Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Posted (edited)

Ovako je bilo po bordu.

oko 26kmh -7.4

oko 21kmh - 8.2

Bg - novi sad i nazad sa cepanjem u levoj traci i izletima do 170kmh - 6.2. 
Jako sam zadovoljan a nisam ocekivao nista drugacije. Do Grcke ce biti tempomat na 130 kapiram da ce se vrteti oko 5 litara na bordu. 
Videcemo jos, generalno moja neka voznja na poslednja dva automobila je 25-27kmh, verujem da ce me ispostovati sa nekom potrosnjom oko 7 - 7.5 po gradu na tu prosecnu. 

Edited by dekirs

To je odlicna potrosnja za tu tezinu, snagu i automatik.

Ja moram bas da se potrudim da budem ispod 9l u gradu.

Posted (edited)

Pisacu jos o potrosnji, da se samo naviknem na auto i ustalim u voznji. Sada je sve novo pa je zanimljivo :D 

Na mecki mi je na uzorku od nekih 5000 km poteosnja bila 8.4 na 26kmh prosecnu. 
Deluje da cu cak i ustedeti :D

Edited by dekirs

Posted (edited)

Voznja po km ce ti svakako biti jeftinija.

Dok se malo izdivljas i izgustiras, ocekuj da ti kombinovana bude bar litar manja (uz veliki rezervoar, keva za autonomiju). Plus su sada maltene izjednacili cene benzina i dizela.

Slicno smo se prebacili :) , sa turbo benzinca C klase, na dizela D klase. Bravo mi je u vlasnistvu za 5 godina imao kombinovanu okruglo 7.0 l.

A sa ovim 400 kg tezim i 30 KS jacim, kombinovana potrosnja je trenutno oko 6.1 l, u drugoj godini vlasnistva. A jos i konstantno pada kako se vracam na standardna podesavanja :), jer zbog porodicnih obaveza nisam puno putovao i dosta sam vozikao u lokalu. Ali racunam da ce biti oko litar manja (a recimo identicna kao davno daleko laksi 1.9 8v Stilo 3v).

Ovi iole moderniji dizeli smesno trose, tako da je to zanemariva stavka. Sto ti kazes, cisto da ispratis kako tehnologija radi.

Licno bi me jedino "bolela" (najvise zato sto je budalastina i bukvalno iz*rkavanje, koje 3 decenije niko i ne planira da izmeni), registracija od skoro 90 soma. Kao i ekologija/DPF i je*ene regeneracije. Pogotovo ako ce auto provoditi dosta u lokalu.

Srecom pa su Zabari kasnili sa AdBlue, pa si bar lisen te zamlate i gluposti. Ne znam samo kako, kada sam kupovao za sebe, 2.0 BlueHDi motori su uveliko krenuli jos 2015.

Edited by Ivan

Posted (edited)

U sustini za lokal cu konfiskovati 208 hdi od lepse polovine. Ne bih da palim ovoliki auto za kratke voznje. Srecom takav je auto da trazi gas i jacu voznju, verujem da ce me zaobici dpf i ekologija bar u nekoj meri. 
Sto se tice registracije to je sto je, svesno sam prihvatio. Nadam se najboljem :D

Edited by dekirs

Mišljenja sam da Giulia nije daily auto za ljude koje obitavaju po centru BGa zbog špiceva, gužvi, stani kreni, realno, kao ni večina modela iz te klase i slične motorizacije, plus gde troškovi održavanja od redovnog potrošnog materijala, goriva, gume, itd itd..... Greota je akati takav auto gde je prosečna brzina 10-15km/h.
Ako nam ikad uđe u kuću, neki dogovor je da bude drugi auto za vikend vožnje, putovanja, za sve sem odlazaka na posao i mučenja po gradu.

Pa nije, donekle nije, ali svakako ne zelim da se ja prilagodjavam autu. Ako trebam da idem negde sa njom kroz guzvu, onda ide kroz guzvu i to je to. Mislim da je mnogo udobnije, sigurnije ajd mozda ne prakticnije ali skoro sve je na strani D segmenta cak i po gradu. Sva sreca nemam teske guzve gde su male prosecne brzine, tu bih onda motor kupio, auto je patnja :D

On 5/16/2024 at 12:02 PM, Ivan said:

Giulie benzinke su, kao sto kazes, kod nas igla u plastu sena. Tako da smo uglavnom "osudjeni" na dizele.

Niste, niste... :D:D

Čestitam @dekirs :thumbsup:  Hoćeš možda moći na skup sutra?

Hvala Neso. Ne znam kako mi promace notifikacija, tek sad videh…