Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

To jos nisam video na T10 sijalici od celih 5W :) . Plasticni nosac sijalice se samo povuce unazad i izvuce iz reflektora dugog svetla. Ne treba nista ni da se rotira, lagano se izvlaci pa za toliko moze da se povuce i za kablice (poslednje generalno nije preporucljivo, ali ovo ces zameniti nikada ili jednom u vlasnistvu). Zameni se ubodna sijalica i nosac vrati nazad, sva pamet...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jbg, nisam smeo da vucem za kablove :) A i onaj momak u servisu nije mogao da zavuce ruku, onda nekim spicastim klestima izvukao, zamenio, vratio. 

Kako si uspeo da zavuces prste pored akumulatora, one precage preko :)

I mene nerviraju te lampice za greske, kad ih vidim :) Ova je i onako neka bledunjava, po danu se slabo i vidi a zaboravio sam na mogucnost da ce ostati upaljena. Sad pada kisa bas mi se ne silazi do auta, ako joj se svetli  svetlece kad ga upalim :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites
15 hours ago, city said:

Kako si uspeo da zavuces prste pored akumulatora, one precage preko

Lopovski prsti aka klavirski :) Na Laguni II sam večito menjao sijalicu levog fara (desna je morala u servis) jer otac ima gromade od ruku i nema trika da zameni. Na Bravu je meni milina menjati sijalice, a u puntu i fudbal da igram. 

 

Halogenke mogu da "pocrne" a i dalje da rade, pri čemu im se drastično smanjuje intezitet svetla koji emituju van. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Provereno, lampica vise ne gori :) Zanimljivo, i pored stanja u kome je bio auto, ovo je prva lampica upozorenja koja se upalila. Ako ne racunam onu za pojas kad se ne vezem :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taman sam se pohvalio da mi se nije palila ni jedna lampica kad danas... :( Dodjem do Bg popodne, uhvate me dva nenormalna pljuska na autoputu, prosao sam ih za dva tri minuta, al sam palio sva cetiri migavca, toliko se nista nije videlo. Odem sa prijateljicom do onog trznog centra kod Ikee ( sto li ljudi idu tamo, realno isto kao u gradu ) :) Posle sat, dva krenem za Bg i samo sto sam izasao na autoput prestade auto da prima gas. Do kraja pritisnem papucicu on oko 2000 - 2500 obrtaja, ide 60-70km/h i to je to. Cetvrtom ili petom ne dodje ni do 2000, trecom predje malo al brzina ista. Ugasim ga, upalim isto. Ostavim ga u bloku, da ne idem nocas sa njim, videcu sutra dal da ga vozim za Mladenovac ili da trazim nekog majstora sto blize, najblizi mi onaj servis na starom sajmistu.

Da li to ima neke veze sa onom kisom, mada ne verujem, desilo se tri cetiri sata posle kise? I da, zadnji brisac krenuo i stao na pola i ne mrda vise nigde, ne moze ni rukom da se pomeri (to se desilo pre kise) :( 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dovezao sam auto, bilo zanimljivo :) Na ravnom dodje do 60, uzbrdo jedva 20 ali zato nizbrdo ide 80, obrtaji do 2000 a nizbrdo dodju do 3000 :) Bas je trajalo uz Bubanj potok i Begaljicko brdo . Inace, na leru dok stojim, idu obrtaji do 4000, skoro normalno ali pojavio mi se crni dim, bas ga ima. Malo sam ga turirao, izbacio gomilu dima jedno minut, dva posle smanjio, skoro bez dima. Kad sam stigao uMladenovac, uz moju ulicu koja je uzbrdica opet zadimio crnooo. Videcu sutra sta ce u servisu da kazu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta znam, pre nekoliko dana sam menjao onu cev od desetak cm sto spaja ta creva, valjda bi video majstor da je crevo napuklo... Ili nije dobro stegao selne...  Ostavio sam auto veceras u servisu, valjda ce sutra stici da ga popravlja, videcemo sta je.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I videli smo. Turbina. :(  Jbg, nadao sam se neklom crevu, senzoru... :) Zvao me majstor, kaze turbina, nesto vratila ulje, interkuler pun ulja, kao dobro sam prosao, mogla  je da vrati ulje u  motor... nisam ga bas dobro ni razumeo, probudio me nisam sve ni zapamtio :) Otici cu kasnije da vidim kako napreduje. Sve u svemu, kaze ima neku turbinu, bas dobru, ciscenje interkulera, zamena ulja, filtera... 300e

Nego, razmisljam kako su resili to sa onim lampicama upozorenja. Ima za pojas, palila mi se za pregorelu poziciju, ima za svakakve sitnice a nema za nesto ozbiljno kao turbinu. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bedak... Najgora varijanta, ali opet, moglo je i gore, mogla je gurnuti ulje u usis i onda bi bilo veselje, daleko bilo. 

300e je mozda malo jaca cena za taj posao, ali to je to. Bio bi red da se nakon toga toga malo vise vozis i vise uzivas. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam dal sam i ja doprineo tome time sto sam turirao u leru nekoliko minuta, rekoh vec, izlazio bas crn dim na pocetku, posle se smanji (izgleda kad je potrosio ulje) :) i time sto sam ga vozio do Mladenovca, ali sad nema veze. 

Ne znam sta bi vise moglo da se pokvari, to mu je valjda sve. Uskoro ce na more, moze samo da mu se desi da hga gurnem u Moraču :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko to bude za recimo 15 dana osiguranja, ili mora na duze? 

Bio sam do servisa, pokazivao mi majstor turbinu, ne moze da se okrene uopste, dal se unutra polomila krilca ili nesto zaglavilo. Creva od inter kulera masna, puna ulja, kaze da je potrosio svo ulje, sad ce to da ciste, peru... Kad je vec rasturen rekao sam da zamene i onu gumicu na karteru, gasi mi lampicu za ulje poslednju, mozda sekundu, dve posle ostalih, procitah ovde da ta gumica moze da bude problem pa i to da sredim. Jedino  sto to izgleda i nije mali posao, produzice popravku dok skine karter. Taman da ga operu(nadam se da ce da operu) :) pre nego sipaju novo ulje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da nema po danima nego se uplati sad pa traje do isteka registracije niloda ona ističe za 3,6 ili 11 meseci od danas. Ima vise tih paketa po kategorijama pa svaki bude skuplji ili jeftiniji zavisno od toga sta i koliko pokriva. Npr. kvar u inostranstvu, šlepanje do prvog servisa i popravka do 100€ ne plaćaš ništa itd. 

Postavi pitanje u onoj temi oko osiguranja, ima kolega koji će da preporuče koji vredi uzeti. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Momak jesi li ti skoro opalio neku cigancicu? Jer ako nisi mislim da je krajnje vreme da to uradis...

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk


Ja opet da pitam samo...

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 6/13/2023 at 1:22 PM, city said:

I videli smo. Turbina.  Jbg, nadao sam se neklom crevu, senzoru...  Zvao me majstor, kaze turbina, nesto vratila ulje, interkuler pun ulja, kao dobro sam prosao, mogla  je da vrati ulje u  motor... nisam ga bas dobro ni razumeo, probudio me nisam sve ni zapamtio :) Otici cu kasnije da vidim kako napreduje. Sve u svemu, kaze ima neku turbinu bas dobru, ciscenje interkulera, zamena ulja, filtera... 300e

 

Veruješ li ti tom majstoru dovoljno...?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel to nudis neku cigancicu? :) 

 

Ma vise i ne razmisljam o tome, racunam ima pet sest radnika, ne bi bas svi lagali. Pre toga desetak godina sam odrzavao starog brava, benzinca, mislim odrzavao, radio servise, jednom diskove i zadnje amortizere i to mi na tehnickom rekli, nikad nije bilo nekih "iznenadnih kvarova." A i bio sam juce popodne do servisa, auto na dizalici, vidim maasna creva, interkuler, turbinu... a nisam mu rekao da cu svracati. Tako da...

Share this post


Link to post
Share on other sites

A i realno, ne verujem da je turbina menjana, tako da nije neocekivano. Jedino sto nije davala nikakve znake, nije zvizdala, auto normalno vukao. Tako sam mogao i na more da krenem i da se desi u putu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moja racunica prilikom kupovine polovnog 10tak godina starog auta je da imam koliko kosta auto + registracija + zamajac/set kvacila, turbina, dizne da bude preko (po ovim novijim cenama oko 1500eur za dizela). 

Sve su to automobili sa 200+ km, doci ce nesto na red. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...