Jump to content
Goran
Dash

Jeep Compass 2.0 MultiJet 4x4

Recommended Posts

9 hours ago, Dash said:

meni je SUV segment totalno nezanimljiv, ali zato zeni nije, pa smo morali neki kompromis da pravimo, da bude SUV

Apsolutno se poklapa sa mojom teorijom kako su Crossoveri/SUV dosli na ovakav nivo popularnosti :D ...

Pocevsi jos prvog Qashqai-ja, Juke i slicnih...

 

Svakako da vas lepo sluzi, puno bezbednih kilometara!

Share this post


Link to post
Share on other sites

U gradu kada vidim Qashqai, Juke, 2008 i slicne, uglavnom ih voze zene...

Ako je neko upoznat, da li ovaj Euro 6 2.0 MultiJet ima problem sa gumicom uljne pumpe kao starije verzije ili je to reseno? Po stranim grupama nisam uspeo da nadjem taj podatak.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

E kakvi ste ljudi, ja bih rado uzeo Juke ako krenu Nissmo da prave :D 

 

da te u zdravlju sluzi Compass!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cestitam na kupovini! Da vas lepo sluzi! 
Razmatrao sam ozbiljno i kompas prilikom poslednje kupovine medjutim nisam nasao ono sto bih voleo, a naleteo tiguan...  
Redizajniran sa vise opreme mi je bio cilj, ali sam se nazalost samo uklapao sa modelima pre redizajna, a taj enterijer me je odbijao... 
Daj vise slika kada stignes. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Redizajn sa 4x4 pogonom i sa dobrom opremom je kod nas na oglasima retkost. Enterijer se uglavnom ne svidja ljudima pre redizajna, amerikanizovan je, lici na Grand Cherokee malo. Meni je ok, nije napadan kao 3008, a opet zanimljiviji od Japanaca.

Vise slika od nedelje kada se ispolira i krene da lici na nesto... Ovako umuljanog mi zao i da slikam :)

 

Naruceno Ravenol 9HP ulje navodno bas za ovaj menjac. Malo je jeftinije od original ZF ulja, pa cemo videti kako ce biti. Svakako planiram ponovnu zamenu za 10k km.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Compass ispoliran, jedna ruka 3m cut, a realno bi trebalo i bolje, nego nisam imao vremena. Nadam se da cu ga definitivno zavrsiti i staviti sinteticki vosak sledeci vikend. I ulje za menjac stoji, cekamo majstora.

Prednji branik cu morati da farbam u buducnosti, jer ima dosta tragova od udaraca kamencica.

 

Za sada zadovoljan, primetio da "dugo" drzi osmu brzinu, pa prebaci u devetu. Istrazivao malo, kazu po stranim Jeep forumima da je to normalno, tako se svaki ponasa.

 

Zamenicu ulje i u diferencijalu pozadi, samo da istrazim koje ide.

IMG20260302161253.jpg

IMG20260227063355.jpg

IMG20260214114138.jpg

IMG20260218205337.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Presao skoro 7000km Kompasom. Pored ulja u menjaču, zamenjeno ulje u transfercase-u i diferencijalu, ide 75w90, sipano Swag ulje. 

Posle vožnje od Erdevika do Novog Sada onim sjajnim asfaltom, u Novom Sadu primetim da lupka nesto u trapu. Zameni majstor kraj letve, smanji se, ali i dalje lupka. Proveravali sat vremena sta je, sve je zategnuto u trapu. Sumnja se na letvu volana... Nova 29000 dinara, opet kakav je kvalitet te zamenske ne znam. Reparacija opet, sve zavisi, nisam pametan sta da radim. Ako neko ima iskustva i savete, neka pise.

 

Sve u svemu, zadovoljan. Najvise zadovoljan sto kada se ugasi start/stop, ostaje ugasen dok ga sledeci put ja ne upalim, ne pali se kada sledeci put startujem auto. To jos nisam video na drugim kolima.

IMG20260527202539.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites
10 hours ago, Dash said:

 To jos nisam video na drugim kolima.

 

 

500X - ista situacija, hvala Bogu. Svidja mi se to sto imas mogucnost da koristis ali te ne prisiljava...pa ako hoces - hoces...

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 5/28/2026 at 9:58 AM, danijel55 said:

Da nije do solja amortizera?

Provericemo. Ove nedelje cu zakazati i proveru kod drugog majstora, pa da definitivno vidimo sta je.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...