Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Jel si ti brt sve u detalje dogovorio sa tim likom? Nekako sam nepoverljiv ako je " ma lako cemo " . Da ne bude posle da mora motka da radi kada sve dovedes u red?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mali update: uspeo da skinem usisnu granu bez da razupčim motor :thumbsup:

 

IMG20230425173327.jpg  IMG20230425173340.jpg

 

IMG20230425173313.jpg  IMG20230425173318.jpg

Od sad ko mi kaže da MORA da se razupči 2.4 motor da bi se izvadila usisna... Nek jee go*na :lol:

20 hours ago, werp690 said:

Jel si ti brt sve u detalje dogovorio sa tim likom? Nekako sam nepoverljiv ako je " ma lako cemo " . Da ne bude posle da mora motka da radi kada sve dovedes u red?

Sa Strajom i Žiletom saradjujem već 7 godina, i ovo je treći ili četvrti auto koji uzimam kod njih, što za sebe,za brata, itd itd...tako da nema brige, uvek smo se medjusobno maksimalno ispoštovali.

On 4/25/2023 at 5:13 PM, igor0511 said:

Zamisli tek kad vratis usis koliko ce da ima :lol:

Salu na stranu, jel' ovo ipak fali malo vise konja nego sto bi trebalo na originalnom grafiku?

Drugar koji mi je radio ECU kaže da je neko već petljao po njemu i smanjio snagu sa fabričkih 200ks na nekih 180 otprilike,zato je tolika razlika na grafikonu. On je našao, ili imao već fabrički fajl tog 2.4 motora,pa je krenuo odatle da prepravlja, nije hteo sa ovog fajla koji je već radjen. Sad se čeka da ja sastavim auto, upalim, pa onda da vidimo parametre u vožnji itd pa ako bude trebalo nešto da se doradi u mapi i prepravi, biće rešeno.

Edited by Sedla

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sećam se da sam pre nekog vremena gledao doktora kako skida klapne ...

Našao: ;)

 

 

Znam da je imao problem sa ćoškićem ... :thumbup:

Ipak, ozbiljan i obiman posao.

Svaka čas'! :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Inače, auto kad je stigao u Srbiju, nije imao zadnju policu. Neko je negde "zaboravio"...:angry:

Ne radi treće stop svetlo, koje je inače LED, ne otvara se,ne popravlja se. Mora zamena. Nadjoh policu i ispravno stop-svetlo kod Partala u Novom Sadu. Cena - prava sitnica. 4000din za policu i 3500din za treće stop-svetlo. 

 

IMG20230430130844.jpg

 

IMG20230430130823.jpg

Edited by Sedla

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lepo ti ovo sredjujes , bas mi se svidja , temeljno do kraja bas kako treba , isplatice ti se to videces pogotovu motor 2.4 JTDm zverina od motora ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
27 minutes ago, Axic said:

Isti usisivac imam ali ga ne koristim bas za ciscenje garezi iz usisa

Ja kad sam vid'o da mu skin'o tvister, nije mi bilo dobro ... :shock: 

 

Naš je sigurno petnaest godina star, a kao nov. Peremo mu onu platnenu kesu na par meseci, al' nikad nije korišćen za dekarbonizaciju :thumbup:

 

@Sedla Pridružujem se tapšoramima, svaka čast na temeljitosti !  A od ovih proloženih fotki izdvojio bih ovu, gde je klapna zasijala punim sjajem ! :thumbsup:

 

IMG20230428203309.jpg

 

 

 

Edited by Reacher Gilt

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Axic said:

@Sedla

 

P. S. Isti usisivac imam ali ga ne koristim bas za ciscenje garezi iz usisa :lol:

A da ga 'bem, ako crkne, kupiću drugi :lol:

Ne vredi, to mi je jedina opcija koju trenutno imam, da na prvom verglanju i paljenju ne povuče sav krš u motor...a da ne moram da skidam glavu motora. <_<

Svakako ću, u najskorije vreme po sklapanju motora oterati na dekarbonizaciju,verujem da će i to pomoći...

@Reacher Gilt i svi ostali delovi su zasijali punim sjajem, samo me mrzelo da slikam svaki posebno.

 

IMG20230430201627.jpg  IMG20230430201559.jpg

Edited by Sedla

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 4/30/2023 at 6:57 PM, Axic said:
[mention=10428]Sedla[/mention] jedno veliko bravo za ovo sto radis :clap:
 
P. S. Isti usisivac imam ali ga ne koristim bas za ciscenje garezi iz usisa 

Pa kakve veze ima, ima kesu, ima filtere...ja moj godinama koristim bez onog dodatka

Share this post


Link to post
Share on other sites
28 minutes ago, Ivan said:

Verujem da bi svacija zena bila odusevljena da vidi ovo u kadi :D .

Nemam ženu. :D :animier:

Još je ovo i blaga varijanta slike, bude tu i mnooogo gorih situacija. :lol:

 

IMG20230430200539.jpg

Edited by Sedla

Share this post


Link to post
Share on other sites
17 hours ago, Sedla said:

kod Partala u Novom Sadu. Cena - prava sitnica. 4000din za policu i 3500din za treće stop-svetlo. 

korektan je Vlada

Share this post


Link to post
Share on other sites

Auuuu... Pa ja tek sad vidim ovo bajo moj... Ala si ti zaglibio, ono baš do balčaka... I od svih mogućih lomina, baš sa petakom da se uhvatiš u kolce...  :lol:

 

Šalu na stranu, uzdravlju ga složio i dugo te služio. Ljepše bi bilo da je neki 1750 uprkos njegovim bubicama. Svakako je ugodniji za vožnju zbog lakše njuške. Ali s'druge strane ovaj je bolji za budženje i manje-više već sažvakana problematika.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo što se radi to nikako nije bacanje para. Breri nema puno! Na oglasima samo par komada. Fenomenalan izgled.... Cena joj neće više padati ako je u korektnom stanju.

Setite se coupea pre 10 I više godina, koliko sada koštaju ako uopšte i ima koji!

Srediti je da bude top,malo uživati i onda je držati u dobroj garaži kao vikend auto. Naravno ako finansije dozvole taj motor ima potencijal za tuning.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...