Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Srecno sa kupovinom i u zdravlju da sluzi!

Koje je godiste? Motorizacija?

Kakav problem sa klimom imas?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni deluje na 1.9/16V/150ks motorizaciju, ne secam se da je 1.6mjet imao crveni znak multijet napred, samo 1.9, a u restyle nisu ni imali te oznake posle.

 

Mislim da je spominjao nejednako duvanje, verovatno mesaci vazduha.

 

Deluje unutra malo umorno, dobro dubinsko pranje kada otopli ce mu prijati sigurno, a felne ako su sve ovako ocuvane, izgleda da vlasnik nije gadjao ivicnjake :)

 

U zdravlje sad da te sluzi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

1,6 105ks, krej 2007, prva registracija mu je bila 2008. Menjao svasta, od zadnjih klesta, diskova, nekog semeringa na menjacu, usisne grane, plus neke sitnice, silen, viljuska... Radio servise, menjao ulje u menjacu, kocnicama, posuda za tecnost za pranje vetrobrana, motor zadnjeg brisaca...Pravio kljuc skakavac.

Klima duva toplo kod suvozaca meni duva hladno, sad vidim kada podesevam temperaturu moze 1 stepen i onda tek od 16 stepeni, izmedju preskoci. Inace, digitalna je klima. U servisu gde je sve radjeno kazu da  su klapne dal polomljene ili sta vec, onda i neki tunel za mesanje ako se dobro secam.

Eto, to bi bilo to :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
32 minutes ago, city said:

U servisu gde je sve radjeno kazu da  su klapne dal polomljene ili sta vec

Klapne se ne lome bas, obicno je problem sa potenciometrima motorica (u onima u kojima postoje) ili plasticna veza izmedju motorica i klapne.

Imas sve detaljno na ovim temama, problematika koja se nazalost vuce jos od Stila, pisemo vec deceniju i kusur unazad:

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/41104-fiat-stilo-fiat-nuova-bravo-automatska-digitalna-klima/

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/67175-novi-bravostilo-uspešno-rešavanje-problema-sa-motorićima-klimeventilacije/

 

A ovako to izgleda kada se sredjuje do detalja - DIY koji imamo ljubaznoscu kolege Mijailovica. Nemoj da se uplasis :D , ponesto moze da se sredi i bez skidanja kompletne table:

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/81025-fiat-nuova-bravo-popravka-motorićaklapni-digitalne-klime/

 

Vec spomenuh na temi za savete o kupovini Brava, ne bih da baksuziram - ali takva kupovina moze da se pretvori u igranku bez prestanka. Koja pojede i vreme i zivce, a posle se lako opljune da bilo koji model ne valja.

4 hours ago, ISV_01 said:

ne secam se da je 1.6mjet imao crveni znak multijet napred, samo 1.9, a u restyle nisu ni imali te oznake posle

Plus u obzir moze da dodje potencijalno zamenjena maska, ceo branik, neko se igrao sa farbanjem oznaka...

 

7 hours ago, city said:

Hvala na redjanju slika 

Nema na cemu ;) .

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Procitao sam sve o klapnama i sredjivanju klime, sad i ako sam laik cudno mi je bilo sto u servisu kazu da mora da se skida tabla i za taj motoric koji regulise duvanje hladnog na vozacevoj strani. Jedino sto su pominjali da dijagnostika pokazuje jos neke probleme sa drugim klapnama. Video sam fotografije kako je Gdin Mijailovic rasturio auto, izgleda bbrrrrr :) Inace, to za klimu sam video kad sam ga ono probao tako da sam sa time racunao.  Racunam da je sad doveden u red, ostale su jos sitnice kao znaci napred i pozadi, ovi su nekako bledi, vidim nema onu fioku ispod vozacevog sedista a koliko sam citao to imaju svi, uzeo bih i originalne patosnice, kupio sam neke kod kineza, nisu lose samo nekako kratke, petom prljam tepih :) I da, sto me bas nervira, spao mi onaj cep sa senzora kod soferke i kad sam pokusao da ga dohvatim upao mi u one resetke za ventilaciju. To mi sad bosde ociii :)

 

Sto se tice oznake multijet nemam pojma. Ne bih rekao da je lupan, iznutra je sve ravno, videlo bi se da je nesto vareno, krivo, to sam naucio ovde da pogledam pre kupovine :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Citao sam to, ali mi izgleda komplikovano...te lepljive trake, te skidati plastiku sa gepeka, za prednji nisam ni nasao kako se menja. Gledam po netu ista je cena za te sto se lepe i na srafove, cini mi se da je lakse na srafove ali sta znam. Ovi moji znaci su novi ali bledunjavi nesto, kad ih je namestao sto ne stavi te tamno crvene da ga covek pita :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
34 minutes ago, city said:

Citao sam to, ali mi izgleda komplikovano...te lepljive trake, te skidati plastiku sa gepeka, za prednji nisam ni nasao kako se menja

Isto kao i zadnji, samo ako imas plastiku.

Prosto kao pasulj, skines plastiku, sa nje dobro ocistis onaj lepljivi sloj/farbu. Nabacis boju koju zelis i vratis nazad fiksirajuci obostrano lepljivom trakom. Ili menjaj ceo znak, kako ti je lakse.

35 minutes ago, city said:

Ovi moji znaci su novi ali bledunjavi nesto, kad ih je namestao sto ne stavi te tamno crvene da ga covek pita

Slike nisu izbliza, nemas ni zadnji kraj fokusiran... Ali koliko upravo gledam - napred i nemas originalni znak nego mozda samo zalepljen stiker? Imas sve lepo opisano u onoj temi koju sam ti linkovao.

Ili slikaj i prednji i zadnji znak izbliza, da vidimo kakva je situacija i predlozimo ti najbolje resenje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma kupicu na netu, izgledaju mi ok znaci, zadnji 1200 a prednji dal bese 1800 pa ponecu ih ako bde okupljanja u nedelju :) Vrlo moguce da su stikeri, nisam nesto ni zagledao ali nemaju onu "dubinu"

Share this post


Link to post
Share on other sites

Razlika se vidi iz aviona, ne mozes da pogresis:

On 4/22/2022 at 8:20 PM, Ivan said:

IMG_20220317_155122_resized_20220317_080954346.jpg.6aee3a6b6b9b79bc2034ad453abf1adf.thumb.jpg.10668c19831bb4efa74c0e53ca2eaa71.jpg

 

Mozda banem i ja na druzenje ako ne zapalim negde da odmorim van BG, nisam dolazio od jesenas.

Pa mogu da ponesem dijagnostiku, da ti pogledam sta te tacno zeza od motorica klime. Ima ih ukupno 5, po jedan mikser temperature sa obe strane, sa vozacke jos defroster i deljenje tabla/noge. Plus onaj zaguljeni motoric recirkulacije, za koji mora da se skida tabla (mada bilo je i ovde 2-3 forumska fakira koji su uspevali bez).

A mozemo da pretresemo i sve ostalo i sredimo po nesto sitno. Pretpostavljam i da ti obloga rucne nije cela :D - ako je to slucaj, imas je od mene gratis.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ko bi rekao da se ti znakovi tesko nabavljaju. Neke zovem nemaju ih, oni koji imaju traze 20, 25 evra po znaku... Jos ce ovi bledi stajati izgleda :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ti lepo kazem - ako hoces, slikaj oba znaka izbliza.

Da vidimo kakvo je stanje i predlozimo ti najlakse resenje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad cu da izadjem negde na kafu i slikacu :) Jos ako budem mogao sa telefona da posaljem slike  okacicu odmah :)

Sad nadjoh neki oglas, prednji je 1500, to mi je ok, zadnji samo sa prekidacem, 3500 al meni je prekidac dobar. Onaj senzor na tabli, ispod soferke samo ceo, sa lajsnom kaze, 2500.I da, fioka ispod prednjeg sedista 2500... Bas skupo :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, sad sam video da je milimetar manja...ali meni vise smeta ova bledo crvena boja. Narucio sam prednji i zadnji znak, trebalo bi sutra da stignu jos da nadjem nekog majstora koji bi to montirao ako se pokaze da je komplikovano za mene :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
16 hours ago, Ivan said:

Slike nisu izbliza, nemas ni zadnji kraj fokusiran... Ali koliko upravo gledam - napred i nemas originalni znak nego mozda samo zalepljen stiker?

Lepo ti rekoh u startu. Kao i resenje za taj slucaj u onoj temi koju sam ti linkovao.

Nadam se da samo nisi bespotrebno kupovao kompletan zadnji mikroprekidac od 30 EUR.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam :) Sanmo znak, 1400 dinara, na sraf

Joliko sam video i ti na lepljenje su slicne cene, zvao par oglasa oni nemaju

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@city imas lika iz bora pravi odlicne stikere po meri. Meni je za deltu radio, svaki se uklapa u mm. Cena je bila neka smesna tipa 900 dinara za jedno 7 stikera. I dobra stvar je da nisu izbledeli do sada posle par godina. 
I on vozi bravo, ima ga i na bravo fb grupi a i ovde je ali nije aktivan. Imas i na kp, samo kucaj stikeri

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...