Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

On 5/14/2023 at 7:50 PM, Sedla said:

Hahaha čekaj,polako...prvo registracija. Pa onda malo da se izgustira,pa ćemo onda ići na "detektor laži" (čitaj - valjke) pa da vidimo kakva je situacija...

nemoj da se iznenadis ako pokaze dosta manje konja od fabrike. Slusao sam Xena kada je pricao za njegovu bivsu breru da je izbacila nekih 20ks manje na valjcima.

Inace svaka cast za auto i za trud oko sredjivanja! :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije me bilo par dana....malo da se oporavim od šoka. :cry:

Dva sata posle registracije i kačenja tablica...

 

IMG20230518135925.jpg  IMG20230518135930.jpg

Boca za antifriz se napunila do vrha, kašljuca, izbacuje antifriz na odušak...creva hladnjaka tvrda kao kamen! 

 

Dihtung glave... :crybaby:

Što sam u subotu i potvrdio kod Bureta.

 

IMG20230520134731.jpg

 

IMG20230520134757.jpg  IMG20230520134853.jpg

 

I tako.... :wallbash:

 

Edited by Sedla

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 5/8/2023 at 10:59 AM, Toolbox said:

Na osnovu svega opisanog, i korekcija dizni, deluje da je pukla glava, što je čest problem na ovim motorima. Ne znam da li si merio pritisak u cilindrima, ali ja bih odatle krenuo.

Izgleda da je kolega bio u pravu ili se samo tako pogodilo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam...znaću sve tačno kada skinem glavu. Rasturanje kreće sutra. 

I dalje odbijam da poverujem da je pukla glava. Kontam, imao bi problema sa gubitkom kompresije, nepravilno bi radio, bilo bi nekih drugih simptoma... Na ovom motoru konkretno nema nikakvih naznaka za tako nešto. Čak i ovo kad se desilo, motor je i dalje jako lepo radio, odlično palio i vruć i hladan, čak i posle stajanja od dva dana... 

Glava kad puca na ovim motorima,puca izmedju ventila. Nema dodira sa antifrizom i rashladnim sistemom. A ovo što se desilo kod mene je klasičan, školski primer pucanja dihtunga. Ali, videćemo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozda je kod predhodnog vlasnika kuvao , tako se i meni desilo na predhodnom autu kada sam ga uzeo sve ok bilo par dana posle sve gore i gore , kada sam radio glavu ustanovimo da je termoprekidac bio neispravan i da je kasnio sa ukljucivanjem ventilatora na hladnjaku i zamenio sam termostat na glavi za svaki slucaj , tako da kada uradis glavu proveri i ovo sto sam naveo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bilo bi super da si izbegao metak i da je samo dihtung u pitanju, ali su ovi simptomi bukvalno knjiški za 2.4 i pucanje glave.
Ukoliko budeš menjao glavu, razmisli da odradiš još par stvari i konvertuješ auto na model od 210ks. Razlika je u turbini (gtb2056v umesto kkk bv50 ) i diznama (0445110308 umesto 0445110213). Koliko se sećam, ostalo je sve isto, ne računajući software. GTB2056 i 308 dizne imaju mnogo više potencijala za tuning, pa se definitivno isplati.

Srećno sa radovima, Brera definitivno zaslužuje da joj se pokloni pažnja. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Sedla Jel ima nekih informacija oko glave? Drugar ima slicne probleme sa 1.3 Mjet pa me zanima da li je moguce da je i njemu pukla glava posto ne radi lepo na leru i smrdi kiselina na auspuh, korekcije su lose na leru posebno. Ide normalno ali u leru nikako da sastavi da radi lepo. Antifriz je okej kao i creva ne duva ih 

Edited by Branislav

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Branislav izvninjavam se kolegi sedla za off ali ako je motor 1.3 mjet sa 62kw pre bih krenuo od dizni jer su na tom motoru problematicne  i svakako taj od 62kw je bas za izbegavanje zbog prilicno skupe zamene istih. 

Edited by Axic

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Axic U pitanju je 1.3 EcoSex (Ecoflex) 70kw 95ks sa petostepenim manuelnim menjacem 2010 godiste

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

IMG20230527160524.jpg

 

Naravno da je pukao dihtung. I naravno da je pukla i glava. :cry:

 

IMG20230527155411.jpg IMG20230527155420.jpg IMG20230527155416.jpg IMG20230527163443.jpg

 

Čuo sam se sa Strajom, čekam da mi javi da li ima drugu glavu da je iole dobra, pa da vidimo šta ćemo dalje...

 

 

Edited by neshaoct
formatiranje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uvek me zanimalo gde tacno pucaju 2.4 glave. Na koliko je to cilindara, nisam pohvatao sa slika? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drugi, treći i četvrti cilindar. Na trećem je najveća pukotina, i zbog nje ne može da se iskoristi glava. Na drugom i četvrtom cilindru su zanemarljive pukotine, i da je samo do njih, mogla bi glava da se koristi i dalje. Ali na trećem cilindru je velika pukotina, koja je sišla ispod sica ventila, i zbog toga ne može ništa da se uradi. Popravka je skupa i neisplativa, jeftinije je naći drugu glavu.

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 hours ago, Sedla said:

Ma ništa strašno...samo trebam da nadjem drugu glavu, koja nije pukla. A po svoj prilici pre ću nadjem jednoroga nego dobru glavu motora. :lol:

Tesko naci dobru glavu jer svi koji prodaju imaju kompleta motor a nece niko da skida samo glavu. Cudno da je pukla na 3 cilindra i to koliko vidim i na usisnim i izduvni isti cilindar.

 

Vidi po oglasima da nemaju likovi sto prodaju delove od Crome.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma daj, glavu gore, drugu glavu dole, ništa strašno, samo jedan mali hikap i onda opet pun gas, ovaj - pun dizel    :clover:

 

 

btw,  :respect:  što sve radiš sam... moraću i ja tako kad porastem   :rofl:

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Sedla

Možda da pozoveš Dejan Dajić Deša - Đorđa Kratovca 54, Dušanovac, Beograd - 063/339-617

 

On je kod ženinih matoraca u ulici, ne znam mnogo o njemu, koliko vidim radi samo Alfe, imaju dve polupanje 159ke ispred garaže, vidim da vozika i neku finu Breru pa možda ima i ponešto delova ili bar da te uputi.

A mogu i ja da ga pitam, možda danas naletim tamo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jesi li našao glavu? Da li je moguće da je toliki problem da se pronađe?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kolega @Sem nije mogao da nadje glavu za T-Jeta iako sam mislio da je to najmanji problem, vidim na netu da i za 1.3 mjeta nije bas sjajna prica

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...