Jump to content
FAS Goran
endbringer

Kompresija motora 1.6 multijet 88kw

Recommended Posts

Pozdrav narode,

Da li neko zna ili još bolje, da li je merio i kolika bi trebalo da bude kompresija motora 1.6 multijet 88kw?

 

Hvala

 

Sent from my MI 9 using Tapatalk

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

21 bar na sva 4 cilindra...

Našao sam info da je za 1.6 tdi sa istim kompresionim odnosom od 16,5:1 preko 30 bara, tj da je ok između 25 i 30.

 

Da li neko zna za priču da problem može da prave i bregaste, naime, imaju "košuljicu" sa bregovima preko vratila koja može da se zaokrene za određeni ugao i da ne zatvara adekvatno ventile, iako je motor uzupčen?!

 

Na sajtu https://workshop-manuals.com/audi/a1/power_unit/4-cylinder_tdi_engine_(1.6_ltr._4-valve_common_rail)_mechanics/engine_cylinder_head_valve_gear/cylinder_head/checking_compression/

 

Nalaze se neke zanimljive info za 1.6 tdi i opsegom kompresije.

 

Compression pressure bar

When new 25.0 … 31.0

Wear limit 19.0

Maximum difference between cylinders 5.0

 

 

 

 

Sent from my MI 9 using Tapatalk

 

 

 

 

 

 

 

 

 

de4ac4c81d9f1962806dbad2483025bb.jpg

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije to ni slican motor , skroz drugaciji sto si gledao i nemoj da uzimas to za reper , ali mislim da se neko javiti konkretno da ti kaze kolika kompresija treba da bude na 1.6 multijet motoru.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pobogu, ne mozes uporedjivati ta dva motora. 

Kolika god da je, ne sme biti velikih odstupanja izmedju clindara. Ako recimo imas problem sa losim paljenjem, verujem da je najmanji problem do kompresije, sem ako ti nije kuvao pa dihtung pusta ili je iskrivio glavu ali onda problem nece biti samo u paljenju. 

Radio sam u ovlascenom fiat servisu i rasturali smo 1.6 motore ali nikada zbog takvog problema. Rasturani su zbog ibertura ili pucanja kaisa a bogami bilo je primeraka sa vise od 400k km na satu ali nikada! zbog same potrosenosti motora. Ne crkavaju ti motori olako. Losiji su od starih 1.9 ali su i dalje i vise nego odlicni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zar ne bi trebalo, s obzirom da je ista zapremina, isti kompresioni odnos i dimenzije, da daju isti ili bar sličnu vrednost kompresije?

 

 

https://www.ultimatespecs.com/car-comparator/74694,110236,65135/Fiat-Tipo-2016-vs-Skoda-Rapid-2017-vs-Skoda-Rapid.html

 

Koliko može da bude razlika u merenju hladan vs zagrejan na 80 stepeni?

 

Sent from my MI 9 using Tapatalk

 

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pobogu, ne mozes uporedjivati ta dva motora. 
Kolika god da je, ne sme biti velikih odstupanja izmedju clindara. Ako recimo imas problem sa losim paljenjem, verujem da je najmanji problem do kompresije, sem ako ti nije kuvao pa dihtung pusta ili je iskrivio glavu ali onda problem nece biti samo u paljenju. 
Radio sam u ovlascenom fiat servisu i rasturali smo 1.6 motore ali nikada zbog takvog problema. Rasturani su zbog ibertura ili pucanja kaisa a bogami bilo je primeraka sa vise od 400k km na satu ali nikada! zbog same potrosenosti motora. Ne crkavaju ti motori olako. Losiji su od starih 1.9 ali su i dalje i vise nego odlicni.
Da li si se sreo sa problem na bregastim - navodno "košuljica" oko vratila se rotira malo i samim tim nema dobar tajming?

Sent from my MI 9 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
7 hours ago, endbringer said:

 

Pozdrav narode,

Da li neko zna ili još bolje, da li je merio i kolika bi trebalo da bude kompresija motora 1.6 multijet 88kw?

 

Hvala

 

Sent from my MI 9 using Tapatalk

 

 

 

Ipak ne mogu da verujem....

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 hours ago, endbringer said:

Da li si se sreo sa problem na bregastim - navodno "košuljica" oko vratila se rotira malo i samim tim nema dobar tajming?

Sent from my MI 9 using Tapatalk
 

Nikada.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 5/19/2023 at 3:22 PM, endbringer said:

Zar ne bi trebalo, s obzirom da je ista zapremina, isti kompresioni odnos i dimenzije, da daju isti ili bar sličnu vrednost kompresije?

 

 

Sent from my MI 9 using Tapatalk

 

 

 

 

 

 

Moze i ne mora biti. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...