Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Da, ali, taj HDI 92 ima 5MT, što je greh ( po meni ). Njima je i HDI 99 bio 5MT? A onaj 1,6 HDI 102 uz 6MT ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni ništa nije falilo što je petobrzinac. Dosta sam putovao sa njim. Ne dere se na auto-putu, u gradu bolje i ranije povlači od šestobrzinca.

Sent from my SM-G770F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni se nije dopadao njihov 5MT uz HDI 90. Ni u smislu dužine hodova, ni kako "upada", ni sami prenosni odnosi, ni položaj rikverca na menjaču. Ništa. 6MT im je sasvim druga priča. Veoma prijatan menjač.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Meni se nije dopadao njihov 5MT uz HDI 90. Ni u smislu dužine hodova, ni kako "upada", ni sami prenosni odnosi, ni položaj rikverca na menjaču. Ništa. 6MT im je sasvim druga priča. Veoma prijatan menjač.
U smislu "hodova" i "upadanja" ni meni. Ali isto tako teško mogu da se setim nekog "neprijatnijeg" i od ovog 6MT. Vagen i Ford su svetlosnu godinu ispred, pa čak mi i Renoov 6MT u Meganu više "paše".
Napomena da pričam isključivo o baratanju ručicom, ne i o prenosnim odnosima.

Sent from my SM-G770F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, u smislu "baratanja ručice" i "hodova", VW i Ford su prijatniji. Ali, taj 6MT iz Renoa mi se nikako ne dopada.

Stvar ukusa.

:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da pitam ovde pa prebacite u odgovarajuću temu.
Ford C MAX 2013 1.6 turbo benzin
Treba mi ili ceo polovan menjač ili zupčanici 4-5-6 brzine.
U ovlašćenom traže 1000€ za tri zupčanika.
Po oglasima nema.
Ako neko zna nekog negde , šta i kako neka javi.
Hvala u napred.

Sent from my 2203129G using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tamburam juče po Bravcima nešto i ladno se razlikuje mesto, tj nosači, rezervnog točka u gepeku.
Pa npr ćopavac je teško montirati u novijeg Brava, jer landara , a pun točak može u oba.

Elem, bio jedan dečko da gleda Dizlo Brava, provozao ga, i kako sam reče, nije vozio Brava koji tako dobro utegnut i očuvan ( enterijer). Mislim da je prešao preko 20 ležećih očekivajući neki zvuk, al džaba. Jbg, fali mu malo novca, pa je stavio svoj auto na prodaju u nadi da će ga prodati pre nego ja prodam svoj auto.

Sent from my 2203129G using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
;).gif' alt='default_;).gif' alt=';)'>.gif'>1cad15404cde0fffbde133c826f8b778.jpga775a98370b8fa267f413e2fe9c39019.jpg84d2e32dfed9a6063d2a56af7f297b21.jpg

Sent from my 2203129G using Tapatalk


Kada bih morao ta biram izmedju ova dva, odlepio bih :D

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako cemo biti realni a3 je kudikamo ozbiljniji od bravca, mozda se nekom ne svidja vizuelno al to je neki drugi padez.

Moj problem sa tom generacijom a3 je sto su motori pre ristajla problematicni, a ristajl je jezivo skup oko 8000e za dobar primerak iz 2010 recimo sa cr140 ili 170.



Послато са SM-A528B помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odličan je ovaj A3. Ovaj konkretno kupljen od prvog vlasnika u švajcarskoj i dovežen za Srbiju. Al eto, probila korozija na vratima, to je jedina mana za sve ove godine od kad je u Srbiji. Al su precenjeni. A3 iz 2006 , benzinac klasični sa 103ks i ugrađenim TNGom, lik mi je tražio 5000€ !!!

Sent from my 2203129G using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovaj forum se baš srozao br'te.

Reći da je a3 kud i kamo ozbiljniji od bravca je baš neozbiljno.

Jasno mi je da svi imamo neke favorite ali molim bar malo objektivnosti.

U prilog tome imam lični primer dok sam bio u potrazi za sledećim eventualnim autom.

Kolega sa posla je imao benzinca i po njegovim rečima gori auto u životu nije vozio.

Pre njega je imao proceed koji je sem klirensa bio auto u poređenju sa a3.

U komšiluku imam trojku s-line neki ćumuraš u koži 2.0 mislim.

Stoje nam auta uporedo. Ja "ono" gledam kao na kanturinu. Bez uvrede ali osećaj je kao kada gledaš u žensku bez grudi i zadnjice.

Drugar ima onaj a3 1.8 /150 matori.

To je stvarno raga od auta.

Mogao bi da napiše roman gde ga je sve terao bez ozbiljnijih problema.

Estetika, njah...

Share this post


Link to post
Share on other sites

O ukusima ne treba raspravljati, zaista. Ja nemacku skolu i njen enterijer zaista ne volim (VW, bmw i audi grupacija kao i mecka), u porshe nisam sedeo pa nemam komentar za isti. Bezlicni su mi posebno sve oko vagena, displeja i enterijera u smislu cele table ispred vozaca i suvozaca. Pozadi ne sedim pa me i briga. Kvalitet izrade je nesto drugo ali gledajuci uporedo ova 2 auta samo sa slike, talijanac je lepsi, tu zaista mislim da nema dileme. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, knezevic76 said:

Odličan je ovaj A3. Ovaj konkretno kupljen od prvog vlasnika u švajcarskoj i dovežen za Srbiju. Al eto, probila korozija na vratima, to je jedina mana za sve ove godine od kad je u Srbiji. Al su precenjeni. A3 iz 2006 , benzinac klasični sa 103ks i ugrađenim TNGom, lik mi je tražio 5000€ !!!

Sent from my 2203129G using Tapatalk
 

"Moj farbar" meni kaže da su A3 i Golfovi iz tog doba izuzetno skloni nadrealnoj koroziji. Često se to znalo naći kod njega iz uvoza, za sredjivanje, pre nego završe na placu.

Jednom sam se zatekao kod njega baš kada mu je stigao u rad jedan primerak i on mi pokazivao. Odozdo to je maltene bila rupa do rupe.

Da li je to problem "do hemiije" napolju u zimskom periodu ( ili generalno lošije zaštite nekih modela u odredjenim periodima produkcije ) ne znam, ali, to što sam imao prilike videti kod njega, kod mene je potpuno srušilo veru po tom pitanju u te starije primerke iz VW grupacije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vizuelizacija je korak više ali reći da je kvalitet na strani nemca to samo kada poredimo babe i žabe.

Dao sam primer ovog mog sporta i tog s-line a3.

Po meni oko i pedu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...