Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Kupio sam prednji i zadnji znak, oni na srafofe, sad samo da vidim kako da ih namestim. Ili ko ce to da mi namesti:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

I problem :) Malo pre mi je stigao prednji, kad sam otvorio posiljku vidim da je isti kao zadnji, 95mm, isti proizvodjac, a bio je 100din. skuplji. Jos mi poslat AKS-om umesto PostExpresom i postarina umesto 350 je 520din.

Inace, porucen je na KP od nekog Pedje iz Indjije. Ovakva su mi oba znaka :)

Mozda nekom ovo pomogne .

viber_slika_2023-03-10_10-38-34-700.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Citaj sta se po forumu pise godinama, ovo je sitnica, ali za krupnije stvari ti lepo rekoh da ce ti ustedeti i vremena i para ;) . Taj prednji amblem od 100 mm iz aftermarketa uopste ne moze da se nadje kod nas kao nov. Jedino iz originala ili polovno. Zato ti i pominjem foru reparacije svo vreme, kosta te par stotina kinti spreja po izboru (doduse treba da je sacuvana ta plastika napred).

Po meni, konkretno pravi FIAT znak neuporedivo lepse cuci od stikera, ima onu 3D dimenziju koju stiker nema:

 

IMG_20220317_155122_resized_20220317_080954346.jpg.6aee3a6b6b9b79bc2034ad453abf1adf.jpg.2b86d09def5a511214348e5d108ce352.thumb.jpg.82300c826b37b0dca1b6c8266c2ae7f8.jpg

 

2 hours ago, knezevic76 said:

Odličan je taj znak

Turski. Za Lineu, Albeu, Palio, itd... Deluju trajnije nego fabricki, imaju neku dodatnu zastitu sa zadnje strane srca. A upravo to se sje*e na originalu, taj lepak.

Ostavio sam link i decka koji ih je prodavao za 1000 kinti, a ne 1400 kao iznad.

12 hours ago, city said:

Najjaci smo :)

E druze moj... Ni da prismrdi jacini, pomaganju i druzenju Stilo divizije ovde, pre nekih 10+ godina. Nazalost.

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve je bilo drugacije, humanije pre deset godina. 

Vec sam bio porucio ovaj, al mi zao 500 dinara sto dadoh za postarinu ovom koji me ubedjuje da je 95mm napred. :) Sta cu, trazicu polovni ili novi napred, ne mogu da gledam ovaj bledunjavi :) Za reparaciju nemam ni znanja ni uslova, ko ce da odlepljuje to, sece, farba ispred zgrade na ulici :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bukvalno zaje*ancija od posla. Imas sve lepo objasnjeno u onoj DIY temi, pa sta ti bude vise pasovalo. 

2 hours ago, knezevic76 said:

Vremena se menjaju, Stilo je u svoje vreme bio neka druga dimenzija, al nema veze, biće Bravaca sve više.

Ni blizu. Stilo sam kupio medju prvima, dok se jos pravio kao model. A svoj bum kod nas je doziveo tek nekoliko godina kasnije, tamo 2010-2012 kada se JTD pokazao debelo u praksi i kada su pale cene. Znaci to je bilo nekih 9-10 god starosti modela. A Bravo je, iako primetno upeglaniji, daleko manje prisutan kod nas evo cak i posle 16 godina od predstavljanja. Doduse, najvise zbog SEKE i jedne jedine karoserijske izvedbe je i napravljen u duplo manje primeraka od Stila. 

Mada, u onom mom postu nisam mislio na brojnost modela - nego na druzenje, tehnicko znanje i duh vlasnika istih u to doba ;). Dovoljno je pogledati koliko je samo DIY za sredjivanje i ulepsavanje ostalo iz tog vremena, ovo danas je sve p****n dim u poredjenju sa tim :D

O druzenju tek da ne pricamo... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Automobili postaju potrosna roba kao i sve. Nekad su se i televizori, masine za ves, frizideri kupovali za ozbiljne pare i da traju bar 20 godina :) Sada za dvesta evra kupis, traje par godina i bacis.

Da se zahvalim ljudima sa skupa sinoc, lepo je sresti nekog ko voli automobile i spreman je da pomogne, posavetuje.

Posebno Ivanu, za postovanje je njegova spremnost da pomogne i posavetuje.

Hvala i pozdrav.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 3/10/2023 at 10:55 AM, city said:

I problem :) Malo pre mi je stigao prednji, kad sam otvorio posiljku vidim da je isti kao zadnji, 95mm, isti proizvodjac, a bio je 100din. skuplji. Jos mi poslat AKS-om umesto PostExpresom i postarina umesto 350 je 520din.

Inace, porucen je na KP od nekog Pedje iz Indjije. Ovakva su mi oba znaka :)

Mozda nekom ovo pomogne .

viber_slika_2023-03-10_10-38-34-700.jpg

 

1 minute ago, city said:

 

Samo da kazem da je ovaj prodavac iz Indjije ipak veoma korektan i profesionalan. Odmah je predlozio da mu vratim znak koji mi ne odgovara i cak mi vratio 500 dinara za postarinu. Prijatno sam iznenadjen.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zamenjeni zadnji pojasevi, glavili su i nisu mogli bas do kraja da se namotaju, 4000din. Zamenjena stop svetla, nesto bila matirala, belicasta nekako, 60 e. I zadnji brisac, bio neki krivi ko zna sa kog auta :) 1000din. I da, zvucnik u vratima nesto je bubnjao, probio valjda, i to 1000din. Jos klimaverovatno sutra, danas mi treba auto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Juce negde na auto putu otpao stiker sa zadnjeg znaka, ne znam ni cime je bio zalepljen, izgleda sa dve kapi lepka za hartiju :) Taman sad  da zalepim od ovog sto sam kupio.

viber_slika_2023-03-16_12-09-08-768.jpg

viber_slika_2023-03-16_12-09-08-350.jpg

viber_slika_2023-03-16_12-09-08-140.jpg

viber_slika_2023-03-16_12-09-45-783.jpg

I da, kako da slike postavim horizontalno, odu ovako vertikalno :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zavrsena danas klima, od cetvrtka je radio, ko da je pravio :) Dve klapne i napunio je, 22500.  Greje, hladi samo me interesuje kakvo je podesavanje kod vas. Digitalna je klima i kad smanjim potpuno pise nesto LO, kada povecavam temperaturu odmah prebaci na 16 stepeni i posle mogu da do trideset i nesto da podesavam ali od 16 do nule nema nista. Da li to tako treba ili je neki kvar? Sad bih mogao jos dubinsko pranje i to mu je to od mene :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa nisi napunio zamrzivac freonom vec klima uredjaj :D Di ces nize od 16C

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zamenjeni znaci, zalepljeni drugi onom dvostrukom lepljivom trakom, videcemo koliko je to trajno resenje. 

Trebaju mi dva saveta, da li se moze popraviti, zameniti ovaj nosac antene direktno na krovu ili se mora skidati nebo pa to iznutra raditi? I sta je ova crvena lampica iznad retrovizora?

 

viber_slika_2023-03-22_00-08-10-135.jpg viber_slika_2023-03-22_00-08-21-456.jpg viber_slika_2023-03-22_00-07-41-216.jpg viber_slika_2023-03-22_00-09-09-491.jpg

 

Edited by Ivan
Sredjene slike

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vidis kako moze sa tom forom vadjenja "srca" sa aftermarket znaka i koliko bolje izgleda nego sa stikerima ;) . Ako je traka iole dobra, nece to mrdnuti nigde.

Gde iskopa ovaj prednji znak od 100 mm, znam da je on bas redak? Zadnjih od 95 mm ima svuda. Ili si ubudzio i taj od 95 mm napred?

13 hours ago, city said:

da li se moze popraviti, zameniti ovaj nosac antene direktno na krovu ili se mora skidati nebo pa to iznutra raditi

Koliko vidim, otisao ti je gumeni dihtung oko antene. Pozeljno je sto pre srediti da ti ne bi ulazila voda. Mada i sa donje stranje krova postoji jedan manji O-ring, koji ima istu svrhu.

Ono sto moze da bude problemcic je sto to, koliko vidim, nije obicna radio antena. Vec imas (bar je ja tako zovem :) ) "malu navigaciju". Mislim da se tacno zove Blue&Me Nav, ide glasovno i preko ekrancica izmedju cajgera. Koji onda u tom slucaju ne bi trebao da bude obican monohromatski ekran, nego konfigurabilni Matrix.

Poenta prica je da je u tom slucaju verovatno veca baza antene (radio+GPS receiver). Pa ces em teze naci dihtung, em i ako nadjes polovan on ce biti u upitnom stanju. Mozda da uneses svoj VIN u ePer, pa vidi postoji li taj dihtung kao zaseban deo. Ako postoji, najbolja solucija je uzeti nov kod ovlascenih.

Apropo skidanja antene i zamene tih dzidza, imas sve detaljno u mom DIY koji sam davno napravio:

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/78861-nuova-bravo-dotezanjezamena-radio-antene-skidanje-obloge-bc-stuba-pragova-neba/

 

13 hours ago, city said:

I sta je ova crvena lampica iznad retrovizora?

Crvena LED lampica na "maloj" navigaciji oznacava nedostupnost Roadside Assistance servisa.

Kada je podrzano, LED lampica je ugasena, a pritiskom na "SOS" dugme uspostavljas kontakt sa RA servisom.

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Potrazicu taj silikon ako nema dihtunga ili su preskupi i ako je komplikovana zamena. Inace, oba znaka s 95mm, sa,mo sam prednji  dobro centrirao :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Juce popodne sam imao drugi susret sa paukom :) Prvi je bio pre par dana, ovde u Mladenovcu, al sanm stigao kad su stavljali ono na tockove, noseci u ruci silikonski sprej i ubedjujuci ih kako idem od majstora i hitna je popravka. Zavrsilo se sa razumevanjem i nekim sitnim cascavanjem. Ali zato juce su ga odneli, Parkirao sam se  na neki trotoar u bloku 37 gde se vec godinu dve parkiram kad svratim tamo. Uvek je tu parkirano automobila koliko moze da stane, ne ometa se saobracaj, mada je to unutar bloka, nema tu nekog saobracaja, a ni pesaci ne idu trotoarom, neki slepi ugao. Izadjem posle sat, sat i po iz kafea, nema auta, oni sto su vec bili parkirani i dalje tu, na mestu mog drugi auto :) Najbolje od svega, u autu mi ostala jakna, novcanik, telefon :) :) Tu parking servis ima neku kancelariju, dal se uplaciju mesecne karte, sta li, pitam, proveri covek i kaze, na Starom sajmistu je, jos kad je video gde je pokupljen bilo mu neprijatno :)Jedva nadjem taksi, oko 17h je bilo, guzva uobicajena, putovali smo 40 minuta do Sajmista. Ispod brisaca nadjem obrazac sa upozorenjem da sklonim auto u rok od 1 minuta ili ce ga odneti :):) Pa dal su normalni, sto kace uopste takve gluposti :) Inace, racunaju pdv i na tu cenu za pauka, jbt :) Jedanest hiljada i nesto plus dve pdv, ukpno 13250, plus 5000 kazna, koja ako se plati u nekom kratkom rok je 2500. Znaci, trosak, ako vam se slucajno desi, je oko petnest i po hiljada.

Sto je najsmesnije, imaju ti iz bloka neku vajber grupu, osnovali je kad su protestvovali zbog gradne neke zgradurine na zelenom pojasu, i neko je slao upozorenje, pitao ciji je auto, da je pauk tu a meni telefon u autu :):)

viber_slika_2023-03-23_15-46-53-849.jpg

viber_slika_2023-03-23_15-47-13-181.jpg

viber_slika_2023-03-24_00-50-18-191.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Provereno preko tih dugmica na radiju, "Short Circuit - OK" a napon varira, pokaze 2,1 pa kad ga preparkiram 100m dalje varira od 1,4 do 1,6. Po Bg hvata dosta stanica, u Mladenovcu desetak, prilicno stabilno rade. Treba li nesto cackati oko baze antene, menjati je ili samo nekako namestiti dihtung na krovu.

Hvala :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas stavljene gume, videcemo kako ce se ponasati. 

viber_slika_2023-04-13_19-58-31-752.jpg

viber_slika_2023-04-13_19-58-32-010.jpg

viber_slika_2023-04-13_19-58-32-217.jpg

viber_slika_2023-04-13_19-58-32-427.jpg

Ne znam da li je ovo neka fora sa madein France :)

I ako nekom trebaju dve gume, mogu da se voze jos najmanje godinu dana, da ih ne bacam a glupo je da trunu u podrumu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
30 minutes ago, city said:

neka fora sa madein France

Jok, moje su isto.

Baš šara dobro izgleda. I kada je guma skinuta izgleda dosta veće nego kada je montirana, deluje mi mnogo šira :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...