Jump to content
FAS Goran
bogdan900

Fiat Nuova Panda 1.2 8v 69KS - problem sa ABS-om

Recommended Posts

Zdravo
Imam problem sa Pandom, 2011, 1.2...51/69 stavljeni novi senzori abs,novi lageri, projavljuje greske na dijagnistici u oba senzora.
Cuje mi se lupkanje i kad kocim kao metal o metal da udara,kako ubrzavam tako lupa brze i brze, kada dostigne 40 50 na sat pali abs i koci normalno bez problema na bilo kojoj brzini i nema lupkanja tog vise. 
Imate li mozda savet sta je u pitanju jer ni majstori pojma nemaju

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na svako paljenje auta brise greske, cuje se lupkanje kad se koci i na leru cak cak cak cak kad je u brzini, cim upali abs na 50 nema kuckanja i lupanja i koci bez problema a menjani su lezajevi i novi senzori

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozda su ti zardjali ili defektni davaci ABS-a. Takozvani prstenovi ABS-a. Ono sa cega senzor ABS-a dobija signal

Edited by francuz69

Share this post


Link to post
Share on other sites
9 hours ago, bogdan900 said:

Na svako paljenje auta brise greske, cuje se lupkanje kad se koci i na leru cak cak cak cak kad je u brzini, cim upali abs na 50 nema kuckanja i lupanja i koci bez problema a menjani su lezajevi i novi senzori

drugar nemoj zamjerit al ovo je konfuzno.. mozes li da naceras auto da se upali ABS? Pozeljno na mokro i sirina.. zakoci naglo, ne smiju da blokiraju tockovi i osjeca se podrhtavanje pedale..

meni se cini da tebi ne radi ABS, a obzirom da si stavio nove senzore (mislim da su odgovarajuci jer ne bi se mogli montirat u glavcinu), moze biti da su ti lezajevi obicni.. a treba da imaju magnetni prsten sa kojeg cita senzor..

17 hours ago, bogdan900 said:

novi lageri

koliko si platio lezajeve pa cu ti reci da li su za ABS? jer razlika je gotovo trostruka..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Placenuli su 1800 din komad. Na dijagniszici prikazuje greske u oba senzora, da li moze i abs centrala ali auto ke do pre menjanja savrseno radio

 

 

Edited by neshaoct
formatiranje

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, bogdan900 said:

ali auto je do pre menjanja savrseno radio

sto si onda mijenjao? :)

po cijeni, lezajevi su odgovarajuci reklo bi se..

Edited by Zan Batist

Share this post


Link to post
Share on other sites
53 minutes ago, Zan Batist said:

sto si onda mijenjao? :)

po cijeni, lezajevi su odgovarajuci reklo bi se..

lezajevi su bili losi a senzori zapekli i lomili se, sve je u redu sada, senzori jos jednom kupljeni i sve radi

Share this post


Link to post
Share on other sites

@bogdan900 verujem da je kod Pande isto kao i sa Puntom taj lezaj zajedno sa ABS senzorom. Znam da je kod mene bila ista situacija, stavio oba nova SKF i odmah je ugasio gresku na tabli bez ikakvog resetovanja preko dijagnostike. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeste,isto je

Mislim da je isto na još nekim Fiatima iz iste epohe

Share this post


Link to post
Share on other sites

Opet ja ☺️

Zamenjeni su lezajevi i abs senzori, tacnije majstor je norao da slomi, kupljeni novi senzori i novi lezajevi i sada auto pali abs, kola rade i koce bez problema. 

Da li se greska mora izbrisati na dijagnistici jer nista drugo nije dirano? 

Fiat Panda 2011, 1.2...51/69

 

 

Edited by neshaoct
formatiranje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...