Jump to content
FAS Goran
moron

P: 2018. Škodu Fabiu 1.0 TSI 95 Ambition

Recommended Posts

Okačiću ovde za 10-ak dana link do oglasa za našu poslovnu Fabiju TSI 95 Ambition iz 2018. sa oko 165 hiljada km. Tada će biti i slike (trenutno nemam lepe). Formalno se vodi na mog poslovnog ortaka, ali, ja ću da odradim prodaju.

Što ja dogovorim, on potpisuje, bez greške. Naravno, po ugovoru se plaća samo njemu, jer je on formalno prodavac.

Cena na oglasu će biti 8.500.

 

Može smešno da zvuči, ali, ima 6 air bagova (doplatili smo 4 komada (samo što mi se nisu smejali u "Auto Čačku" kada sam tražio tu opciju, pošto na Fabiju to kažu niko nije stavljao), jer je u Srbiji prethodna generacija Fabije čak i kao "Monte Carlo" oprema imala samo 2 komada), kao i zadnje parking senzore.

Kola su vožena 99% van grada. Nove AS gume (Kleber) su kupljene pre možda pola godine. Redovan servis odradjen sada u februaru, a tada zamenjene i prednje disk pločice, kao i zadnje pakne. Dao sam je mom farbaru da u medjuvremenu sredi sitna karoserijska oštećenja i ogrebotine koja su posledica korišćenja javne garaže (tu je bila svih 5 godina). Biće ofarban i prednji branik i prednje desno krilo. Biće u istoj boji - metalik srebrna.

Motor ne troši ulje (nikada nismo dosipali ulje) izmedju dva redovna servisa (15 hiljada je servisni interval).

 

Da ispoštujem pravila teme, evo je sada jedna loša slika. Ali, barem se vidi nivo "urbanih ogrebotina" na braniku, kao i da su AS gume maltene nove :)

 

fabia.jpg

 

 

Edited by neshaoct
formatiranje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo par današnjih fotografija Fabije ( smestio sam je u moju "jazbinu" ). Kada je malo operem i postavim oglas, okačiću ovde link.

 

Cena je 8.500. Ali je i puna goriva :) 

viber_image_2023-03-30_19-26-23-685.jpg

viber_image_2023-03-30_19-26-23-869.jpg

viber_image_2023-03-30_19-26-23-997.jpg

viber_image_2023-03-30_19-26-24-126.jpg

viber_image_2023-03-30_19-26-24-297.jpg

viber_image_2023-03-30_19-26-24-468.jpg

viber_image_2023-03-30_19-26-24-603.jpg

viber_image_2023-03-30_19-26-24-936.jpg

viber_image_2023-03-30_19-26-50-371.jpg

viber_image_2023-03-30_19-26-50-586.jpg

viber_image_2023-03-30_19-26-50-805.jpg

viber_image_2023-03-30_19-26-52-563.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

U susret predstojećim praznicima uspeli smo da obezbedimo specijalnu ponudu za ovaj istinski dragulj češke autoindustrije ...  :)

Akcija traje do isteka zaliha ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sorry sad za off, ali...

 

moj komšija trgovac prodaje stvarno extra primerak Fabije karavan dizel i niko da mu se javi već skoro godinu dana. Stvarno sam mislio pre tog slučaja i sad ovog auta da se Škode Fabije prodaju k'o alva, kad ono međutim...

Share this post


Link to post
Share on other sites
25 minutes ago, PremieRacing said:

Stvarno sam mislio pre tog slučaja i sad ovog auta da se Škode Fabije prodaju k'o alva

Prodaju se, prodaju, imam i ja u firmi par komada trocilindarki :D . Zamisli, bele.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Specijalna ponuda samo za prave ljubitelje automobila i iskrene vernike... :)
Sala naravno! Interesantan autic za grad! :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma, šalim se. Samo sam bio veoma prijatno iznenadjen potrošnjom ( u veoma ekonomičnom stilu vožnje ), jer na toj releaciji ( BG - Fruška gora - BG ) redovno idem svojim privatnim kolima, pa i Jazz-om ( a on je hibrid ).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oglas za Fobiju je početkom maja bio deaktiviran jer se bila pojavila privremena potreba za njom. A kako je ta potreba u medjuvremenu prestala, oglas je sada aktiviran. 

Kola su sada na nešto preko 173 hiljade km.

Cena na oglasu za ovaj istinski biser češke automobilske industrije je 6.700 evra.

 

https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/21462132/skoda-fabia-ambition

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je od prvog dana početka korišćenja njen enterijer bio nekako "strašan", pa sam joj u mojoj glavi nadenuo ime "Fobija" :) I onda joj je to ime vremenom i zaživelo u internoj komunikaciji na poslu  :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam. Ima dana kada nam faktički nedostaju i još 2-3 vozila, a i perioda kada nam ne treba ni ovo što imamo.
Inače, u “postupku nabavke vozila” iz 2017/28 ja sam glasao sam protiv ove Škode i baš sam bio neprijatno zatečen “rezultatom glasanja”. Prosto, užasavali su me enterijer i krajnje svedena oprema ove Škode. Ali sam poštovao volju većine. 
U isto vreme, nabavku ove Škode sam shvatio kao odličnu priliku da iz prve ruke steknem neposredne utiske o tome kakvi su ovi malolotražni 3-cilindrični motori u dugoročnoj eksploataciji. I sa jedne strane, kao preglasan i “uvredjena mlada”, Boga sam molio da se sve raspadne, a sa druge strane, kao neko ko sve to u nekom delu i plaća, želeo sam i da sve bude kako treba.
A u kasnijoj upotrebi tokom 6 godina I 173 kkm se pokazalo da je ovaj 3-cilindrični TSI motor maksimalno pouzdan i apsolutno bez bilo kakvih "bubica". Što bi rekli, prosto da čovek ne poveruje.
I rekao bih da je po tom pitanju ovaj TSI daleko iznad nekih drugih TSI motora i zlog glasa koji (rekao bih sa pravom) baš dosta prati mnoge njihove TSI verzije. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/22706538/skoda-fabia-1tsi-simply?attp=p0_pv0_pc0_pl4_plv0&show_date=true

 

Evo je, “moja” draga Fobija je opet na oglasu. Sada sa drugim tablicama, drugim nazivom paketa opreme i sa neznatno manje km u nogama (doduše, možda je samo slučajno omanuo jednu cifru u kilometraži pri pisanju oglasa). I sa zaista mnogo bolje uradjenim slikama. Profi je profi.


A tokom pregovora sa kupcem zaista nisam ni trenutka imao dileme da je nakupac. Razmenili smo dosta poruka, a i pričali smo tri puta tokom mesec dana, a uglavnom ga je samo interesovao koji deo karoserije je farban i da li to može da se primeti. 


Nisam ga ni video u konačnoj realizaciji posla (kola mu pokazala sekretarica, a kolega ga video na overi ugovora).


Ono što mi je interesantno (a i pohvalno) je da ovaj čovek očito ne ide za velikom zaradom. Jer, čak i da kola pre isteka registracije (02/24.) proda po oglašenoj ceni, on neće tu biti dobar više od oko 700 evra. Ako bar malo spusti, završiće na oko 500 evra zarade. Ako ne proda do isteka registracije, zarada još manja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...