. Ako ovo uradim i produžim je duplo to će biti 10 tak dana. Telefon ima da mi se odvikne od punjača.

NOKIA N85

A osim što troši bateriju taj proces ima i svoju svrhu. Prilikom uključivanja Garmina pre ćeš se konektovati na satelite jer i dok aplikacija nije pokrenuta telefon povremeno proverava svoj položaj. Ovu opciju imaju i GPS uređaji.

Edited by kole

Share this post


Link to post
Share on other sites

5.00.00 kao što rekoh nema opciju za isključivanje procesa ali proces postoji u njemu. Podigni ga na 5.00.50 da bi dobio mogućnost isključivanja ili ako baš nećeš ili ne možeš postoji način za ubijanje zlotvora i bez upgrejda ali je komplikovaniji (ako treba napisaću ga).

Mnogi korisnici E71 prijavljuju skok trajanja baterije sa 2 na 6 dana. Mislim da je programer koji je tvorac procesa tsrautostart za symbian malo pobrkao lončiće, a ne bi me čudilo da im je i nokia zapretila pošto su ljudi masovno vraćali telefone fabrici kao neispravne nakon instalacije garmina. Šta bi bilo kada bi svaki telefon bez pitanja ili po default vrednosti neprimetno pretraživao wlanove, radio stanice, uparivao sa sa bluetooth uređajuma neprimetno (i na bluetooth treba da čekaš pola minuta da se upari ponekad)?

Ako je tačno to što Stef kaže da je gašenjem procesa i poduplana dužina korišćenja samog Garmina onda je tek glupost: proces ne služi ničemu nakon što je satelit nađen i navigacija je počela.

Edited by space2703

Share this post


Link to post
Share on other sites

zato je izmisljen auto punjac... :whistle:

5.00.60 je po meni najbolja verzija,instaliran mi je na N97 i pokazao se mnogo bolje nego garmin nuwi 200

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa cudilo me pitanje i odgovor jer je kod mene ta opcija u samom startu bila iskljucena :) Tek sad sam skapirao da to u stvari stedi bateriju dok se navigacija ne koristi, mislio sam da kad je garmin ugasen, to je to! Na n95 imam 5.0.0,zato inisam imao tu opciju, dok na n97 imam 5.0.6 ili 5.0.5 ne znam tacno, ali mi je to bilo iskljuceno. Ma odbro, on satelit i ovako i onako uhvati za tridesetak sekundi kad je u mirovanju, sacekam pa krenem :) A koliko god baterija da traje bez auo punjaca se ne moze, ali na moj oglas da kupujem punjac jos se niko ne javi :)

Ima li neka mapa srbije novija od 2.2 verzije?

Share this post


Link to post
Share on other sites

ko vam je to rekao da garmin trosi bateriju kada se ne koristi???

ja sam u beogradu kupio originalni punjac za n97 u nokia shopu po ceni od 1400din znaci original originala,nokia vakum pakovanje,garancija sve...radnja se nalazi u delta sitiju na prvom spratu

i mislim da je glupo platiti telefon 4glave a koristiti kineski auto punjac koji moze da ga sjebe

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ja razumeh tako... da povremeno proveri polozaj da bi brze uhvatio satelit kad se ukljuci...? Kako god, meni je ta opcija i bila iskljucena na 97, na 95 je nisam ni imao. Bez auto punjaca nema ni navigacije, sa tim se slazem. Mene samo izradise, auto punjac sam imao uz n95, dobio ga u pakovanju, preko paketa, sad promenise konektor, a i ne daju ga vise u paketu, odnosno poceli da ga daju par dana posto sam ja vec kupio tel preko telenora, ko kupuje sada dobice i autopunjac :) Ima li sta novije od 2.2 mape za Srbiju? Inace ne pada mi na pamet da kupujem kineza za 300 din da mi puni tel koji kosta 500 evra, trazio sam pre par dana u alfa copy-u ali nisu imali, pogledacu za par dana opet, a cena mu je tako od 1100-1500 din. Inace, meni baterija i onako traje pola dana u pocetku, pa onda kako vreme prolazi, dok iscackam sve opcije, povecava se na dan, pa dva, pa posle dve godine kad ga izgustiram skroz zna da drzi i po 4-5 dana :D

Jedino me smara sto n97 da se napuni treba joj bar 2-3 sata na punjacu, n95 se punila za sat!

Share this post


Link to post
Share on other sites

ko vam je to rekao da garmin trosi bateriju kada se ne koristi???

Troši, troši. Sve što je napisano je tačno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

imao sam prvo jednu N97 od koje je garmin bio od prvog dana na njoj baterija mi je trajala dovoljno,posle toga sam kupio jos jednu N97 na kojoj nije bio garmin od samog pocetka i trajala je isto kao i na ovoj gde je bio garmin,sada i na njoj koristim garmin i baterija mi traje ok e sad da li to ima veze sa verzijom garmina ili...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ala je ovaj boki bahat, dve n97 :) i obe sa garminom :harhar:

Nego recite vi meni da li je normalno da da mu bez tri sata na punjacu nema pune baterije?

Inace, na n97 moras imati noviju verziju garmina jer u suprotnom ne moze da radi, tj moze, ali novije verzije imaju imaju podrsku za ekran na dodir, tako da su starije verzije neupotreljive. Inace ova opcija je podrazumevano iskljucena.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...