Jump to content
FAS Goran
Nikola1997

Fiat grande punto 1.3 mj 90ks

Recommended Posts

Pozdrav svima, 

Imam problem sa autom, desava se da u toku voznje krene da dimi mnogo i podize i spusta gas i tada potrosnja ode duplo i tako tera nekih desetak km, slicno paljenju regeneracije, samo sto se desava mnogo cesto na svakih 30 km mozda i manje, na dijagnostici je sve okej, ne izbacuje nikakvu gresku, neki savet? 

Share this post


Link to post

Sta kaze dijagnostika za zapusenost dpf-a ? To sto podize i spusta gas se ne dogadja kod normalne regeneracije, a ni kod prinudne regeneracije, moguce da je problem odvojene prirode.

Share this post


Link to post
On 3/8/2023 at 3:50 PM, ISV_01 said:

Sta kaze dijagnostika za zapusenost dpf-a ? To sto podize i spusta gas se ne dogadja kod normalne regeneracije, a ni kod prinudne regeneracije, moguce da je problem odvojene prirode.

 

On 3/8/2023 at 3:50 PM, ISV_01 said:

Kako mislis da se kod normalne regeneracije ne podize gas tj. obrtaji kod mene redovno kad krene regeneracija obrtaji se dignu tacno na 1000 mozda i malo vise i kad se zavrsi onda se vrate na normalu i tako vec 10 godina od kako imam motor sa euro 4 normom sa DPF-om

 

Edited by Marinko69

Share this post


Link to post
17 hours ago, Marinko69 said:

Kako mislis da se kod normalne regeneracije ne podize gas tj. obrtaji kod mene redovno kad krene regeneracija obrtaji se dignu tacno na 1000 mozda i malo vise i kad se zavrsi onda se vrate na normalu i tako vec 10 godina od kako imam motor sa euro 4 normom sa DPF-om

Kod mene na Bravu ne, pisem za 1.9/8V/88kW. Osetim 'cekicanje', tj motor blago promeni zvuk i skoci potrosnja, oseti se i gubitak snage ali mi obrtaji motora miruju. Takodje Euro4 motor sa dpfom. Mozda je kod Grande Punta/Punto Evo drugacije podesena mapa/softver prilikom aktivacije DPFa, kod mene je gore opisano. 

Svakako kolegi savetujem da proveri stanje DPFa jer mi deluje da je bas u problemu, mozda i dizne. Ako neka preliva, to brze unistava DPF tj cesce radi regeneracije.

Share this post


Link to post

@Nikola1997 ne znam da li taj auto uopste ima DPF. Ako je stara generacija GP sa 6 brzina i 90ks ima jedino plivajuci zamajac ali ne i DPF. Mozda sa novijim generacija GP Evo ima sa DPF-om.

 

Svakako bih za pocetak očistio izduvnu granu i EGR pa tek onda proverio dizne i trazio neki drugi problem. 

Share this post


Link to post

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...