Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

On 4/16/2023 at 10:17 PM, knezevic76 said:

Lep primerak svakako. Jednom sam samo video Sport Bravo isto sa kožom ali i sa panoramom. E to je izgleda prava retkost.

Ima i panoramu

18' felne fabricke, napred je malo spusteniji nego ovaj obican to me malo i nervira (malo vise) 

On 4/16/2023 at 9:43 PM, Reacher Gilt said:

Odlično izgleda. :takoje:

 

Bude ih u oglasima, retko doduše. 

 

Da mu otvoriš temu u predstavljanjima asap, inače će ne potepa domaćin ove ... :D

Otvaram novu temu, nisam znao ovo je prvi put da sam na bilo kom forumu, nisam mogao da odolim kad sam video koliko vas je ovde

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobrodosao na forum, i da ovaj forum je baas aktivan, i nadam se da cemo da se druzimo :)

Inace bravo je full, ta bela boja mi se najvise svidja, i svasta moze da se napakuje da izgleda jos bolje.

Sto se tice spustenosti, moze da se desi da je fabricki takav ili da su opruge stradale, ali savetovao bih ti da ostane tako je ubedljivo mnogo bolje izgleda spusten, samo malo obratis paznju na ivicnjake i tjt :D
I vezano za egr i dpf, proveris na dijagnostici kakvo je stanje Dpf-a i egra, i ukoliko je zaprljano/zapuseno gasi softverski i vadi da ti ne pravi problem.

Ocekujemo jos nekih slicica i planova sta bi radio sa autom. Pozz! :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala puno mare, daj neke savete sta da se rsdi, ja bih mu za pocetak zatamnio i ovo vozacevo i suvozacevo staklo i zatamnio stopke pozadi. Dobrodossao je svaki savet :) . Inace vidim da si iz kv pa mozemo neki dan kad budem tu na pice (trenutno sam u bg ali iz kv sam i ja)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobrodosao. Neka je sa srecom novi auto i puno bezbriznih kilometara zelim.
E sad. Prvo sto treba da uradis je da ga odvezes na detaljan pregled i da vidis ima li nekih hitnijih ulaganja. I obavezno da se pogleda stanje dpf-a i egr-a na dijagnostici. Kad sve zategnes onda razmisljaj o estetici.
Sto se tice zatamnjivanja prednjih stakala - zaboravi. Nije dozvoljeno preko 30%.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cestitke na kupovini, super izgleda, slazem se sa @mare_kvta lepa boja mu bas lepo stoji. Koje je godiste? Sa cenom si super prosao, pogotovo ako ne bude nekih vecih ulaganja u startu, ali ako planiras duze da ga zadrzis, svakako je bolje odmah u startu vecinu stvari da sredis. Ako si iz Bg-a, nazoves Gorana, zakazes pregled (ili samo jedan dan odes u 7h ujutru do servisa), okace ga oni na dijagnostiku, detaljno pregledaju i kazu ti sve u detalje sta je ok i sta bi bilo dobro da se menja. Tad ces znati sve i onda samo pravis planove sta i kako dalje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lep Bravisa ! Nek te lepo sluzi. Panorama je odlica stvar, bas mi to fali na mom Bravu:D 

Mali savet, ja bih mu za pocetak odradio veliki i mali servis, pa sve ostalo. 

Sto se tice spustenosti, Sam Bravo Sport je vec fabricki spusten, jos ako je tvoj dodatno spusten(a deluje mi), onda upali sesto culo za voznju po Bg-u :D Izdignute sahte, brazde na bus stanicama, ivicnjaci... Na sve to obrati paznju . :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prelep bravo, oprema sta reci bas mi se dja, panorama je keva, koza mi nije nesto bitna ali svakako topina, motor takodje. Bela boja je isto top, mada ja sam fan crne 

Share this post


Link to post
Share on other sites
10 hours ago, Misha87 said:

Cestitke na kupovini, super izgleda, slazem se sa @mare_kvta lepa boja mu bas lepo stoji. Koje je godiste? Sa cenom si super prosao, pogotovo ako ne bude nekih vecih ulaganja u startu, ali ako planiras duze da ga zadrzis, svakako je bolje odmah u startu vecinu stvari da sredis. Ako si iz Bg-a, nazoves Gorana, zakazes pregled (ili samo jedan dan odes u 7h ujutru do servisa), okace ga oni na dijagnostiku, detaljno pregledaju i kazu ti sve u detalje sta je ok i sta bi bilo dobro da se menja. Tad ces znati sve i onda samo pravis planove sta i kako dalje.

2008 je godiste, registrovan je do decembra, cak mi je i dao 4 nove zimske gume na alu felnama :)

Presao sam oko 500km do sad sa njim, ali ako mislis da treba da se ide kod tog Gorana onda idem, daj mi samo broj i reci mi koliko kosta cisto da znam.

 

9 hours ago, BaneAK74 said:

Lep Bravisa ! Nek te lepo sluzi. Panorama je odlica stvar, bas mi to fali na mom Bravu:D 

Mali savet, ja bih mu za pocetak odradio veliki i mali servis, pa sve ostalo. 

Sto se tice spustenosti, Sam Bravo Sport je vec fabricki spusten, jos ako je tvoj dodatno spusten(a deluje mi), onda upali sesto culo za voznju po Bg-u :D Izdignute sahte, brazde na bus stanicama, ivicnjaci... Na sve to obrati paznju . :D

Sto se tice velikog i malog, mali treba da mu odradim za 5000 (ali to cu pre) a veliki tek za 15000 a sve sam to video u servisnoj knjizici :)

joj brate ubija me ova voznja po bg, imam osecaj da cu da ostavim karter negde, znaci ziv nisam :D

 

Saljem vam jos slika kad ga malo upicanim :)

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cestitke, bas lep Bravo!
Po cemu je limited serija?

Da li je bio na oglasima, nisam ga video?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da čestitam još jednom na lepom primerku.
Ja koliko se sećam, u ovakvoj opremi sa ovim motorom su baš bili retki u prodaji. Čak ih retko ima i po stranim Bravo grupama na FB i ostalim mrežama.

Ovaj moj je na 17" i to je donja granica koju nekako i podnosim za vožnju po BGu. S obzirom da sam pre ovoga vozio CROSSa i lako se navikao na njegov klirens, sad sa ovim opet moram da se privikavam na naše fantastične puteve, ista priča bila i sa BMWom, samo što su na njemu bile 16" i opet sam kačio po neki ležeći.
Sad kad sednem u Dizela Brava, sa standardnim vešanjem i 16", odahnem malo.

Ako si već uzeo prvi auto, red je da ga majstori pretresu dijagnostikom kao i mehanički, čisto da se mirnije voziš. Moje lično mišljenje je da je tvoj primerak lep i ostavio bi ga na fabrici, s tim što bi mu stavio 17" točkove, čisto da se malo opuštenije voziš.

Share this post


Link to post
Share on other sites
19 hours ago, MarkovicN said:

Hvala puno mare, daj neke savete sta da se rsdi, ja bih mu za pocetak zatamnio i ovo vozacevo i suvozacevo staklo i zatamnio stopke pozadi. Dobrodossao je svaki savet :) . Inace vidim da si iz kv pa mozemo neki dan kad budem tu na pice (trenutno sam u bg ali iz kv sam i ja)

pa pazi ovako, uvek sam u fazonu da mehanicki sredis da sve bude tip top, i onda posle radis polako i natenane vizuelno nesto. Svakako zatamnjivanje stakala, samo nisam siguran da li su doneli zako da ne moras da jurist potvrde prozivodjaca i ta neka cuda, vec samo da uradis zatamnjivanje i atest. 
Imas ovde na forumu gde kolege odrzavaju auto pa proveri ja bih mozda isao kod Brane, nekako mi on ostavio najbolji utisak i sve.

Obavezno, kada budes u Kraljevu, cimaj, zovi da pijemo pice i da diskutujemo malo o kolima i zenama :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 4/16/2023 at 10:45 PM, MarkovicN said:

20230415_123152.jpg

Uz redovan pregled prilikom kupovine, na ovom autu bih obavezno proverio sta se desava sa vesanjem.

Da se ogradim da mi licno deluje sa slika - ili kao da je nesto "prckano" sa kracim oprugama (gewinde bi vec odmah video) ili su fabricki amortizeri/opruge "pali" pod uticajem vremena i teskog dizelasa u nosu. Ovo poslednje se vrlo cesto desava, a ako je to slucaj - to bi mi licno bila prva investicija uz veliki servis, kakva crna stakla :) .

Imao sam Bravo Sport sa najnizom fabrickom verzijom vesanja (provereno po tackicama u boji na amortizerima, u eLearn, najniza tacka je na 9 cm od tla). Odmah iza MultiAir Turbo bio je i T-Jet 150 (tj. najjaci Sport benzinci), dok su Sport dizelasi bili primetno visi (gledajuci dimenzije opruga sa i bez opterecenja, broj navoja, itd.). Cak je i u tim verzijama najnizih benzinaca, rastojanje do ruba vece u odnosu na ovo sa slike.

Posto neko pomenu 17'' (225/45/17 vs 225/40/18) - sa tim se ne dobija apsolutno nista po pitanju visine. Jedino u "mesnatijem" profilu same gume, a i posto se u tom slucaju pumpaju na nizih 2.3 (umesto na 2.6 Bar), voznja je malo udobnija. Tako da bih svakako prvo proverio vesanje, pozeljno mozda otici i na "treskalicu" i videti konkretne vrednosti amortizacije u procentima. Jer su to stvari koje, uz kocnice, direktno uticu na bezbednost, pogotovo bitno kod jacih vozila. I pogotovo ako se zalis da ti visina toliko smeta u voznji.

 

Imalo je ovakvih primeraka i u drugim bojama, nije bas da su toliko retki, jedino je problem kada treba da se "pecaju" :) . Gledao sam svojevremeno identican mis-sivi za sebe, ali na kraju tada ipak uzeh turbo benzinca zbog lepse voznje.

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/37785-lepi-i-zanimljivi-primerci-iz-oglasa/&do=findComment&comment=1416506

 

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/43370-fiat-nuova-bravo-savetimišljenjaiskustva-pre-kupovine/&do=findComment&comment=1488037

 

Bilo ih je predstavljenih i ovde po forumu, evo iz glave jedan jos opremljeniji koji je svojevremeno predstavio moj imenjak (verzija oko restyle, sa novijom InstantNav navigacijom, novijim alu-papucicama, itd.):

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/75573-fiat-bravo-20-multijet-super-sport

 

@MarkovicN

Pozdrav i dobrodoslica na FLCS forum, da ne zaboravim :) !

Pisi, navrati na klupska druzenja nedeljom kod Intera ;) ... Saznaces gomilu korisnih stvari, druzimo se, odradimo po nesto sitno, pretresemo masinu dijagnostikom...

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites
46 minutes ago, Ivan said:

Uz redovan pregled prilikom kupovine, na ovom autu bih obavezno proverio sta se desava sa vesanjem.

Da se ogradim da mi licno deluje sa slika - ili kao da je nesto "prckano" sa kracim oprugama (gewinde bi vec odmah video) ili su fabricki amortizeri/opruge "pali" pod uticajem vremena i teskog dizelasa u nosu. Ovo poslednje se vrlo cesto desava, a ako je to slucaj - to bi mi licno bila

@MarkovicN

 

Hvala ti puno,  apsolutno se slazem... Isao sam za vaskrs kuci za kv, bez problema na putu ( morao sam da se vracam magistralom zvog guzve) bas se dobro pokazao na putu... ali definitivno ili je spustan namerno ili su opruge polegle malo i ne mogu da drze tu visinu... jel imate nekog da mi preporucite i pustite broj ovde da mogu da odem da pregledam auto ( ubija me vreme jer sam na vojnoj akademiji i ne mogu da stignem da pogledem to ) 

Naravno da sam za druzenje, obavezno! Ako ste tu sad u nedelju dajte samo pravu lokaciju i vreme

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema na cemu naravno ;) , drugarski caskamo.

Sto se servisa tice, imas ovde celu temu namenjenu samo za to. Da ne reklamiram - odvoj par minuta i iscitaj bar zadnjih par strana, bice ti dovoljno da napravis selekciju:

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/5125-fiatlanciaalfa-romeo-servisi-dileri-pozitivna-i-negativna-iskustva/

 

Apropo klupskih druzenja - u BG su svake nedelje od 18h, na parkingu preko puta Intera. Samo sto ti ja nisam neki redovan posetilac, da bih ti dao azurne informacije :) . Ne znam kakva je situacija sad oko uskrsnjih i prvomajskih praznika, sto se tice brojnosti i posecenosti. Tako da je najsigurnije da pratis ovu temu, gde se unapred najavljuje svako druzenje:

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/27773-redovno-fiat-lancia-okupljanje-beograd/&do=findComment&comment=1678932

 

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...