Jump to content
FAS Goran
stex_pb

Fiat (Grande Punto) EVO - Ugradnja držača za mobilni telefon u postolje za Tom Tom

Recommended Posts

Pozdrav,

 

Pozabavio sam se malo sa 3D štampom i adaptirao univerzalni magnetni držač za mobilni telefon tako da se isti može postaviti u TomTom postolje. Ja nisam modelirao deo, već sam skinuo sa interneta više fajlova i izabrao neki koji mi odgovara i na njega ugradio delove već postojećeg nosača za telefon.

Na odštampano postolje namontirao sam kuglu sa starog nosača telefona koristeći M3 vijak, navrtku, podlošku i  plastični odstojnik. Postolje je štampano prosečnim kvalitetom zbog brzine izrade i ne izgleda baš "reprezentativno", koristio sam PET G materijal ( nije onaj 5G što zrači koronu). Ako budem imao vremena ovih dana ću deo odštampati većim kvalitetom  i od ABS plastike koja je znatno čvršća i postojanija.

Link sa kog sam skinuo fajl
https://cults3d.com/en/3d-model/game/fiat-iphone-6-plus-mount-on-the-tomtom-plug-supporto-iphone-6plus-per-fiat-su-supporto-tomtom-blue-me

 

IMG_20230302_115412.thumb.jpg.130a61d8f83a6f6bd28b25fca841da49.jpg IMG_20230302_120040.thumb.jpg.c17ac867e9d1a742ecf868cf4cd2d991.jpg

 

IMG_20230302_141014.thumb.jpg.d13be01bf868e0f249f667747c4355aa.jpg IMG_20230302_141020.thumb.jpg.cb4f0205b0e5a06e5e6a78d4eb4a8fe2.jpg

 

 

Edited by neshaoct
formatiranje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odličan!

Baš sam se čudio što niko(bar kinezi) ne iskorišćava to tomtom postolje…

Share this post


Link to post
Share on other sites
22 minutes ago, neshtry said:

Odličan!

Baš sam se čudio što niko(bar kinezi) ne iskorišćava to tomtom postolje…

Bukvalno sam guglao po aliju i nema ali mi izleti stampani....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Top izgleda. Ja imam multimediju u mom, sa navigacijom i svim mogucim opcijama, ali ponovo za navigaciju uglavnom koristim mobilni nakacen na neki jeftini uredjaj, pa na resetke za klimu. A bas sam gledao da li ima neki univerzalni drzac koji bi mogao da se ubaci u to mesto za Tom Tom  navigaciju, pa da tu nakacim fon. Cudno mi je bilo kako se toga niko nije setio ili kako nigde nema da se kupi, a nadao sam se da ce bar nesto na Aliju da se nadje, ali nisam uspeo. Ovo tvoje bas lepo izgleda.

Edited by Misha87

Share this post


Link to post
Share on other sites
31 minutes ago, Flipnjača said:

@stex_pb Brate vrhunski posao si odradio!
Ja bih ti za finalni proizvod platio ukoliko se odlučiš da praviš drugarima sa foruma :lol:

Videcemo kako ce se ovo štampano pokazati na suncu..........

Share this post


Link to post
Share on other sites
9 hours ago, stex_pb said:

Videcemo kako ce se ovo štampano pokazati na suncu..........

10 hours ago, Flipnjača said:

@stex_pb Brate vrhunski posao si odradio!
Ja bih ti za finalni proizvod platio ukoliko se odlučiš da praviš drugarima sa foruma :lol:

Isto vazi i za mene. Ako se lepo pokaze na suncu i nakon testiranja, rado bih voleo da imam slicnu opciju na kolima. Razmisljao sam bio i da kupim originalni TomTom, ali to je vec preskupa igrackica za ulogu koju ima :).

Edited by Misha87

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Mijailović P. Šta znam, možda ima razlike kad je ekstrudekstrudiran iz jednog dela ili kad je štampan u slojevima. Najviše mi se sviđa PLA za štampu ali on nije postojan, samo je za prototipove. A ABS je zeznut za štampu, zamalo požar ne napravih prošli put :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

@stex_pb, daj neki update, kako se drzac pokazao do sada? :). Moze i dodatna slikica :). Prosto je neverovatno da cak ni Kinezi nisu odlucili da iskoriste nestasicu tog dela i naprave nesto njihovo :).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav, sve radi kako sam i zamislio osim što se na toploti ceo nosač po malo izvlači iz tom tom postolja, to sam rešio dodavanjem dva kruga papirne trake, da ga "podebljam". 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...