Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
jeremije11

Lancia Ypsilon 1.2 8v 60ks 843 passenger airbag failure

Recommended Posts

Pozdrav svima, kupio sam pre nekoliko dana Lanciu Ypsilon 1.2 8v od 60 konja 2005 godiste.

Automobil je neverovatno udoban i prijatan za voznju. Automobil je redovno odrzavan, dakle mali servisi, veliki servis, remont letve volana, zamenjen i polovan racunar, kompresor klime, dihtung ventila itd.

Medjutim nasledio sam nekoliko neresenih problema, pa ako neko moze da mi pomogne.

 

1. Sija mi lampica passenger airbag failure. Nemam u podesavanjima boarda opciju da iskljucim/ ukljucim vazdusni jastuk i plasim se da ovaj novi racunar nije sinhronizovan sa tim jastukom. Da li bi ovo moglo biti sredjeno bez zamene racunara ili bih morao da se "pomirim sa ovim"?

2. Iako je 2020 menjan kompresor klime trenutno mi ne pali klimu automobil uopste. Da li automobil ima neke poznate probleme sa klimom i curenjem freona, i gde bih prvo trebao da pogledam?

3. Automobil ima problem ponekad da kada ubrzavam zasecka odnosno kao da izgubi snagu na kratko a zatim odjednom nastavi da ubrzava ( nije proklizavanje kvacila jer obrtaji ne skoce "u prazno" kada ubrzavam nego bukvalno automobil kao da ne odreaguje na dodavanje gasa). Dizne su osiscene, lambda senzor ne izbacuje gresku, narucio sam svecice i kablove bosch pa me zanima da li to moze biti uzrok? Ne oseca se svez benzin nigde u autu i oko auta.

4. Automobil trosi gorivo skoro kao moj prethodni Abarth 500 od 1.4 i 135 konja sto mi je neverovatno jer ovaj auto vozim bas do 2000-2500 obrtaja i nisam ga do sada forsirao , ali i dalje trosi sigurno preko 8,9 litara kombinovano.

5. Imam dugme kod rucne za zakljucavanje i otkljucavanje svih vrata ali pored ta dva dugmeta stoji dugme P koje nisam uspeo da nadjem u uputstvu cemu sluzi, a negde na internetu sam nasao da je u pitanju dugme za parking senzore koje ja na autu nemam, pa me zanima ima li ovo dugme neku drugu funkciju umesto toga i koju?

6. Koje su generalno neke dodatne boljke i eventualna resenja za njih na ovom automobilu posto sam sa autom gotovo nikako ali sa motorom delimicno upoznat i znam da je pouzdan i da ne moze da prezupci, a da je odrzavanje prilicno jeftino sa dostupnim delovima.

 

Hvala svima i ziveli. :)

Edited by jeremije11

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...