Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Nek je s srecom i mnogo km ☺️
Mozes li malo detalje koja je bila cijena i zanima me potrosnja kad ga malo uzmes pod svoje. Mislim da je to najbolji izbor dobijeno ulozeno ko ne juri 4x4

Izasao me 18.5k. Dobio sam osim letnjih novih Miselinki 17ica, i nove zimske Goodyear UltraGrip zimske 17ice.  Potrosnja jos je rano, ali to je 1.6 Mjet, ne ocekujem neka iznenadjenja. Auto je bio stvarno ko nov, unutra jos mirise na novo kao iz salona, na zadnjim sedistima ko da nije niko ni sedeo. Jedva cekam na leto do Lukavice, da se popnem do Kapetanovog jezera (ok prosle godine i moj nemocni 500L se popeo bez problema :)) 

A sto se tice tvog pitanja.... jeste na haubi Jeep ali to je Fiat, nema tu problema za delove. Za motore.. umalo da uzmem neki polovan, jos manje presao, ali 1.0 turbo 3 cilindra.... nekako nisam mogao, jeste to sve ok i 120KS ali ne znam, a i razmisljao posle jednog dana ako budem prodavao kako cu prodati sa tim motorom. Mislim da je 1.6 Mjet odlican motor za ovaj auto.

E da jos jedan utisak kad ga poredim sa 500L. Multimedija na Jeepu je nekako... suvise dole, pod 90 stepeni... Jeste veca dijagonala, ali na 500L je vise gore postavljena i preglednija. Ali, osim vece dijagonale na Jeepu, osetno je brzi odziv i veca rezolucija. Apple CarPlay radi odlicno.

Taj 1.0 koliko vidim srce i preko 10l grada sto je mnogo... Tako da se slazemo da je ovo mnogo mnogo bolja opcija... I da ne bi trebalo da mu gradska pravi problem oko dpf i cuda... Baci jos koju fotku kad stignes ☺️

12 hours ago, nikolap said:

Posle mnogo vremena, evo me opet na forumu :) I to u ovoj temi, jer posle 2 komada 500L-a (2013, pa 2019. godiste), evo danas se ponovio sa Renegedom. Polovan, 2020, presao 21000, dizel 1.6, Limited oprema plus dodatni paketi..led farovi, fabricka kuka, senzor mrtvog ugla, adaptivni tempomat...i slicno... Mislim da ima sve sto se moglo ubaciti.

Prvi utisci: posle onog 1.4 atmosferca..... nebo i zemlja. Posle pola dana prezadovoljan. Vuce ko blesav. Hauba napred imam utisak kao Dajca da vozim. Jedina zamerka je da gabartino je mislim skoro identican 500L-u, a gepek minijaturan. Meni sa 2m visine polozaj u autu i mesta za glavu ima i vise nego treba, ok i 500L je bio ok sto se toga tice. Deca nazad imaju jos vise mesta nego u 500L.

Sve u svemu auto je sjajan.

jeep.jpeg

Čestitke !

Neka te lepo služi.

Biću subjektivan, ali, boljih kola u toj klasi nema.

Imao sam 500L sa 1,6 MJ (sa 105 ks), ali sam uvek želeo Renegade. No, "nije se dalo".

A 1,6 MJ je čista bajka od motora (za one koji vole dizele). Jeste da je ugladjen u radu kao "drobilica za kamen", ali u vožnji i odaje utisak takve moći :) A osećaj je valjda najbitniji. I nešto vredi.

Još jednom, sve najbolje. 

P.S: To što kažeš da deca pozadi imaju više mesta nego u 500L, prostor za smeštaj trupa i glave je kolosalan, ja sa 193 cm i trupom psa jazavičara pozadi sednem u panoramski Renegade bez problema :) Nema ga takog u toj klasi, takve kocke.

Ali mu prostor za kolena pozadi nije ništa bolji nego u 500L. A ima čak i malo manji Wb od 500L.

Cestitke za kupovinu. Renegade kao Renegade, ili ti se svidja ili ne ali je definitivno dobra kupovina i dobar primerak. Kilometraža zanemariva, lepa boja, motor fantastican...Svaka cast!

9 hours ago, moron said:

Imao sam 500L sa 1,6 MJ (sa 105 ks), ali sam uvek želeo Renegade. No, "nije se dalo".

Ha, ima ovde na forumu od pre 5 godina moj post, kad sam se lomio izmedju 500L i Renegade :) I presudila cena, i imao odlicnu ponudu u Stojanovu za 500L S design u full opremi ali sa benzincem ovim ocajnim.  Posla par dana, motor je stvarno odlican, vuce i cupa, ali malo onako kako da kazem traktorski, bas se oseti snaga. Najsmenije sto sam auto uzeo da ga nisam ni provozao, ni test voznju. Tj sad mi smesno ali kad sam uzeo kljuceve..pomisilio..bokte, pa nisam probao ni da li pali auto :D 

To je kako se pogodi mogao si da vozis kod 5 majstora i probas 101 put i opet se zeznes. A ovako kad se hoce hoce ides na osecaj i to je to :)

Meni je Renegade bas simpatican auto i bas bih voleo da ga razmotrim za drugi auto, ali ovo sto se desava sa njihovim cenama je nerealno. Valjda ima neko pravilo medju vlasnicima da ne sme da kosta nikad manje od cene za koju je nov kupljen :lol:

On 4/14/2024 at 10:44 AM, igor0511 said:

Meni je Renegade bas simpatican auto i bas bih voleo da ga razmotrim za drugi auto, ali ovo sto se desava sa njihovim cenama je nerealno. Valjda ima neko pravilo medju vlasnicima da ne sme da kosta nikad manje od cene za koju je nov kupljen :lol:

Slazem se, narocito sto znam za slucajeve da su ljudi prodali polovan auto za iste ili vece pare nego sto su ga kupili polovan. U mom slucaju uspeo sam da okvirno iskopam koliko je auto kostao. Pretpostavio sam da nije uzet po cenovniku plus dodate opcije jer bi u tom slucaju izaslo preko 30k. 2020 je bila akcija za pravna lica (a moj auto je bio na pravno lice), nesto tipa 1000 i vozi. 1k evra avans, pa 48 rata od mislim nekih 350 evra tako nesto i poslednja rata 30% cene. Bas taj nivo opreme sto ima moj. Na prste sam sracunao da je nov bio oko 26-27k ako se nisam zabrojao, plus kuka plus set zimskih sto dobio. OK on je sigurno prebio ulazni PDV pa ga izaslo nize. Sobzirom na besprekorno stanje auta, malu km, prosao sam ok. 

16 hours ago, nikolap said:

...S' obzirom na besprekorno stanje auta, malu km, prosao sam ok. 

Amin. 

U zdravlju da vas služi i puno bezbrižnih km da pređete    :thumbsup:

Cestitam! Da te dugo i lepo sluzi!

Ocekujemo slike. :)