Jump to content
FAS Goran
Vule

Passat B8 Highline

Recommended Posts

Završeni konačno svi servisi i sve što je bilo prioritetno, montirane nove Bosch metlice brisača, opran, stavljen miris :D Danas još da zamenim gume i spreman je Passerati za praznike.

Sinoć sam se poigrao malo i sa Caristom

ent.thumb.jpg.3f93167e3be9c28c5bbafea3202891f7.jpg

• Isključeno upozorenje za pojas
  • Isključen start stop sistem
  • Instalirana R Line style virtual tabla
  • Odziv gasa promenjen sa gradual na direct

Nema mnogo toga da se otključava što već fabrički nije preinstalirano, sad sam zapravo shvatio da nemam baš čime da se igram i nemam šta da budžim :cry:

On 12/27/2023 at 12:38 PM, Decak Iz Vode said:

Odlično izgleda na fotkama i boja je stvarno vrh. Znaš li kakav joj je naziv po fabrici?

https://autocarpaint.co.uk/products/volkswagen-passat-limo-crimson-red-code-ld3y-touch-up-paint-2014-2018

Kaže Crimson Red Metallic :) 

On 12/29/2023 at 3:53 PM, Vule said:

Instrument cluster pa styles pa izaberes (mislim) style 5.

Koji adapter koristis? 

Oke, probacu bas. Bezveze je sto pise samo tako po brojevima.

A koristim neki obican adapter, sa ali-a. Znam samo da sam gledao neku konkretnu verziju da uzmem (ne secam se tacno koju) jer carista ne radi sa novijim nekim verzijama

Ništa se pametno ne dešava, pali-radi-ide, odradio sam i servis DSG-a nedavno, zamenio kočiono ulje, tako da je sve završeno što je moglo da se završi.

Jedina stvar koja me je nervirala je stanje ručice menjača, ne znam kako i zašto, ali izgledala je ovako:

1707728875917.thumb.jpg.9930fd3f78e913dd510f1cb69518a9d6.jpg

Mogu misliti kad je prethodni vlasnik ovako unakazio ovu, kako bi izgledala da je bio manuelni. Uglavnom, zamenjeno, sad je fabrika :)

1707728875914.thumb.jpg.81166b917835336fc26244d1fe96dc4f.jpg 1707728875910.thumb.jpg.7f279eca016d1cd54c9791b9273844bf.jpg

Nosim i ja prsten ali mi ručica izgleda kao nova a auto mi ima skoro dvostruko više km.

Takođe, burmu nosim ali bukvalno nikad ovu ručicu ne držim tako da bi išta izgrebao sa gornje strane, i kad menjam "brzine" uhvatim ručicu drugačije, kao flašicu recimo (da ne kažem nešto drugo), jer kažiprstom stiskam prednje dugme. Ovaj španski batica je malo odmarao ruku izgleda dok je vozio, češao dlan o ručicu.

E pa u tome i jeste stvar sto mnogi ne gledaju kako drze rucicu.Mi koji pazimo, enterijer ce biti kao nov,dok ima vozaca koji su katastrofa.

Evo cist primer:moj otac pusi cigare i za 30god staza sto profesionalno i privatno nikada nije izgoreo nebo,sediste ili bilo sta,dok kod drugih vozaca nije tako.

2 hours ago, Vule said:

Ovaj španski batica je malo odmarao ruku izgleda dok je vozio, češao dlan o ručicu.

A imao izgleda veliki prsten na svakom prstu!

Bas cudno da neko toliko izgrebe rucicu automatika. Nervozan i znojav neki covek definitivno :D

Na mom problem nije toliko uznapredovao ali je definitivno prisutan

trudim se da ne cackam ali deluje primamnjivo
Na predhodnom passatu B6 je takodje bio isti problem koji se pojavio na nekih 350k

Mozda je prethodni vlasnik koristio kremu za ruke, a ona rastvara neke materijale... 

Evo da prijavim kakvi su kod mene volan i rucica manuelnog menjaca posle 160.000.

Naravno, ne mogu sa sigurnoscu da tvrdim da nije nekad zamenjena, ali prilicno je ocuvana i zelim da verujem da je neko.vodio racuna o tome :)

Mada, zena ce za par meseci da udesi to da izgleda kao da je presao 460.000.

@Vule kakav je volan kod tebe?

IMG_20240213_072412.jpg IMG_20240213_122706.jpg IMG_20240213_122645.jpg IMG_20240213_123405.jpg IMG_20240213_123804.jpg

Edited by Ivan
Sredjene slike

17 minutes ago, rkoma1986 said:

@Vule kakav je volan kod tebe?

Nemam sad neku sliku sa kamere, ima sa placa, ali to je to, nema nikakvih ogrebotina i oštećenja, kad se lepo prebriše, koža bude skoro kao nova

7cd0a27b1876bb21ca9d7f3365daef7c19b260ce.thumb.jpg.54cf33f2fdd063327334e449eb144b1a.jpg

Ajd samo da prodiskutujemo koju o passatu, sad se setih. Isli smo na Zlatar u januaru. Dve stvari koje su mi bezveze.. LED farovi ne emituju nikakvu toplotu i posle nekog vremena voznje po autoputu po snegu farovi su bili zavejani i smrznuti. Vozio sam po danu ali mi se cini da bi vidljivost nocu bila uzasna u tim uslovima. Isto tako, posto je cela prednja maska bila smrznuta prestao je da radi adaptivni tempomat, a koliko sam shvatio, nema opcije 'obicnog' tempomata tako da sam veci deo vozio sa nogom na papucici. Cini mi se da se sa osmicom VW najvise do sada priblizio A4-ci sto se tice kvaliteta i stvarno sam prezadovoljan, samo eto, da iznesem nesto sto mi je glupo reseno, mada je to verovatno isti problem kod svih

Edited by rkoma1986