Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Bas mi krivo sto nisam mogao da dodjem danas u BG, rece mi drugar isto da nije bilo lose :)

 

Vise sam za 1301 inside :devil:

 

 

Edited by neshaoct
formatiranje

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 hours ago, knezevic76 said:

be2bd90563e48b7d1e613953e155fa4f.thumb.jpg.52063a1c046d8ef35471bff90954fb9b.jpg 

Alal im vera na druzenju i brojnosti :unworthy: . Pa kako su se lepo poredjali po modelima, svaka cast.

A mi nesrecnici sa daleko brojnijim Fiatima/Lanciama/Alfama, ne mozemo bar jednom da se okupimo evo vec pune 4 godine.

Toliko o druzenju ovde u zadnje vreme, od ranija dva velika godisnja skupa (prolecnog i jesenjeg), redovno posecenih nedeljnih skupova...

A ne daj Boze tek da se poredi sa periodom od pre 7-10 godina ili da pitas koliko se clanova sada medjusobno poznaje :( .

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 5/21/2023 at 5:47 PM, Nikola031 said:
Bas mi krivo sto nisam mogao da dodjem danas u BG, rece mi drugar isto da nije bilo lose 

 

 

Vise sam za 1301 inside 

Imam i tu nalepnicu, al nekako mi draža ova, prva ljubav zaborava nema. Prvi auto koji sam imao a ujedno i kupio nov je bio Yuguć sa 1116 kubika.

 

BTW prvi forum na koji sam se učlanio i bio aktivan je bio Yugo Fan Club, i prvo okupljanje na koje sam išao je bilo u Kragujevcu. Bio je poprilično aktivan, dosta entuzijasta, svašta je moglo da se vidi i nauči al onda vremenom se počeo rasipati bez potrebe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zezam se za 1301 posto sam vozio 1.3 EFI :) i pre njega 45icu. 1.1 zvanicno nisam nikad licno posedovao ali je kroz kucu proslo nekoliko komada, pa mi je zbog toga 1.3 drazi :).

 

Nazalost ni YFC ni ZFC foruma vise nema, jedino je ostao ZAFC i to je to, mada ZFC ekipa organizuje skupove svake godine (prosle godine je godisnji skup bio u KG, a pre toga su bila po dva skupa godisnje).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bio i ja na skupu, bilo dobro :D  Drago mi je da je doslo ovoliko ljudi i da se Zastave idalje voze pa makar i samo vikendom. Sa par strana sam cuo da ima jos primeraka koji stoje sredjeni u garazi ili cekaju da budu sredjeni :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas na auto putu stignem Zastavu coral in, vozio malo iza njega, ide covek 145-150. Propustio me i ja jos malo vozio oko 150 on prati. Obican jugic, zuti sa fabrickim tockovima, onim uskim gumama. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uz leđni vetar može i u preticanje , što me sad podseti na jednu anegdotu.

Tamo negde 2006-7 išqomyuhifanckub u Niš na okupljanje, ja sa njima naravno. Moj jugo In nov prešao 5000 km. Niko je još nekih obilnih jugića, ostali bili nabrijani 1.1, 1.3, 1.6.

Elem pošto su svi "gazili" ni ja mog nisam štedeo do Niša nije išao ispod 130 tako i nazad.

Elem, sutradan , nakon povratka primetim janulje na asfaltu. Odem kod majstora, na dva semeringa probilo ulje i tri ležaja točka se raspala .

Stavim SKF ležajeve, zamenimo semeringe i nakon toga nikad problema.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

A i nisi vise vozio preko 120 :)

Auto put je bio Niski, ima tu uspona ovog Juga sam video negde oko Begaljickog brda, sto je malo manji uspon nego Bubanj potok.

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, knezevic76 said:

Elem, sutradan , nakon povratka primetim janulje na asfaltu.

A nije Alfa :D .

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, city said:
A i nisi vise vozio preko 120
Auto put je bio Niski, ima tu uspona ovog Juga sam video negde oko Begaljickog brda, sto je malo manji uspon nego Bubanj potok.

Ma ko zna kakve su delova stavljali, to se sklapali od ostataka.
Drugar i ja smo naručili isti dan dva Yuga. Oba stigla i oba različita :)
Posle prvog servisa samo kvalitetno ulje, svećice, filteri.....i taj Yugo je služio baš lepo.

PS kad su mimuručivali Yuga, pitam ja kako ide period razrade itd, kaže mi lik u Kompresoru tada
"rođo, ovaj što ga je dovezao iz Kragujevca do Beograda ga je razradio ;)"

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drugar imao juga novog mislim da je bio 2000. god. taj je auto isao kao lud fabricki, posle mu nabaci dovgrli karb a posle par godina ga komplet prepravi u 1.5 uz dosta modifikacija, to je islo kao blesavo laganica kidao golfove 2ke i 3ke gti i ostale hot heceve. Inace jugo spolja bio maltene serija, samo felne imao i neprimetno malo spusten sa nekim tvrdjim amortima i oprugama, pravi sliper.

Secam se jednom smo ga natezali na AP kazaljka km sata udarila u granicnik, prebacivao 180 realno, tad je pukao pipak svecice i sjebao motor pa sve iznova radjeno al jos bolje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...