Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

On 4/13/2023 at 10:33 PM, neshtry said:
Isto mislim,ali nisam hteo da komentarišem,….

Što nisi, svako ima pravo na svoje mišljenje.
Meni da se nude oba ova primerka sa slike, pre bi izabrao Bravo. Jeste da bi nijanse odlučivale ali oba idu lepo, slično su "tvrda", lepo leže, malo je po tom pitanju drugačiji Audi jer ima kvatro, enterijer lepši i očuvanji u Bravu, par godina je razlike između ova dva modela. Nekako mi je Bravo komotniji, mada ja volim kad se sedi ušuškano, al mi je Audi pored toga poprilično skučen.
Ono što bi me odbilo od kupovine Audija je cena, ipak mislim da je precenjen i to dosta. Zašto, to moraju ljudi koji su više upućeni u tu tematiku da kažu. Nisu jeftini za održavanje, imaju paletu motora koji se nisu baš pokazali kao pouzdani.
E sad, kažu , jbg, nemačka trojka. Ali kad uporedim ovaj A3 sa BMWom kecom koji sam imao, ista su generacija, tu nema Audi šta da traži i daleko je od BMWa po mnogim parametrima.
Audije kasnijih generacija nisam vozio kao ni BMWe, pa ne mogu da poredim.


PS
U poslednjih godinu dana, ispred moje firme se namnožilo Audija, A3 pogotovo, koliko hoćete. Uglavnom ih voze mlađe kolege, ima i A4 i A6, sve su to ta godišta od 2006-2010.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

PPS mogu da se kladim da će svaki drugi Audi kojeg preteknem malo brže sa Bravom da krene u jurnjavu sa mnom. Poslednji u nizu je juče bio A6 2.0 TDI karavan, onaj dioda. Ni jedan BMW npr, me nije jurio ili tako nešto.
Realno , vidim da se odmah prestroje u traku iza mene i krenu da ubrzavaju. Baš kolega, sa kojim svaki dan idem na posao, iskomentarisao isto. Obično se sklonim, kad vidim da se približavaju, nisam u fazonu da dokazujem bilo šta, al ovom nisam hteo, jer je počeo da blica čim je ušao u moju traku i rekoh, Aj da vidim šta može Bravo.
Ovaj sa A6 je bio poseban paćenik, koji za malo nije napravio karambol, očigledno ima neki kompleks, pred samo odvajanje sa magistrale (obilaznica sa tri trake) , sam usporio em zbog radara, em zbog dva šlepera u desnoj traci, ali ta budala me je tek tad pretekao, i sa preko 140 uleteo između šlepera, koji su nastavili pravo, da bi on skrenuo desno. Da nije bilo kočenja šlepera, odneo bi ga.
Mislim da ga je iznerviralo što se iznenadio da jedan Fiat može da mu pobegne :)
verovatno je to onaj od 140ks , da je bio onaj jači, teško da bi mu pobegao.

Sent from my 2203129G using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma tvoj, odnosno ex Ivanov Bravo ide kao nevreme, vozio sam se njime dok mi je Ivan pomagao oko potrage za novim - polovnim autom. Mogu reći da je za bar pola koplja kvalitetniji od mog ex Bravoa, 1.9 ali iz 2007. godine, sa početka proizvodnje.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa, imao je VW kao grupacija ( pa i Audi kao bedž VW-a ) povremeno velikih faula sa nekim motorima, tako da i taj detalj čovek treba imati u vidu kada pokušava reći šta je "kvalitetnije". Ja pojma nemam koji je "kvalitetniji". I za mene, sve je to isti "djoka". Uzeo ovo, ono, Evropljanina ( Nemca, Francuza, Žabara ... ), Japanca, Korejanca, "kvalitet" odavno ne postoji nigde. Svi povremeno nešto zajebu. I to ne jednom. Već po 100 puta. Tako da što se mene tiče, A3 nije "kvalitetniji" od Brava.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 4/13/2023 at 10:29 PM, Mijailović P. said:
Ovaj forum se baš srozao br'te.
Reći da je a3 kud i kamo ozbiljniji od bravca je baš neozbiljno.
Jasno mi je da svi imamo neke favorite ali molim bar malo objektivnosti.
U prilog tome imam lični primer dok sam bio u potrazi za sledećim eventualnim autom.
Kolega sa posla je imao benzinca i po njegovim rečima gori auto u životu nije vozio.
Pre njega je imao proceed koji je sem klirensa bio auto u poređenju sa a3.
U komšiluku imam trojku s-line neki ćumuraš u koži 2.0 mislim.
Stoje nam auta uporedo. Ja "ono" gledam kao na kanturinu. Bez uvrede ali osećaj je kao kada gledaš u žensku bez grudi i zadnjice.
Drugar ima onaj a3 1.8 /150 matori.
To je stvarno raga od auta.
Mogao bi da napiše roman gde ga je sve terao bez ozbiljnijih problema.
Estetika, njah...


Dosta neukusno sa tvoje strane.
Kazes da se forum srozao jer se dozvoljava iznosenje misljenja koje se tebi ne svidja... Jos potenciras objektivnost.

Ni ti licno, a ni mnogi drugi ovde nisu imali zamerke kad se iznosi misljenje da je npr bravo facelift ozbiljniji od obicnog brava ili da je bravo npr ozbiljniji od grande punta.
A upravo ta razlika u ozbiljnosti koju niko ne spori je dosta izrazenija izmedju brava i a3.

Tako da i ja molim za malo objektivnosti uprkos licnom favorizovanju. To sto si se nagledao a3 lesina ti verujem, ali nista ne znaci, zato sto se i dosta ljudi u potrazi za bravcima nagledala i njihovih lesina.
To sto je neko negde imao lesinu i kaze da je najgori auto opet nista ne znaci, jer znam ljude koji to govore i za automobile koji su se generalno ekstra pokazali, ali je njih zalomilo.

Nemam sta da se vredjam sto gledas na tudje automobile kao na kanturine, a na svoj ljubicastim naocarima, to je cesta pojava na ovim prostorima :D
 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam odrastao u Audiju 100LS(ovakvom sa slike),a keva je vozila R4 i pratim Audi sigurno već 40 godina,drag mi je kao marka….ali se nekako degradirao kao marka,valjda iz potrebe da se svima sviđa(nekada je bio rezervisan za sladokusce,kao i citroen,alfa romeo,lancia…),da bi se prodalo puno komada( opšti trend…) i sada mi je mi je samo vw sa dodacima….

BMW mi je ozbiljniji,a mercedes,od audija,kada smo kod nemaca…

Ali neozbiljno je reći za firmu koja je u poslu preko sto godina(fiat) da ima manje ozbiljne automobile,samo zato što “auto mora biti nemačko…”,i ta tvrdnja nema veze sa ukusom

 

IMG_0962.jpeg

Share this post


Link to post
Share on other sites

@vagenovac

Ma u redu je kolega. Ne vidim da je u mom pisanju bilo išta uvredljivo sem suprotstavljenog stava koji se eto Vama nije "dopao" kao i obratno.

Večiti sukob mišljenja.

Ne neću ulaziti u raspravu "čiji je ..." . Više sam za verbalnu varijantu . :D

Ja pišem ovako iz glave. Ne filtriram tekst i ne čekam inspiraciju, što bi se reklo, neposredan sam.

Više volim neko ćaskanje uz pićence i ev. klopicu.

E tu možemo raspravljati čije su kobasice masnije, slanije ili pikantnije. :lol:

Edited by Mijailović P.

Share this post


Link to post
Share on other sites

+1 za sve

Uzivo sve drugacije deluje, a napisanom tekstu fali neka dimenzija.

Ja volim bas ovaj forum iz razloga sto ima najmanje "sektasa" i sto je generalno najobjektivniji i tolerisu se i razliciti stavovi.

A ne npr branicemo brend x po svaku cenu.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ja volem sve dobre autobile(meni dobre),bez obzira na brend i nemam potcenjivački stav ni prema jednom brendu…Trenutno mi najviše dojme citroeni i dacie i pokoji japanac napr…

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobro bre, od spolja mi se vise svidja A3 sportbek od brava, novi bravo mi se nikad nije svidjao kako izgleda, ceo mi je mlak nekako, gledam ga cisto kao neku racionalnu kupovinu, ono , nasminkani stilo :D A3 je preskup realno, tvrd, unutra mi je ruzan svaki model ali lepo se vozi oduvek, ima razlike..

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja malo kao padobranac, ne zamerite...:) Evo jos jedno slobodno misljenje...

 

Meni je licno najvazniji faktor cena necega, konretno sta dobijas za datu lovu...

U ovom slucaju:

Bravo je estetski daleko ispred Audija

Bravo je po kvalitetu nesto ispod Audija

Audi je po pouzdanosti diskutabilan u odnosu na Bravo

Audi je po ceni skoro duplo skuplji od Brava

 

Neka zakljuci ko kako hoce...

Ovo navodim iskljucivo za dobre i odrzavane primerke auta a ne za kakve leseve po placevima...

 

Takodje mislim da je ono vreme "Nemaca" odavno proslo jer se u medjuvremenu svasta izdesavalo u autoindustriji...

Sve ovo je moje licno misljenje...;)

 

Srecni praznici:thumbup:

Edited by S.V.E.T.A.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zavisi šta se gleda kad se misli i kaže kvalitet. Već sam pisao ranije... Npr. tepih u gepeku kod A3 je deblji nego tepih u kabini kod Superb. Nekom je to nebitno, ali i kod takvih stvari se poredi kvalitet. To je samo jedan primer

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja malo kao padobranac, ne zamerite... Evo jos jedno slobodno misljenje...
 
Meni je licno najvazniji faktor cena necega, konretno sta dobijas za datu lovu...
U ovom slucaju:
Bravo je estetski daleko ispred Audija
Bravo je po kvalitetu nesto ispod Audija
Audi je po pouzdanosti diskutabilan u odnosu na Bravo
Audi je po ceni skoro duplo skuplji od Brava
 
Neka zakljuci ko kako hoce...
Ovo navodim iskljucivo za dobre i odrzavane primerke auta a ne za kakve leseve po placevima...
 
Takodje mislim da je ono vreme "Nemaca" odavno proslo jer se u medjuvremenu svasta izdesavalo u autoindustriji...
Sve ovo je moje licno misljenje...
 
Srecni praznici
Lepo receno.

Vreme Nemaca odavno, ali lagano prolazi... neko je ukapirao, a neko ceukapirati. Overpriced

Sent from my SM-A536B using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 hours ago, knezevic76 said:

Dalje, šta znači oznaka Asia na nekim modelima, zna li ko?

Asia akumulatori imaju suprotan pol + i - za razliku od standardnih evroprskih automobila. Tacnije kod azijskih Levi je + kod evropskih Desni +

 

Kod tebe obzirom da nije start - stop akumulator možeš i Topla uzeti, ja ih imam u oba Punta a kad bude u Delti ovaj postojeći pokazao znake slabosti i tu će ići Topla. Koliko je trajna Topla recimo da kod Punta Multijeta traje već preko 6 godina a 90% godisnje voznje je po gradu kratke relacije pa i ne stigne da se dopuni valjano. 

Edited by Axic

Share this post


Link to post
Share on other sites
Asia akumulatori imaju suprotan pol + i - za razliku od standardnih evroprskih automobila. Tacnije kod azijskih Levi je + kod evropskih Desni +
 
Kod tebe obzirom da nije start - stop akumulator možeš i Topla uzeti, ja ih imam u oba Punta a kad bude u Delti ovaj postojeći pokazao znake slabosti i tu će ići Topla. Koliko je trajna Topla recimo da kod Punta Multijeta traje već preko 6 godina a 90% godisnje voznje je po gradu kratke relacije pa i ne stigne da se dopuni valjano. 
Uvaženi kolega, da ste pažljivije pročitali moj post i bolje pogledali fotografiju, uvideli bi ste da mi je potreban akumulator za modele sa Start Stop sistemom ;)ccaf3f8eeee6b68ad4c0e194a440e28e.jpg

Sent from my 2203129G using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
6 hours ago, MS PK said:

novi bravo mi se nikad nije svidjao kako izgleda, ceo mi je mlak nekako

20221009_154113.jpg20221009_153606.jpg20221009_153815.jpg

6 hours ago, MS PK said:

nasminkani stilo :D

Stilo sa stilom ! :thumbup:

 

Sad ozbiljno, A3 je jedno ekstra vozilo, koje bih i ja vrlo rado vozio, al' nema da valja '10. za četri soma. A to je neki plafon koji ja mogu da izdvojim za auto, jer sam siroma' :D

 

edit: Na stranu to što mi se dizajn brava oduvek dopadao, on mi nije bio prvi izbor kad sam menjao punta. Čak je ovaj bio prvi u kog sam uopšte seo. I eto sutra po drugi put mu radim mali servis. 

Ne bih znao kolika je razlika između obične i ristajl "sport" varijante, al' recimo da je ovaj plaćen nešto preko 22K nov. Ima tu nešto.

 

Edited by Reacher Gilt

Share this post


Link to post
Share on other sites
54 minutes ago, Reacher Gilt said:

I eto sutra po drugi put mu radim mali servis.

Nije da je nešto bitno, al' nije drugi već treći. Prvi je rađen odmah nakon kupovine.

 

Ono što mi se na bravu za ovih par godina najviše dopada (pored najlepšosti:D) je komfor, a iskreno u početku nisam očekivao da će biti tako.

Udoban je baš, i dobro pegla neravnine i rupe po ovdašnjim oranicama, takođe ne zamara na dužim putovanjima.

 

Izvinjavam se domaćinu za offtopic, ne znam šta mi bi ... obično se ne izvinjavam ... :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites
23 hours ago, Reacher Gilt said:
Nije da je nešto bitno, al' nije drugi već treći. Prvi je rađen odmah nakon kupovine.
 
Ono što mi se na bravu za ovih par godina najviše dopada (pored najlepšosti) je komfor, a iskreno u početku nisam očekivao da će biti tako.
Udoban je baš, i dobro pegla neravnine i rupe po ovdašnjim oranicama, takođe ne zamara na dužim putovanjima.
 
Izvinjavam se domaćinu za offtopic, ne znam šta mi bi ... obično se ne izvinjavam ... 

Posle Z10 aka Punto 2b....sve je odličnooooo

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Reacher Gilt Kako se ja divim ovom coveku kako uvek uslika auto u nekom lepom uglu i uvek mi se svidi slika do bola. Vidim da se vodi polemika a ja se godinama vec vozam u A3 (pricamo o facelift 2004+) i u mom Bravu tako da bih rekao da mi je bravo lepsi, da ima bolju paletu motora i da bih ga uvek pre uzeo nego A3 posebno ako nema nikakvu opremu a kosta kao Bravo u sport opremi. Najveca moja licna zal jeste 1.8T koji je izbacen iz Facelift verzije 2004 godine. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima bravac i par loših uglova, ali samo par. To je, ako se u obzir uzme da je reč o skromnom kompaktu, ne-fensi i neizvikane firme poput fiata, sjajno.

 

A jbg, opet ništa novo nisam rek'o. Evo bolje još tri slike umesto tri hiljade reči ... samo za @shuxx@Branislava, aj' mož' i za najvećeg Bravo-dizajn-skeptika, @MS PK ... :thumbsup:

 

20220518_175319m.jpg20220426_191216.jpg20220426_191443.jpg

 

Dakle nije što je najlepši, što je moj, što sam ga lično tako najlepšeg ovako fenomenalno uslikao ... :lol:

Možete slobodno nastaviti s hvalospjevima ... :thumbup:

 

Opet off jbg. Izvinjavamo se, mnogo se izvinjavamo ... :lol:

 

 

Edited by Reacher Gilt

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad se uzme u obzir kakvi su italijani Bravo je zaista ispao odlican auto za nas obicne smrtnike kojima pre svega motor najvise znaci i njegova pouzdanost, pre svega JTD pa i MJET, a u zadnje vreme smatram da je T-Jet jedan od najboljih turbo benzinskih motora ikada napravljenih koji nema direktno ubrizgavanje za svakodnevnu upotrebu.

Share this post


Link to post
Share on other sites
22 hours ago, Reacher Gilt said:
Ima bravac i par loših uglova, ali samo par. To je, ako se u obzir uzme da je reč o skromnom kompaktu, ne-fensi i neizvikane firme poput fiata, sjajno.
 
A jbg, opet ništa novo nisam rek'o. Evo bolje još tri slike umesto tri hiljade reči ... samo za [mention=21356]shuxx[/mention]a [mention=18247]Branislav[/mention]a, aj' mož' i za najvećeg Bravo-dizajn-skeptika, [mention=7770]MS PK[/mention] ... 

A ni jedna fotka od pozadi :)

Što se udobnosti tiče, ako mogu da kažem da mi je Dizlo običan a ovaj drugi Sport, ovaj Sport pegla lepo krivine al ne baš i neravnine.....
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...