Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Ma cepaj taj polir koliko ti god vrsi posao. Meni ne treba vise posto su mi farovi kristalno cisti, a ako pretekne koristice svakako nekom drugom od forumasa.

Sonax keramika nije u vidu maramica (kao Turtle Wax koji sam koristio), nego kao tecnost, cisto da znas ako juris.

Da ne bi bespotrebno kupovao celo kartonsko pakovanje od 10 komada, retko ali imas Sonax ponegde i na komad. Kesica od 5 ml dovoljna je za par farova.

Imas i na Tektionu, a najpovoljnije je (bar koliko licno znam) kod coveka na KP, samo 270 kinti:

https://novi.kupujemprodajem.com/automobili-oprema/kozmetika-za-auto/sonax-keramicka-zastita-za-farove-5ml/oglas/95016718

 

Untitledss.thumb.png.d521a1db3ca6b413226b0e43d9928b23.png sonax-profiline-headlight-coating-1.thumb.jpg.c86c271c925253c002a9d8010a1a8bf1.jpg

 

Kod njih mozes da kupis i aplikatore, ali ne piju vodu za talasastu gornju povrsinu fara kod Brava, najbolje je naneti "iz ruke".

Folije bi teoretski trebalo da budu dobra opcija, samo da se pedanto odradi. A i to je daleko jeftinije nego ranije.

7 hours ago, knezevic76 said:

Što se tiče vraćanja ksenona, ne brini, bio sam na kursu danas, sve jasno kao dan.

Zezam se, naravno. Sta god da zapne oko Bravca, slobodno cimaj, znam ga u sraf, imam alat, dijagnostiku... Najmanji je problem da pripomognem ako vreme i obaveze dozvoljavaju.

Kao sto rekoh - bar meni, automobili su ovde samo povod za druzenje ;) .

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bravo danas dobio mini kasko. 15600 sa krađom, bez krađe oko 12000 dinara.
Za sad je sve ok, sipaj, vozi, jedino mi se malo olabavio vozačev suncobran. Jedan dan samo zategao, neće da se spusti i ja ga malo cimnem i od tad ne stoji skroz do kraja u gornjem položaju kao ni u donjem ka šoferci.
Polako se bliži i mali servis, trebalo bi za jedno mesec dana po kilometraži, al će ipak koji kilometar više da pređe, dok ne prođu ove vrućine.

Sent from my 2203129G using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
16 minutes ago, knezevic76 said:

i ja ga malo cimnem i od tad ne stoji skroz do kraja u gornjem položaju kao ni u donjem ka šoferci

E raskanta mi covek djuntu totalno :( . Te drzaci patosnica, te sad suncobran, kako mislis da ja to sad otkupim nazad :) ...

Secam se da sam tamo 2007. sredio na Stilu to sam, bila je identicna situacija sa suncobranom kad sam tek kupio auto. Ako ne uradis nista - navrati neki vikend pa da probamo da napravimo, mora da se secne suncobran po gornjoj ivici. Za Bravo ih nema u prodaji, pa zato i nisu bas jeftini.

18 minutes ago, knezevic76 said:

Polako se bliži i mali servis, trebalo bi za jedno mesec dana po kilometraži

Koliko si to km ubio od kraja marta? Posto je meni mali servis dolazio na red tamo negde u oktobru-novembru svake godine, sa nasim prosecnim godisnjim kilometrazama.

Sto se kaska tice, sa cenama vecine stvari za Bravo cak i ranije kada je bio redji, licno nikada nisam nesto razmisljao na tu temu. Takodje nije ni nesto atraktivan model za kradju... Doduse, imam dvoriste pa je to prilicna briga manje, bar za pilicare i sitnice (tipa poklopaca felni, poklopaca brava, antene, lajsni, trouglica ispred prednjih vrata, brisaca i ostalih stvari koje skidaju u prolazu). Mada slazem se da kasko 'leba ne jede, gledao sam da uplatim bar za DS posto je malo egzoticniji sa delovima... Ali evo nabrah vec pola godine, a teram ga opustenzi kao i prethodne Zabare :) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Apsolutno nemam predstavu po kom sistemu funkcioniše taj suncobran, dal samo žabica u držali ili unutar njega, al videću.
Što se tiče kilometraže, mislim da sam prešao oko 5000km od kad sam ga uzeo. Dakle sad će 10000 od 1.11.2022 kad je rađen prošli servis, u proseku 1000 mesečno. Samo ja ga vozim .
Inale retko prelazim 1000 mesečno u proseku.
Što se kaska tiče, nema tu puno mudrolije. Prekjuče kad je bilo ono nevreme, drugaru ispred samog auta pade bandera za rasvetu. Tako da, isplati se definitivno. Plus sam dodatno osigurao i prozore kad sam radio registraciju.

Sent from my 2203129G using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Ivan said:

Za Bravo ih nema u prodaji, pa zato i nisu bas jeftini.

Pričali smo već nas dvojica da je i kod mene to problem. Samo da sve proverim i javljam da budete upućeni jer izgleda da pasuju od Stila sa dynamicom opremom. Polovni za Deltu, Bravo i Cromu su 25-30€ a za stila svega 10-ak €. 

@knezevic76 ako ti se ne zuri budi strpljiv nekoliko dana da ti aminujem. :D

Kod Stila je razmak izmedju dva nosaca 28cm, na Delti cu izmeriti sutra a verujem da je i kod Brava isto. 

 

Ovo je inace obicna da ne bude zabune a kod mene i tebe su one sa poklopcem i sijalicom. 

 

IMG-669866af373837e23c4a931ba922b618-V.jpg

Edited by Axic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok, nije mi baš žurba, dok iole stoji u gornjem položaju, dobro je, La se olabavio definitivno.

Ma kraju ću da kupim dve kopče, jedna za plafon druga na šoferku

 

 

PS sad na oko 9000km od malog servisa sam dosuo oko 0.5l ulja, da ne razmišljam, jer sam često na otvorenom a i tu i tamo sam ga očepio pošteno. Mada u poslednje vreme sam se malo smirio, sad kruziranje.

 

 

 

Sent from my 2203129G using Tapatalk

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, knezevic76 said:

 Plus sam dodatno osigurao i prozore kad sam radio registraciju.

 

Ispratih ovo za mini kasko, ja sam prosle godine uradio isto za mog Brava, a cena je bila sledeca: 

Kompletna registracija sa tehnickim pregledom iznosi 26.595,00 dinara.

(Prem stepen 4)
Mini kasko polisa 8.090,00 dinara.

 

Ovo sam dobio kao ponudu od drugara za proslu god u Dunav osiguranju, rekao mi ima dobra ponuda za tebe, ja mislio da je daleko veca cifra, cim sam dobio ovo, odmah sam odobrio. 

Takodje, sto se stakla tice, rekao mi je da pokriva i to polisa, tako da nisam osigurao dodatno, a takodje i od grada i slicnih stvari. Osigurana suma mi je oko 205.000din. 

Videcemo u desetom mesecu kakva je ponuda ove god :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pričali smo već nas dvojica da je i kod mene to problem. Samo da sve proverim i javljam da budete upućeni jer izgleda da pasuju od Stila sa dynamicom opremom. Polovni za Deltu, Bravo i Cromu su 25-30€ a za stila svega 10-ak €. 
[mention=15344]knezevic76[/mention] ako ti se ne zuri budi strpljiv nekoliko dana da ti aminujem. 
Kod Stila je razmak izmedju dva nosaca 28cm, na Delti cu izmeriti sutra a verujem da je i kod Brava isto. 
 
Ovo je inace obicna da ne bude zabune a kod mene i tebe su one sa poklopcem i sijalicom. 
 
IMG-669866af373837e23c4a931ba922b618-V.thumb.jpg.9e57d3166f9b1d071896f1bdcf4b132e.jpg
Kod mene na vozačevoj nema sijalica al ima poklopac, možda i a sijalica al ne svetli ništa

Sent from my 2203129G using Tapatalk

Ispratih ovo za mini kasko, ja sam prosle godine uradio isto za mog Brava, a cena je bila sledeca: 
Kompletna registracija sa tehnickim pregledom iznosi 26.595,00 dinara.
(Prem stepen 4)
Mini kasko polisa 8.090,00 dinara.
 
Ovo sam dobio kao ponudu od drugara za proslu god u Dunav osiguranju, rekao mi ima dobra ponuda za tebe, ja mislio da je daleko veca cifra, cim sam dobio ovo, odmah sam odobrio. 
Takodje, sto se stakla tice, rekao mi je da pokriva i to polisa, tako da nisam osigurao dodatno, a takodje i od grada i slicnih stvari. Osigurana suma mi je oko 205.000din. 
Videcemo u desetom mesecu kakva je ponuda ove god 
36000 registracija+ oko 3000 stakla+ 15600 kasko sa krađom( osigurana suma 6000€) DDOR. Ja sam tražio na tu sumu i takvu sam ponudu dobio.


Uvek uzimam posebno osiguranje za stakla da ne bi aktivirao kasko zbog stakala samo.


Sent from my 2203129G using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 hours ago, knezevic76 said:

Kod mene na vozačevoj nema sijalica al ima poklopac, možda i a sijalica al ne svetli ništa emoji16.png

U pogresnoj se crkvi molis, za postojanje sijalice pitaj tamo gde treba :P.

Zar mislis da je bila tu fabricki, da kod mene ne bi radila :) (postoji samo sa suvozacke strane):

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/81541-nuova-bravo-ugradnja-nosačapolice-za-naočare/

 

Lepo se vidi da kroz osovinu suncobrana nema kablica za sijalicu, kao sa suvozacke strane:

On 8/29/2020 at 10:28 PM, Ivan said:

270820207280.thumb.jpg.12cc966639de314807a8d9d66592e5ea.jpg 270820207279.thumb.jpg.cf8fa5bbf545487a4f26284ef3cb2d36.jpg

 

Sto se tice suncobrana, na Stilu sam to davno sredio u samostalnoj reziji (posto kod nas polovinom 2000-ih maltene da nisu postojali polovni delovi za njega verovali ili ne :D, a cene iz originala su bile zesca klepa). A i volim sam da sredim sve sto mogu.

Secam se da sam pazljivo recnuo koliko je trebalo skalpelom po savu sa gornje strane, namestio plastiku i usio nazad. To je ionako sa gornje strane, pa se i ne primecuje ni u kom slucaju.

Recne se ovde, minimalno koliko treba:

 

270820207280.jpg.7f158773df7c7a352bb727fe0f79fba5.thumb.jpg.3f64a06a2d938786518d87910f558ada.jpg

 

Druga stvar, kao kroz maglu mi se cini da je suncobran kod Stila sa plasticnom pokrivkom, a kod Brava sa tekstilnom. Ispravite me ako secanje vara. A ako je tako, sigurno ce se razlikovati nijanse. Pored entuzijazma, jos jedan plus za sredjivanje fabrickog :) .

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Ivan verovatno si ga slicno kao ovaj sa snimka to odradio

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako nesto, samo ga je ovaj sastavio nazad kao nogama :D .

A i nije bilo potrebe ni za ovoliko dugackim rezom, bar na Stilu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Boze, sto ste komplikovani. Čičak traka na suncobranu i onaj drugi deo na nebu i ćao

 

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
9 hours ago, MS PK said:

Boze, sto ste komplikovani. Čičak traka na suncobranu i onaj drugi deo na nebu i ćao emoji23.png

Treba da ostane u funkciji bre Mićo. Šta nam vredi da ga zalepimo uz plafon da stoji tako fiksiran kad nekad može da nam zatreba da nas ne oslepi sunce. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa čičak traka bre, odlepis - zalepis

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, Axic said:

Treba da ostane u funkciji bre Mićo. 

Sta se bre tu palite kao hepo kockice :D

Kad je iko, od samog starta foruma, ovog naseg Micu shvatao za ozbiljno :P... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

I drugi put :P, duboko postovani kolega! 

5 hours ago, darkman14 said:

@knezevic76 taj bravo dok je kod Ivana bio ništa nije falilo :P

Potrosnja litar i kusur veca, pocupao nosace patosnica, slomio suncobran... Sve ti je jasno u startu :scooter:

:D

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites
9 hours ago, Ivan said:

Potrosnja litar i kusur veca

Biće da kolega knezevic zna kako treba da se potera 1.4 turbo :secret: mislim da vise nije lenj kao pre :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...