Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Prodavac mi je rekao da ima i dpg i erg ventil i da radee. Kod majstora gde sam radio svasta kazu erg ventil zapekao, pukao sta vec, znaci neupotrebljiv potpuno. Njega sam zavorio, obrisao a za dpf mi nisu nista rekli, bio sam ubedjen do nedelje da ga imam :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sredjen je, jos klimu da popravim i to mu je to. A da, i znakove na haubi i gepeku, ovo su neki stikeri, novi ali bledii. :)Za dpf ne znam, svi savetuju da se skida, pogledacu kad budem radio klimu sta je sa njim, dal je na autu i samo izbrisan ili zatvoren ili sta vec moze sa njim da se radi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

eh znakovi su najmanji problem , to na otpadu moze da se nadje sigurno kao original sa nekog rasturenog i to je meni licno najbolje resenje najoriginalnije ako nisu osteceni itd. Mozes i ovde kao temu da kupujes pa ako neko ima da ponudi ima poseban deo za oglase na forumu ... a dpf moze svasta, cim ima regeneraciju vezan je za kompjuter i clock tajmer e sad ne znam , jel si ga gledao na kanal, jel postoji fizicki kao deo ispod ? verovatno ima i neki kablic ili crevo ili tako nesto iz njega ka motornom prostoru ...

Edited by nemanja84bg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja gde sam trazio nema znakova, zadnjih ima za desetak evra zamenskih, izgledaju ok, kupio jedan al na sraf, ne moze da se stavi na bravu :( A prednji nov 80 evra , cekace da nadjem nesto povoljno. 

Za dpf nemam kanal, u zgradi zivim (nemam ni garazu). Sutra, prekosutra cu ici da sredim klimu pa cu pitati majstora sta je sa dpf-om.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas sam ga malo testirao, kako to i biva kad se upozna auto. Što bi naš narod rekao "produvao" sam mu ventile. Šaltao sam između 4 i 4500 obrtaja. Ide bez problema, lepo se čuje lepo vuče. Mada u svakodnevnoj vožnji apsolutno nema potrebe za tim, lepo povlači i na nižim obrtajima i međuubrzanja su mu sasvim korektna .

Za sad mu je oprošteno što je traktorče.

 

Inače, jednu deonicu od 5km sam vozio u četvrtoj 60 na 1500 obrtaja, nije prešao po bordu potrošnju veću od 2.3 litra, dakle, pokvario se.

 

 

Uskoro ću baš da izmerim čep -čep metod, da vidim kakvo je stanje, čisto radoznalosti radi.

3cd4cbd4a6dd633ae5011a89d50692b7.jpg

 

Sent from my 2203129G using Tapatalk

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja da sam ubacio u petu, ne dao bog šestu, počeo bi da puni rezervoar.
Generalno, nije neki potrošač.
Od kad je kod mene, radi regeneraciju između 200 i 300 km, da ja primetim.
Nema dizanja obrtaja, samo skoči potrošnja i dok je u leru malo podrhtava.

Verujem da će mu prosečna potrošnja biti kod mene oko 5 litara.

Sent from my 2203129G using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nadam se da je samo los kontrast u pitanju, mislim ROZE kazaljke kolega... :ph34r:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
21 hours ago, knezevic76 said:

 

 

3cd4cbd4a6dd633ae5011a89d50692b7.jpg

 

 

Meni ovo juce pokazao po povratku iz Obrenovca i to na nizbrdici bez gasa.  

Share this post


Link to post
Share on other sites
21 minutes ago, Axic said:

Meni ovo juce pokazao po povratku iz Obrenovca i to na nizbrdici bez gasa.

Fiatov BC ne pokazuje potrosnju manju od 2l.

Ako si vozio u tim uslovima, verovatno je cut-off uslovio da potrosnja bude 0.0 nizbrdo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

"ebes ti ta kola koja imaju kompjuter potrosnje imace i kompjuter koji kad stisnes gas on te ubogalji ... uzmes lepo debelu vremensku masinu i pun gas da urla , mirise na kilo benzina i puca kad ga teras a ove tostere picasso to ja u reku gurnem da ne izroni :D ko uopste kupuje to ... :harhar:

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, nemanja84bg said:

"ebes ti ta kola koja imaju kompjuter potrosnje imace i kompjuter koji kad stisnes gas on te ubogalji ... uzmes lepo debelu vremensku masinu i pun gas da urla , mirise na kilo benzina i puca kad ga teras a ove tostere picasso to ja u reku gurnem da ne izroni :D ko uopste kupuje to ... :harhar:

 

viber_slika_2023-03-21_02-07-34-958.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobar dobar , instant potrosnja 2 litre :D to je tzv. milovanje gasa :lol: probaj da podesis da pise avg. ili average da vidimo kako malisa dise na 100km distance proseka , kod mene je neki najverovatnije returnless sistem koji je bio u jednoj seriji bez povratne corbe u tank pa onda svejedno kolko god ga milovao baceni konji i litre u vetar :D ali zato puca na auspuh komsije se ljute na buku brzu voznju itd , neznaju tehniku jbga , neznaju oni sta je vremenska hpe masina 

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, Ivan said:

Sta je ovo, sve ljubitelji voznje nizbrdo :P .

Ma to @knezevic76 potrefio gorivo, da je zinben, bilo bi ... :lol:

 

_20210411_192830.JPG

 

Edit: Nego kakvi su to Šik avatari ? Misim, sutra sam nekim poslom u BG, pa bi mog'o da ispoštujem neki čas', nešto ... ako je planirano ? :stuart:

Ne znam šta kaže @Dzimbo ? :D

 

Edited by Reacher Gilt

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...