Jump to content
FAS Goran
RatkoKec

Fiat Croma 1.9 mjet problem safe mod

Recommended Posts

  Postovani,

  Kupio sam Cromu, 2005. god, 1.9 mjet, 150 ks, pocetkom januara ove godine.  Vozio sam auto sasvim normalno, i bio prezadovoljan njime. U februaru resih da uradim mali servis,  i tu krecu problemi sa autom. Majstor koji je uradio mali servis (zamenio ulje i sve filtere) , nije mogao da startuje motor po zavrsenom poslu, nekih skoro 30 sati pokusavanja.....na jedvite jade, ne zna ni on kako, upali motor, i preda mi kola u takvom stanju....auto se gasio na 4000-5000 obrtaja u leru, u mestu, i u voznji se gasio na velikom broju obrtaja ili ulazio u safe mode.

   Odvezem auto kod elektricara, gledali ga 7 dana, popravljali navodno, i vrate mi ga, bez ikakve promene.....i bez ikakve dijagnoze...kazu radi auto normalno...dijagnostika nista ne pokazuje...

Vozio sam ga 15-ak dana, sve normalno radilo, samo mi je 2-3 puta usao u safe mode, i to prilikom najuobicajenije voznje....

  Da bih resio taj problem ulazenja u safe mode, po preporukama odvezem auto kod, navodno, opasnog majstora, i tu mi auto provede 40 i kusur dana, ovaj nadje opiljke u gorivu, i da su oni s*ebali ceo put  goriva , pa ja tu kupim : pumpu za gorivo u rezervoaru, pumpu visokog pritiska, regulator pumpe visokog pritiska, magistralu sa senzorom i regulatorom goriva, i cetiri dizne......sve on to izmenja, i nista se ne desi....opet sve po starom....uzmem auto i od tog majstora.....

.......I od tog momenta do dana danasnjeg auto skroz lose pali, jedva.....i non-stop je u safe modu.....

  Niti jedna dijagnostika nije pokazala pravi kvar....ili ovi majstori u Cacku nemaju adekvatne dijagnostike....ili nisam bio kod pravog majstora.....

 

Moje pitanje za vas sve , postovani, bi bilo : dajte mi neku ideju sta bi moglo biti u pitanju, ili preporucite mi nekog dobrog majstora koji bi umeo da popravi to. 

  Hvala unapred.

 

  

 

Share this post


Link to post

Nesec ti nije daleko,jako dobar majstor za Fiate.Jesi li probao kod njega?

Share this post


Link to post

Nešec se nalazi na opstini Čačak, mesto Ljubić, adresa Hiljadu Trista Kaplara 3 a/17 mobilni: +381.(0)61.1414977

Share this post


Link to post

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...