Jump to content
FAS Goran

All Activity

This stream auto-updates     

  1. Past hour
  2. Krstasti verovatno. Ima ih od 700 dinara naviše, a od termički obrađenog čelika su 5-10 hiljada. Mislim na ovakav: https://www.wobyhaus.co.rs/kljucevi-nasadni-cevasti/3388-kljuc-krstasti-17x19x22x1316 Bolji bladeri i odnos sa kupcima nego kod drugih domaćih (mada se odnedavno na istim mašinama u Kruševcu, pored drugih marki, prave i upravo »Save«). Po ostalom ih ni mi ne volimo, ali su imale odličan izvoz.
  3. O Boze, ja sam slep. Pise u oglasu gore Alu felne 17" a ja pitam da l' su 16 ili 17....
  4. Koji kljuc za tockove je najbolji. Onaj zvezdasti ili ... Ja imam neki u obliku slova L ali bas kratak, duzi deo ima tridesetak cm i kao da ne nalegne lepo na sraf, kad pritisnem on spadne.
  5. Ima par aftermarket dodataka koji mogu da se stave, mada ja nisam imao herca da to radim na Stilu. Npr bila je "kutijica" od 20ak eura koja je stvari PWM kontroler, zakaci se na duga svetla i onda salje impuls 60% vremena i efektivno duga svetla sijaju smanjenim intenzitetom kao dnevna. Cim upalis oborena, PWM duga se gase i odatle se auto ponasa kao da nema ugradjen PWM. Ovo sve vazi za obicne halogene sijalice, ne radi na xenonima i ledovima (mada ko ima LED obicno ima i posvecena DRL)... To je fora koju je Volvo koristio jos pre 20-30 godina....
  6. Po meni vredi, koristio sam ga 10-ak puta uglavnom za dopumpavanje. Sporiji je od skupljih verzija ali će da završi posao. Ne bih ga koristio duže od po 5 minuta, odnosno nakon svakih 5 minuta pustio bih ga da se ohladi. Znači odličan je da ne moraš da menjaš gumu na putu, već dopumpaš pa, tražiš vulkanizera
  7. Today
  8. Logicno jeste, al nije logicno da ti Lambo naplati $200 a Ford $10 za esencijalno identican deo (migavac u krilu). Taj deo isticem, a ne sto se koristi na vise modela...
  9. 16ice trazim, gume me ne interesuju (imam skoro nove)... Zvacu ga, hvala za info.
  10. @ostoja 16-ice sa letnjim gumama mogu ovu sezonu da preteraju, stanje 8/10 i nije mu fiksna cena, dao bi ih za 120-130
  11. Ja imam 4001 uglavnom operem ceo enterijer sa jednim rezervoarom ciste i prljave vode, retko kad praznim prljavu vodu u toku pranja ali desava se zavisno od strokavosti enterijera ali za neke normalno prljave enterijere izdrzi bez praznjenja. A na kraju i nije bitno to je posao cca 2 min prosuti prljavu vodu a cista mi uvek izdrzi
  12. PremieRacing

    Garaža

    Da li si se setio, kad već praviš sam i praviš sebi, da i ploču napraviš sa nekim dovoljno velikim ali oku neprimetnim padom? Ili bar neku kao kanalicu gde ćeš da teraš svu prljavštinu sa poda? Još ako ofarbaš kvalitetnom bojom za beton ima sama da se čisti i sapira Ja ludim kad treba da počistim garažu (prašina, voda, otopljen sneg, i sl.) a sve mi se skuplja na dva tri mesta koja imaju ulegnuće. Ali ja sam u zakupu, nisam je ja pravio...
  13. i 037 i stratos su imali stopke od fiata 850
  14. Hajde da se i ja uključim, gledam nešto za amatersko čišćenje, morao sam malo da isčitam šta gde kako. Majka svih uređaja je Karcher Puzzi 10/1 ali je naravno skup, oko 90 000. Postoji odlična kopija Star Combo 10/1 košta oko 52 000. Pa od amaterskih je Karcher 4001 oko 31 000 pa turski Ecolux 140e,pa nemački Scheppach 5 u 1 oko 130 e. Mana 4001 je 4-4 rezervoara, Ecolux i Scheppach imaju 4-20 zapremine čistog i prljavog rezervoara. Ako je dotok litar u minuti, to znači da na 4001 svakih 4 minuta prazni oba kanistera, kod ova 2 dopunjuje samo čistu vodu a prljavu na 29 min. Treba još istražiti, ima i recenzija na yt
  15. Imam copu, ali mislim da cu da uzmem klasicnu (normalnu) felnu za rezervni tocak. Vise mesta ce zauzimati (toro boca je u mestu za rezervi tocak), ali krstena guma je krstena guma. Samo nisam siguran da li da uzmem all season simetricni ili asimetricni rezervni. Ako uzmem simetricnu moze da je montira kao "levu" ili kao "desnu", kod asimetricne nema veze posto je, jel, asimetricna. Ali asimetricna se teze nalazi (ima Dunlop npr) i obicno su skuplje, steta za rezervu, a skoro 90% guma na oglasima su simetricne. Jel neko vozio gumu "naopako", tj u kontra smeru rotacije, koliki je problem ako se vozi tako?
  16. Ja imam VW fabricki iz kompleta za krpljenje radi lepo ali pumpa samo do 2 bara sto je samo za prvu pomoc
  17. Ja sam uzeo u Lidlu kompresor sa busterom za akumulatore( oko 5500rsd ako se dobro sećam) ,oba sam probao i rade zmajovski
  18. Imas u Arandjelovcu na ulazu jednog crnog kao tvoj. Gledao sam felne sa njega da uzmem pa sam odustao ali auto deluju zdrav limarijski. Imas i broj i adresu sa desne strane pa zvrcni pre nego resis da odes i pogledass. Mozda i mozes da se dogovoris da ti on oba dela i zameni ako ti vec proda, verujem da mu je to rutina.
  19. Uzeo je moj otac taj kompresor pre neki dan, medjutim, jos uvek nismo probali. Verujem da su uzimali ljudi, pa ako je neko probao, nek napise iskustva.. a i ja cu svakako, cim se proba kroz koji dan
  20. Yesterday
  21. Nesto slicno sto se desilo sa Nokiom. Samo se nadam da se nece tako i zavrsiti.
  22. Ma neko je ovde, u nekoj temi, napisao da ne moraju da se pale, da kao policija tolerise to. Mada i meni su tolerisali, samo mi je napomenuo. Jedino ako to nije ovaj novi pravilnik da ne kaznjavaj odredjene prekrsaje vec samo upozoravaju Ma ja razmisljam krilo i da ne diram, da zamazem onu ogrebotinu da ne rdja a sto je malo lubljeno sta cu mu Mada i zamena krila ce izaci stotinjak evra. Vrata bih sredio ili menjao jer je pukla farba, krenuce to da se ljusti. Otici cu do otpada ovde da vidim sta to nude za 50 evra.
  23. Vidim neku reklamu iz Lidla za neki mini kompresor, dal bese oko 2000 dinara. Vredi li to kupiti?
  24. Pričam sa kumom imao isto na AR 159. Kaže isto glasovne komande, čita SMS, Viber what's up pozivi. Neka navigacija???? (Imam isto na Abarthu na plafonu tipku "nav" što ne znam za šta služi) i to sve u toj kutijici koja se je počela ugrađivati u Fiate u 2005 ili 2006 godini. Ja to sad imam u vagenu koji je dva broja veći od Grande Punta i skoro 15 godina noviji.... Us put i ne čita SMS ili nisam provalio... Šta se je desilo sa Fiatom a imali su naprednu tehnologiju???
  1. Load more activity

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...