Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Motor 1.6mjt, 120ks. 2014 godište
Kilometraža 257000, uvežen iz italije sa 175000 pre pet godina.
Dva ključa.
U servisnoj stoji jedan veliki servis kad je uvežen, na svakih 15000 mali servis, i poslednje, pre par hiljada, veliki servis. Zamenjeni svi diskovi i pločice jesenas, ako se dobro sećam, plus komplet zimskih novih guma i letnjih, nisam gledao DOT, ali mi deluju skoro nove.
Koči kao blesav, ručna vata na dva zuba.
Nema tempomat i nema automatsku klimu, ima običnu, što je skroz ok.
Ovaj primerak, je stvarno svo vreme vozila žena :)
Enterijer bez greške, očuvan.
Eksterijer ima par sitnice, tipa, prislonila branik i ispao iz dve žabice.
U vožnji utegnut odlično, nema cvrčaka u kabini. Preko ležećih se ništa ne čuje.
Jedino mi sad treba malo vremena da se priviknem na dizel, tj "buku" i "vibracije" u leru. E da, i na obrtaljku :)
Da provalim onaj Blue&me.

E sad, zašto mislim da je prava kilometraža. Auto je uvezen za nju iz Italije od strane familije. A ima familiju u 5 zemalja EU, koliko sam skapirao.
Na zadnjem staklu je i dalje nalepnica dilera gde je auto kupljen.
Boja je siva metalik, i baš je očuvana, lepo sija, al vidim da je neko dok je nekad prao, napravio svirlove. Videći kad ga lično operem.
 

On 2/23/2023 at 2:53 PM, nobutado said:
U zdravlju da ga voziš!
 
U kojim oglasima je bio, pošto i ja gledam Bravo?
Vrlo ih je malo u izlaznim godištima 13/14...

Na polovnim automobilima. Postavljen pre par dana.
Evo i neka sličica sa oglasa, tamo je lepše slikan, stanje indetično

 

edc01.jpgedc02.jpg

edc03.jpgedc04.jpgedc05.jpg

 

 

Edited by neshaoct
formatiranje

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, knezevic76 said:

Eksterijer ima par sitnice, tipa, prislonila branik i ispao iz dve žabice.

Ono sto smo sinoc zagledali, spoj vozackog krila i branika, to mi je jedino i upalo od oko od linija? Ispod imas 3 plasticne zabice, ako je to u pitanju.

Mada smo se vec culi oko pojacanja Bravo sekcije na forumu - neka je i ovde sa srecom ;) .

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 2/23/2023 at 4:35 PM, nemanja84bg said:
Nek je sa srecom , dobar dobar, kakvi su mu ono zuti smajl emotikoni na kontrolnoj tabli radio stanice?

Lepo rekoh, žena vozila. U kaseti ima rezervnih stikera milion .
E sad, neke sam skinuo a neki kao zabetonirani.
Ne diraj ih do daljnjeg, ćerki se sviđaju :)
 

On 2/23/2023 at 4:23 PM, Ivan said:
Ono sto smo sinoc zagledali, spoj vozackog krila i branika, to mi je jedino i upalo od oko od linija? Ispod imas 3 plasticne zabice, ako je to u pitanju.
Mada smo se vec culi oko pojacanja Bravo sekcije na forumu - neka je i ovde sa srecom  .

Tako je, baš na tom spoju je ispao iz žabica.
Inače , eto nisam znao, al sam overu ugovora, porez i saobraćajnu završio za sat vremena .

Da se ispravim, letnje gume su Lassa greenways ili tako nešto, izgleda da će morati nova letnja obuća. Zimske su nove ali neka niža klasa, zaboavih brend.

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, knezevic76 said:

Da provalim onaj Blue&me.

Dobrodosao u pakao :D ja kod mene nikako ne uspevam da ga povezem, verovatno cu morati da mu odradim neki reset jer znam da je kod kolege radio bez problema i da nije neispravan. 

Jos glasovne komande moras zadavati na italijanskom ne bi li ga "probudio." 

 

Sa kolegom @Ivancemo obojica imati susret vidim ja :lol: kod mene stelovanje farova i blue and me.

Kod mene sve ovo radi osim sto telefon ne vidi Bluetooth kad se na ekranu automobila ispise CODE za povezivanje. 

 

 

Edited by Axic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovde su ti sva uputstva za Nuova Bravo:

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/38953-uputstva-fiat-nuova-bravo/

Konkretno za Blue&Me:

https://www.fiat-lancia.org.rs/Manuals/other/Nuova_Bravo/100012407.pdf

Odes na ekrancicu na Blue&Me meni -> Settings -> Pairing i auto ce ti izgenerisati kod za uparivanje. Na svom telefonu nadjes uredjaj Blue&Me, uneses kod sa auta i to ti je sva pamet. Iza toga te samo pita da li hoces da kopiras imenik sa svog telefona, odaberes sta vec hoces. I na prvo povezivanje ti kaze Welcome, iza toga samo ulazis u auto sa upaljenim BT.

Ako sta zatreba oko eLearn i cackanja, slobodno cimaj. Pravili smo ovde i masu tutoriala za sredjivanje i dorade u DIY podforumu.

44 minutes ago, Axic said:

Jos glasovne komande moras zadavati na italijanskom ne bi li ga "probudio."

Treba da se uradi prebacivanje sistema na engleski. Ali to mora flesovanjem, mislim da su mi ostali negde ti fajlovi po USB-ovima. Skupite sve na gomilu sta vam treba, pa mozemo da se nadjemo na nekom skupu kada bude lepo vreme da na tenane sredimo ;) . Tu je i dijagnostika, ako nesto dodatno zatreba.

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, knezevic76 said:

Imam uputstvo uz auto za Blue&me, al na žabarskom.

Aj' se džoramo, dam ti moje na nemačkom za to 'talijansko ? :lol:

 

Prelep je Bravac ! :thumbup: Jedna od najlepših boja, a i te felne mu baš dobro stoje. U zdravlju da se navozate ! 

 

I tema o'ma da mu se otvori, da ne bacamo lajkove i oftopičarimo ovde ! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene je Bosch Aero Twin, na pomenutih 60/45 cm.

Taman se suvozacki lepo nasloni do A stuba. Sinoc kada sam gledao oglas, upalo mi je u oko da mu je suvozacki brisac primetno kraci.

Na zadnjem brisacu naravno menjas samo gumice, duzina nosaca je 29 cm. Mada videh par slucajeva da zbog toga menjaju i celu ruku zadnjeg brisaca :) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ono što je bivša vlasnica uradila, al to je za žensko sasvim očekivano, mislim da brisače nikad nije menjala, skamenili se. Plus, najgora varijanta, koristila je onu najjeftiniju tečnost za šoferku, plava u kantama od 5l. Ubitačna kombinacija.

Šoferka ne deluje izgrebano, već kao da je cela flekava od kamenca, sitne flekice. Probaću da otklonim nekako, ako ne, ne gine joj poliranje.

Za suvozačev brisač, kad je spušten, tačno dodiruje A stub na milimetar.

 

Evo i računa od poslednjeg velikog i malog servisa i zamene antifriza

 

edc09.jpg

 

 

Edited by neshaoct
formatiranje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...