Jump to content
FAS Goran
Cile012

Lancia Musa - slabo rikverc svetlo

Recommended Posts

Prvenstveno na Lancia musi, međutim, vidim da dosta  fiata ima isto rikverc svetlo. Da li se samo meni čini da je ovo svetlo "nikakvo". odnosno uopšte ne služi svrsi. Stavio sam i jaču led sijalicu i opet je slabo. Ima li načina da se "pojača" ovo svetlo?

 

 

Edited by neshaoct
formatiranje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da nije kojim slučajem matiralo iznutra ili spolja pa smanjuje učinak sijalice ? Imaj u vidu da čak i sijalica hoće da se "zacrni" od korišćenja pa proveri u kakvom je i ona stanju.  Meni na Bravu sasvim ok svetli sa običnom halogenkom. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

kod mnogih kola rikverc svetla neretko nemaju svrhu da ti osvetle pozadi vise da ti budes vidjen tako da nema nacina da pojacas nesto sto je tako konstruisano i pozicionirano sem da ubacis neko dodatno rikverc svetlo u branik recimo...kod kola kao kod grande punta gde je rikverc svetlo dole u braniku ima smisla sa jacom sijalicom imao sam na jednom gp led rikverc i jace je bilo nego klasicna sijalica ali kod kola gde je rikverc gore u faru kao kod muse to ne pije vodu.

Edited by OMP

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na mojoj musi je rikverc svetlo dole u braniku kao kod GP ali i jača sijalica nije pomogla

28 minutes ago, ISV_01 said:

Da nije kojim slučajem matiralo iznutra ili spolja pa smanjuje učinak sijalice ? Imaj u vidu da čak i sijalica hoće da se "zacrni" od korišćenja pa proveri u kakvom je i ona stanju.  Meni na Bravu sasvim ok svetli sa običnom halogenkom. 

Očistio sam unutrašnje sočivo pre menjanja sijalice

Veću preglednost imam kad upalim sva 4 žmigavca. :-(

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Cile012 stavis parking senzore, sad su po 6-7$ na aliju i resis problem s tim sto ne vidis iza sebe. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobar deo ljudi se uhvati za te nesrecne LED sijalice jer jace bljeste. A zaboravljaju da ih stavljaju u kuciste predvidjeno za sijalicu sa vlaknom, koje sa tacno odredjenog mesta isijava svetlost 360 stepeni. Zavisno od konstrukcije sociva, mnogo bitnije moze da bude vec samo rasipanje svetla.

Tako da u neretko LED budu upravo funkcionalno kontraproduktivne. Tj. dobijes bljestanje, a ne svetlo tamo gde je najpotrebnije. I umesto da se gleda rezultat "na putu" - stanu ispred auta i dive se bljestanju, koje se onda slika i kaci na IG :D .

On topic, svakako bih uporedio stanje jos sa nekim. Bivsi Bravo mi je takodje imao rikverc svetlo u braniku sa desne strane. Koliko se secam P21W sijalica i to je zadovoljavajuce osvetljavalo i vrsilo posao, iako je samo sa jedne strane nisam imao nekih zamerki. Sem kada su me na turskoj granici vracali par metara unazad, na prozorce koje nisam video, a jedan auto iza mene :D . Ubacio u rikverc da ovaj iza vidi i malo se pomeri, on nista. Masi rukama, stakla crna kao noc, ne vidi nista... Pali sva 4 i masi kroz prozor da malo mrdne unazad, opet nista. Dok na kraju pandur nije izasao iz kucice da mu kaze. Jedini put da sam rekao, e jeb*em ti rikverc svetlo u braniku :D .

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Cile012 said:

Na mojoj musi je rikverc svetlo dole u braniku kao kod GP ali i jača sijalica nije pomogla

Očistio sam unutrašnje sočivo pre menjanja sijalice

Veću preglednost imam kad upalim sva 4 žmigavca. :-(

zaboravih da musa restyle ima dole kao gp, generalno meni to rekverc svetlo nista ne znaci, mogu i da ga nemam pa i ne obracam paznju na te detalje i event. unapredjenja ali kazem imao sam jedan gp sa ledom i to je svetlelo pozadi primetno bolje nego sad na mom obicna sijalica, znam da sam se zacudio sta to svetli pozadi kad ubacim u R :)

Edited by OMP

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...