Jump to content
FAS Goran
Nenad898

Fiat (Grande) Punto Evo 1.4 8v - insufficient oil pressure

Recommended Posts

Pozdrav, 

Dešava mi se da se pri prvom paljenju da izbacuje insufficient oil pressure turn off engine, Fiat Evo 1.4 8v.  2010 godište. 

Šta može biti problem?

 

 

Edited by neshaoct
prebačeno

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 4/18/2023 at 10:15 PM, Nenad898 said:

Pozdrav, 

Dešava mi se da se pri prvom paljenju da izbacuje insufficient oil pressure turn off engine, Fiat Evo 1.4 8v.  2010 godište. 

Šta može biti problem?

Zamenite gumicu usisne lule u karteru.

Share this post


Link to post
Share on other sites
16 hours ago, Goran Zemun said:

Zamenite gumicu usisne lule u karteru.

Hvala na odgovoru. 

Imam jos par pitanja ako moze pomoć. Ovo je nivo ulja posle 2500km od servisa. Motor je 1.4 8v CNG(metan) to sam zaboravio da napomenem. Da li je ovo velika potrošnja ulja? Majstor je sipao 10w40. I dešava mi se da kada je napolju do 12 13 stepeni ovako izbacuje na auspuhu, kada je veća spoljna temperatura ništa ne izbacuje iz auspuha. 

Hvala unapred na odgovorima. 

 

IMG_20230417_175148.jpg IMG_20230419_075235.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

zavisi da li bilo na maximumu kad je majstor sipao, obicno bude manje od max sto znaci da nije potrosio nista bitno. Od min do max je 1l pa sad preracunaj koliko je ovo pod uslovom da znas tacno dokle je bilo posle zamene.

Na auspuhu je verovatno kondenz od vode sto je normalno, da imas neki problem i na visim temparaturama bi dimio.

Edited by OMP

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 4/19/2023 at 7:56 AM, Nenad898 said:

Hvala na odgovoru. 

Imam jos par pitanja ako moze pomoć. Ovo je nivo ulja posle 2500km od servisa. Motor je 1.4 8v CNG(metan) to sam zaboravio da napomenem. Da li je ovo velika potrošnja ulja? Majstor je sipao 10w40. I dešava mi se da kada je napolju do 12 13 stepeni ovako izbacuje na auspuhu, kada je veća spoljna temperatura ništa ne izbacuje iz auspuha. 

Hvala unapred na odgovorima. 

 

IMG_20230417_175148.jpg IMG_20230419_075235.jpg

Slična potrošnja ulja je i kod mene (1.4. 8v benzin, sipam već godinama 10w40),  tako da nemaš razloga za brigu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...