Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Lepo deluje u beloj boji i sa ovim felnama ali visina auta definitivno nije fabricka, mnogo je nizak, namerno ili slucajno treba utvrditi, meni se licno ne svidja kako stoji, trebalo bi bar 20mm gore

Edited by OMP

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo ljudi neki update :D

Odradjen mali servis na bravisi, spremni delovi za veliki servis čekam termin i to da zavrsim... do sada sam presao 3000km 

Sto se tice potrosnje kada sam uzeo auto restartovao sam i trip A i trip B na bord racunaru ( ne znam koja je razlika izmedju a i b:D pa sam zato oba rest) i za tu kombinovanu voznju od 3000km pise na racunaru 6,7l ( i na trip A i na trip B ) a ja sam sa tim iskreno prezadovoljan jer ga šamaram po gasu samo tako:)

 

Zamenio sam mu opruge skinuo sam njegove i stavio druge od 372mm (nisam siguran za ovu poslednju cifru) i pofigao se auto za neka 3cm, mada meni idalje deluje snisko ali lepo izgleda. Sto se tice udobnosti znaci kao traktor, svaku neravninu osecam, sto znaci moram da promenim ove niskoprofilne gume pa mi recite da li mogu da stavim 225/45/r18 (na njemu su inace 225/40/r18) barem malod a dobijem na udobnosti jer mi se na 17tice ne prelazi kad ovako lepo izgleda.:respect:

 

A sad idemo na mane koje sam uocio:whistle:

 

*čuje mi se panorama kad vozim preko 120km/h i to me ubija u pojam, znaci čujem klasicno zvizdanje i onda moram da otvorim prozor da se poravnaju pritisci kako bi prestalo tk da me ubija u pojam, ako ima neko dobro resenje bio bih vam veoooma zahvalan...

*Automatska klima ne radi kako treba, verovatno one klapne, srecom pa duva samo hladno u šoferku tako da nije jos prioritet dok ne dodje zima, ali valjalo bi da nadjem resenje i za to

* landa sonda treba da se menja, to cu za neki dan sad

*Set kvacila sa zamajcem za zamenuuuuu...

Druk lezaj ili korpa se cuje kad se stisne kvacilo na pola i cuje se zamajac kako udara kada je auto hladan:angry:

 

Eto to je to za sad:D pisite ako imate neke savete ili preporuke uvek su komentari dobrodosli.

 

IMG-a3c4a7eb1ece1d97392f1566683b90aa-V.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites
33 minutes ago, MarkovicN said:

da li mogu da stavim 225/45/r18 (na njemu su inace 225/40/r18)

Trebalo bi da može, ja to vozim na delti a to je identično

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jesi li gledao cene setova kvacila, to je pre bilo mnogo skupo za taj 2.0mjt? Panoramu pregledaj, mozda se ne zatvara idealno, za klapne ventilacije znas i sam.. :)

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne bi 18ice vozio, nema te sile, sve i da je najlepši sa njima na celom svetu. I sa 17icama se borim i milsim da je to gornja granica preko koje ne bi išao.
Dok je dobar asfalt, sve je ok, skoro sam išao u neko selo kraj Požarevca, tu sam tek osetio sve čari 17ica felni. Kaže ćera, tata gde su amortizeri :)
Naravno, to je samo moje mišljenje.

Sent from my 2203129G using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 hours ago, MS PK said:

Jesi li gledao cene setova kvacila, to je pre bilo mnogo skupo za taj 2.0mjt? Panoramu pregledaj, mozda se ne zatvara idealno, za klapne ventilacije znas i sam.. :)

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока
 

Sad sam zvao da pitam, i kaze brat ovako:

Set kvacila 19500

Druk lager 6000

Zamajac 55000:rolleyes:

Stoga cu da vas pitam, koliko je kvalitetno remontovati zamajac, koje su cene, i jel znate nekog da preporucite

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 4/16/2023 at 9:16 PM, MarkovicN said:

Samo 3000e sam platio, prodavac ocito nije znao sta prodaje

I kada na sve to dodas pomenute troskove, cisto sumnjam da se za sve to nije znalo ;) . Za ostalo ti rekose, a klima je klasicna problematika.

Za panoramu bih mozda trakom izolovao prvo prednju ivicu i probao na problematicnoj brzini. Pa ostale ivice po potrebi i tako uvideo gde je tacno problem. Pretresi malo forum, pisalo se kako se panorama cisti, odrzava... Podmazi ceo mehanizam pa vidi kako ce se ponasati i da li ce bolje dihtovati, nista ne gubis svakako, sigurno ce trebati bar neko osnovno ciscenje i naravno redovno odrzavanje kasnije.

Proveri tom prilikom preventivno i odvode vode iz okvira panorame, mislim da se slivaju kroz desne C stubove, koliko se secam (na Stilu su bili u A stubovima).

11 hours ago, knezevic76 said:

Ne bi 18ice vozio, nema te sile, sve i da je najlepši sa njima na celom svetu.

Meni DS stigao na 19'' felnama i to one najlepse Cairns (na Sport Chic verzijama), 8.5'' sirine, guma 235/40/19 (jos prednje na 2.6, zadnje na 2.3 Bar).

Uvek mi je nekako najbolji odnos izgleda/udobnosti/performansi/cene guma bio sa inch manjom felnom od najvece fabricki predvidjene za bilo koji model. Inicijalna ideja mi je i sada bila da pazarim 18'' (sa fabrickim 235/45/18) - ali auto toliko dobro izgleda u kombinaciji tih crnih+bruseni aluminijum Cairns 19'' i perla bele boje vozila, da mi je zao da ih menjam i prodajem. Cak je na sitnim neravninama, lezecim i sl. tisi i udobniji od Sport Brava sa 225/45/17. Ali kada se brze naidje na los put, e to mu bas je*e kevu :D , tu su po ovim recenzijama po netu 100% u pravu. Ali jos uvek odolevam utisku dizajna i kako mu cuce, videcu da li i do kada :) .

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites
10 hours ago, Ivan said:

I kada na sve to dodas pomenute troskove, cisto sumnjam da se za sve to nije znalo ;) .

 

 

ma gde nije znao...ali svakako bolje platiti manje pa i da ima ulaganja nego da platis mnogo kao da nema ulaganja a  ispostavi se suprotno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Promenio sma opruge na njemu na 375mm ali kao da se nije mrdnuo ni cm (u pocetku jeste ali posle kad je to lepo naleglo vratio se dole do betona) posto je ovo sport verzija da li su mu mozda kratki i amortizeri paoni ne dozvoljavaju opruzi da dodje di izrazaja?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...