Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Ja sam vozio nemačke dizele (Opel, VW i Mercedes), pa je i tu bilo propadanja nosača motora, tako da to nije italijanski specijalitet. 

Ja sam primetio kad sam zupcio auto da mi je taj nosac skroz propao. Bukvalno je iz dva dela sad, raspao se, a nikakve nuspojave nemam, niti se trese u kabini, niti trese retrovizor, ne bih iskreno ni skontao da ga nisam skidao.

22 minutes ago, knezevic76 said:

Što se Miće tiče, ebeš nosač, ebeš veliki servis, ebeš ..... to je samo gomila lima emoji16.png

Послато са 2203129G помоћу Тапатока

I na to dodas da moras u zameni da mu doplatis za Stila :stuart:

Ja sam primetio kad sam zupcio auto da mi je taj nosac skroz propao. Bukvalno je iz dva dela sad, raspao se, a nikakve nuspojave nemam, niti se trese u kabini, niti trese retrovizor, ne bih iskreno ni skontao da ga nisam skidao.
Ima tu jedna druga caka., gde god postoji više nosećih elemenata, u ovom slučaju nosači, čim jedan ispadne iz funkcije, ostali trpe. E sad, pitanje je koliko je to izraženo kod motora uopšte, pogotovo kod benzinaca, ali u mašinstvu je obično tako.
Koliko sam skapirao, hidraulički nosač ima i funkciju da sem vibracija ublažava i buku, upravo zbog te tečnosti u njemu, koja se "šeta" između komora i zavisnosti od opterećenja. E sad, ako nema tečnosti i dok je guma dobra, on će držati sigurno neko vreme pre nego što pokaže prve simptome.

To je neko moje razmišljanje na tu temu, ako grešim ispravite me.

Nema sta da se ispravi, tako je cenjeni kolega. Jos da dodam da po mojoj teoriji nekada kasnije malo spadne i sam motor ili se pomeri i onda krenu da kopaju i poluosovine po soljama ali ovo je cisto moja teorija :D

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока

Na benzincu mi nikad nije propao nosač motora, ali čuo sam da kod novih trocilindraša tu već ima problema, a tek će ih biti. 

U međuvremenu zakazan mali servis za Brava kod Gorana, zamena odbojne gume amortizera i da se vidi taj famozni gej nosač.

I tako danas u bulevaru se popnem na neki raspali ivičnjak i zakačim plastiku ispod prednje desne viljuške i iskrivim je, počupam, šta god. Krenem u vožnju a ono nešto češe po asfaltu, naravno ta plastika.
Sva sreća pa je u blizini poznati majstor za Alfe, i svrnemo do njega da pogleda. Otkačila se plastika od nosača, pa je radila vezica. Usput ustanovimo da su diskovi prednji zreli za zamenu kao i pločice i da zadnja leva klešta izgleda moraju malo na remont, al tek treba da proveri. Pa taman kad uvalimo MiTa na zamenu kočnica i Brava da odradi.

Inače , ovo mi je drugi put da sam nasadio auto da je udario u metal. BMW nisam ni jednom "nasankao" i ako je nizak bio.

21 minutes ago, knezevic76 said:

Usput ustanovimo da su diskovi prednji zreli za zamenu kao i pločice i da zadnja leva klešta izgleda moraju malo na remont, al tek treba da proveri

Auuu, pa šta je bivši vlasnik radio!?? :o:devil::stuart:

Pa moram i ja nešto da zamenim radi uroka. Kako god ta to vama blisko delovalo, kao da je skoro kupljen, al ja sabih sa njim 8000km, poprilično žestoke vožnje, od kad ga uzeh. A na kočnicama ne sme da se štedi.

Tako je , to je ta mantra iz koje svi treba da izvuku pouku, kupuj auto od čoveka koji je vazda nešto popravljao .
Al dobro, Ivan je ispao korektan i dao mi auto na otplatu uz grejs period od godinu dana, tako da mi sada sve popravke padaju lakše .

Kaka se biraju folderi sa muzikom na USBu?

Verujem da ima možda i tema o tome na forumu al ne mogu da je nađen preko pretrage koja je btw za mene noćna mora, barem preko TT.

Sttelica gore/dole na InstantNav. 

Sad sam skapirao da imam celo uputstvo u PDFu na telefonu .

Mislim da mu treba vremena da iščita sve što ima na USBu. Probaću sa strelicama, nije da nisam probao al ajde, opet ću.

PS provalio sam zašto nije hteo.

U opcijama AUDIO podešavanja pa medija player treba izabrati FOLDERS!

Bilo podešeno ma ALL I nije htelo preko strelica.

Između ostalog ima i play by artist, genre itd itd