Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Pokusavam da nadjem sta znaci ova signalna lampica i ovde i u Fiatovom uputsvu koje sam dobio uz auto i ne uspevam. 

Lampica se upalila sinoc. 

Predpostavljam da ima neke veze sa diznama ili svecicama (lici mi ovaj simbol na to :) ). 

Inace, Bravo pali normalno, mirno radi, dpbro vuce. Otici cu do majstora u ponedeljak, utorak samo me interesuje mogu li da ga vozim do tada?

Hvala ako neko ima savet.

 

viber_slika_2023-05-27_18-12-09-096.jpg viber_slika_2023-05-27_18-12-30-890.jpg

 

Edited by Ivan
Sredjene slike

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jojjj, ovaj osmougao kod mene je u stvari krug  :) Meni sa ovim crticama licilo na neki zupcanik. 

 

Hvala, Ivane 

Haha, gde ja videh Ivana.  Hvala Knezevicu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najbolje skini korisničko uputstvo sa ove stranice:

Za svaki slučaj, za takve neke sitnice!

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala ni za sta :D .

Proveri prvo vizuelno oba prednja poziciona svetla i obe sijalice osvetljenja tablice. Sve su ubodne T10 od 5W.

Svakako bi na tom konfigurabilnom Matrixu, uz postojeci svetlosni simbol, trebalo da ti ispise i odgovarajucu tekstualnu poruku, tj. uzrok koje je sijalicno mesto u pitanju. Koliko se secam, nesto kao "Check *** light".

Najcesce odu gore pomenute sijalice ili duplo vlakno za zadnju poziciju/kocnicu, tj. P21/5W.

Bravo je srecom izlecen od brljanja sa elektronikom koji su imali prethodni modeli, tako da nema nekih problema sa masom i sl. Odnosno, zaista i bude to sto prijavljuje.

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 minute ago, Ivan said:

Svakako bi na tom konfigurabilnom Matrixu, uz postojeci svetlosni simbol, trebalo da ti ispise i odgovarajucu tekstualnu poruku, tj. uzrok koje je sijalicno mesto u pitanju. Koliko se secam, nesto kao "Check *** light".

Išlo je i na "običnom" ekranu, poruka za sve sijalice u autu, sem kratkih svetala! ^_^

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma skinuo uputstvo odavde, sa atom dobio i one "knjige"... Jedino sto sam ja video ovaj "osmoguanik" i pomislio dav je nesto sa motorom, sa onim crticama licilo mi na zupcanik :) 

Mozda je izbacivao i tekstualnu poruku ali uvek zaboravim da to gledam. :)

Sad sam isao do auta, crkla prednja pozicija na vozacevoj strani. Jel to komplikovano zameniti, mora li da skida ista ili se moze prici iz motornog prostora?

Hvala na odgovorima :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zavisi kol'ka ti je šaka! :D

Ja sam uspevao

Edited by bane1321

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prilicno velika :) Znaci, kod majstora, taman cu kupiti sijalicu kod njega pa nek i zameni :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao sto sam ti i rekao, sta prvo crkava ;) . Pozicija i osvetljenje tablice, tj. T10.

Kakav crni majstor, boza je za zamenu. Sijalica pozicije ti je locirana u reflektoru dugog svetla. Skini gumeni poklopac dugog svetla i samo povuci unazad nosac sijalice. Izvuces staru, ubodes novu, vratis sve na mesto i to je sva pamet. U pitanju je, kao sto rekoh, ubodna T10 od 5W.

14 minutes ago, bane1321 said:

Išlo je i na "običnom" ekranu, poruka za sve sijalice u autu, sem kratkih svetala! ^_^

Imao sam caleta Brava. Odnosno Stila sa istim tim monohromatskim ekranom ;) . 

Samo sam coveku pomenuo da na Matrixu koji ima, uz iscrtanu lampicu, procita i pratecu poruku.

Nisam nigde napisao da tu poruku ne ispisuje i obican monohromatski ekran ;) . Btw, na takvoj verziji, tabla ima zasebno polje i lampicu za ovaj slucaj, dok Matrix iscrta odgovarajuce simbole. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja samo da dopunim za neke koje prate temu, a možda nemaju matrix! ;) I da skrenem pažnju da ne ispisuje poruku za kratka svetla!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozicije su lagane, kratko je izazovnije, ali sam i njega menjao (više puta, dok nisu legli xenoni)

Share this post


Link to post
Share on other sites

@city

Dao bih ti ja da zamenis bilo koju sijalicu na Stilu, za pocetak recimo sa vozacke strane :D .

Pa bi onda pevao koja je boza za prilaz na Bravu :P . Sa one druge suvozacke strane mozes tek kolo da igras oko fara.

Tip za vracanje nazad - upalis poziciju i tako iznutra osvetlis far i lako vratis nosac sijalice u leziste.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jes, jes.... Lagano... dok ne zalomis sijalicu pa upadne u far, pa moras da skines far da izvadis vrh sijalice, a moras da skines branik da skines far.... Nije bitno kako znam. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo da kazem, proverio sam i ispisuje poruku na ekranu, cak je napisao i da je leva sijalica :) Kad ja nemam naviku da gledam ekrancic :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od necega mora da se pocne. I nije to ekrancic, nego konfigurabilni Matrix :P .

Menjaj to bre sam i nemoj da nam brukas forumski kolektiv :stuart: , nova ubodna T10 i grescica sama nestaje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Obrukah kolektiv :) 

Prvo, kazem prodavcu pozicija za Bravo, ubodna T10 a on pita koje grlo, ima neka sa necim metalnim, onda neka samo staklo i one zice, dal jos neku pomenu, kaze kakva je vasa, rekoh otkud znam :) 

Uzeo neku najjeftiniju, 40 dinara da probam. Medjutim, nema sanse da izvucem sijalicu. Uspem da uglavim dva prsta, i to kaziprst i srednji. Vidim okrece se ono grlo, verovatno ima polozaj gde moze da se izvuce al koliko sam mogao da vucem sa dva prsta nece da mrdne uopste. Da je na desnoj strani tu ima fini prilaz, moglo bi. Hteo da odsrafim onu sipku iznad pa da probam ali onda vidim da nemam kljuc 13, imam nekih od 4 do 22 ali 13 nema nigde :) 

 

Tako da cu, sa stidom, sutra do majstora :) Taman ako nadjem na otpadu onu metalnu cev od desetak cm da zamenim i nju. Koliko sam, poslednji put, razumeo spaja ono crevo od turbine i inerkuler. Na jednom kraju je to crevo a na drugom opet crevo koje ide u hladnjak, spojeno selnama. Ta cev mi onako masna, kao vlazna. Ne curi koliko sam video, ne kaplje nista i bilo je kao nema to veze, vlazi svaki malo, mozda je cev porozna, zardjala bla, bla :) Mene nervira, neverovatno mi da to ne moze da se stegne i da ne vlazi. Gledao po netu, ne znam ni kako se zove ta cev, ni kako da trazim pa videcu na otpadu, ispada da se oni najbolje razumeju u rezervne delove :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Druže ti si zapeo na poziciji?

Teraj to kod majstora da ne zakomplikuješ još više ili evo uputstva +

 

l1.thumb.jpg.5c7ef8d81b011f11c17a4f1ba9704a8f.jpg   l2.thumb.jpg.ff9c28bc76727a866d7d77e126eaa708.jpg  l3.thumb.jpg.b1798fbbcb0f63f69a25d1a83784074c.jpg

 

 

Al` što se tiće displeja, baš se zakomplikovalo.

 

Inače, postoje samo dve verzije:

Obe su multifunkcionalne i tzv. matrix.

 

To matrix je tehnologija upravljanja pikselima pomoću matrice.

 

m1.thumb.jpg.6352c0f25d59200eb4524ddfd9b487ab.jpg  

Dakle multifunkcionalna rekonfigurabilna, manjih dimenzija, NEKE sijalice upozorenja su prebačene u donje levo polje displeja, može da se menja po želji ispis u gornjem desnom delu displeja.

Neke u zavisnosti od davača mogu da prikažu pritisak u turbu, što je u stvari merenje podpritiska ispred turba i posredno pretvaranje u pritisak da bi vozač u bilo zabavnije.

Polja su unapred predefinisana i pokazuju samo ono što je predviđeno.

 

m2.thumb.jpg.353e2909d90127c8a4ae8e958af790f9.jpg

Dakle multifunkcionalna, ima veći displej od one rekonfigurabilne, preglednija je i takođe može da se konfiguriše šta želite da ispisuje od poruka.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

E sad imam ozbiljniji problem :) Jutros podjem za Beograd i slepac zakacim ivicnjak.

 

viber_slika_2023-05-31_08-20-53-501.jpg viber_slika_2023-05-31_08-20-53-690.jpg viber_slika_2023-05-31_08-20-53-934.jpg viber_slika_2023-05-31_08-20-54-162.jpg viber_slika_2023-05-31_08-20-54-381.jpg

 

Prvo sam se mucio 20 minuta odvijem srafove, dal mi je los kljuc ili je vulkanizer divljacki stegao. Konacno nekako odvijem i tek onda vidim da mi je pocepana i prednja guma, :) Zovi slep sluzbu, ne javljaju se jer je pola sest. Dobijem nekog, dodje klinac, slep mu bez onih sajli. Jedva sam popeo auto uz  sine, desni tocak verovatno ne vuce nista, pocepana guma. To je bilo desetak km od Mladenovca, naplatio 40e. Ostavim auto ispred vulkanizerske radnje gde sam pre dve, tri nedelje sredio felne, radi od 9 tek. Cekam devet pa da ga zovem, ostavio sam i kljuceve u autu :)

 

Edited by Ivan
Sredjene slike

Share this post


Link to post
Share on other sites

Momak jesi li ti skoro opalio neku cigancicu? Jer ako nisi mislim da je krajnje vreme da to uradis...

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...