Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
DavdoZo

Pozdrav!

Recommended Posts

Pozdrav ekipa!

 

Da ne bih tražio po forumu, po preporuci administratora ovu temu pokrećem ovde.

 

Pozdrav za sve na forumu koji je zaista odličan. Na jednom mestu ogroman broj korisnih informacija. Za svaku pohvalu.

 

Pa, da počnemo.

 

E sada, supruga i ja smo od pre dve nedelje postali ponosni vlasnici Fiata  500l. To nam je prvi automobil, a  ujedno smo i početnici u vožnji. U pitanju je model iz 2014. godine, dakle star 9 godina, pop star, dizel 1,3 mjet. Mi smo treći vlasnici, ako je verovati prethodnom vlasniku, auto je prešao 140 000 km. Navodno, urađeni su veliki i mali servis, zamenjen lanac. Naveo bih par problema koji su se nama javili, a za koje me zanima da li ih je imao i neko od vas, kolega sa foruma. Desilo nam se da nam se isključio tj. nije nam radio brzinomer, odnosno kazaljka koja pokazuje brzinu (ili, narodski rečeno "cajger" :D). Nakon ponovnog startovanja, sve se vratilo u normalu. Da li je neko od vas imao sličnih problema? Druga stvar sa kojom imamo najviše problema - startovanje. Tj. često nam se dešava da se auto ugasi prilikom kretanja i menjač kao da maši prvu brzinu. E sada, kao početnicima, verujem da je za očekivati da nam se tako nešto dešava, a sa druge strane imamo utisak da je uzrok sam automobil tj. menjač. Takođe, da li je neophodno da se prilikom startovanja motora volan malo okrene ulevo kako bi se otključao?

 

Inače, samim automobilom smo prezadovoljni. Ljubav na prvi pogled.  A, ovo je par problema sa kojima se susrećemo, pa se vama sa foruma obraćamo da vidimo kakva su vaša iskustva. I da li nas možete posavetovati šta da radimo. Naravno, majstor ostaje kao opcija. 

Hvala unapred!

Share this post


Link to post

Pozdrav!

Dobro došli, ovde na forumu uvek ima nešto zanimljivo da se pročita.

I ja vozim nekih pola godine 500L 1,3 MJ, iz 2016.

Za prve dve stvari ne bih znao da ti kažem šta je problem, tj. rešenje, a ovo treće je normalno.

Volan često treba pomeriti malo ulevo ili udesno da bi se otključao, jer je mehanika u pitanju, tj. pri otključavanju volana pomera se metalni klin koji ulazi u stub volana, pa se pomeranjem volana olakšava njegovo izvlačenje iz stuba i otključavanje.

 

Share this post


Link to post

Dobrodosao! Verovatno cemo ovo da podelimo u teme da neko sledeci kad trazi moze da nadje odgovore.

 

Za #3 ti vec rece kolega.

 

Cajger ako se jednom zaglupeo neka ga tako, ako se nastavi verovatno je za zamenu. Proveri i napon akumulatora, meni je na Stilu zezao jer je bio los akumulator.

 

Sto se menjaca tice daj nekom iskusnijem da proba. Problem sa menjacem se manifestuje time da obicno nece u brzine, ali da masi nisam cuo. Pre ce biti tvoja voznja, ali neka vec neko proveri. Mozes da svratis i neki dan nedeljom na okupljanje pa da neko proba.

Share this post


Link to post

Momci, hvala puno na odgovorima.

NadovezaoScreenshot_20230217_122115.thumb.jpg.49b0a0d6230aaca5cabcc5a65f1690ce.jpg bih se sa još jednim pitanjem.

Da li je moguće zameniti ovaj središnji deo volna na kom je sam znak Fiata? Na automobilu koji smo uzeli postoje neka oštećenja kao da ga je neko udarao i udubio na par mesta. Nije nešto strašno. Više bode oči i iritira nego što utiče funkcionalnost.

Share this post


Link to post
5 hours ago, DavdoZo said:

Na automobilu koji smo uzeli postoje neka oštećenja kao da ga je neko udarao i udubio na par mesta

Ako je Toza nervoza napravio neko zesce ostecenje - to ti je ceo vozacki airbag, generalno su za novija i redja vozila skuplji:

 

Untitledg.thumb.png.15eae4e917f45326a00535d9e970ffd3.png

 

Ako se odlucis da menjas, stavis posle taj tvoj airbag za malo nizu cifru na oglase, pa nadoknadis ulaganje.

Pitaj i naseg Stevu @TpcVolana - covek je madjionicar za tapaciranje, mozda eventualno ima neko lepo a jeftino resenje. Kod njega imamo i klupski popust, moja iskrena preporuka.

 

7 hours ago, igor0511 said:

Mozes da svratis i neki dan nedeljom na okupljanje pa da neko proba

Lepo reci coveku, tzv. forumska redaljka :D .

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post

Kljuc sto glavi to je sasvim normalno  treba pomeriti malo volan i to je  to
To sto "promasuje" brzinu moze da bude i los nosac motora sto je jeftina popravka
Cajger koji se zaglupljuje ja ne bi popravljao kad se zaglupi ne meri kilometrazu tako da tih 140k bi uzeo sa rezervom a i kad dodje do prodaje bice manje km

Share this post


Link to post

@DavdoZo

Ukoliko volan sa Tipa pasuje na 500L - pozovi Nikolu 065 2893500, Omoljica kod Pančeva, prodaje volan od mog prethodnog Tipa 2020., full komande na volanu, koža, airbag, ispravan, nedirnut,.....ima i na oglasima....

 

Edited by Ivan
Skinut nepotreban citat, dodat tag

Share this post


Link to post

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...