Jump to content
FAS Goran
Axic

Black Delta 1.6 Multijet 120ks Argento

Recommended Posts

Cestitam na kupovini! 

Da te super sluzi auto! 
Prva investicija: 

image.thumb.png.edbd8ea53177427927387ace15157afe.png
:)
A da i ja malo dodam u off: 

 

7 hours ago, igor0511 said:

Xbox koji ne znam ni sto sam kupio, valjda sto je bio na 70% akciji :D

Isto i ja od tebe, nije trebao klincu tada, ali bila dobra ponuda, preko foruma tj sigurna kupovina. Stajao u ormaru pola godine dok nije dosla prilika da dobije nagradu :D Inace, super sljaka i dalje :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites
6 minutes ago, Axic said:

to je i vlasnik pre igora imao, neka ostane kao amajlija i protiv uroka :lol:

"Krkni" tu 4 pop nitne ili neka diskretna nerdjajuca srafcica. Em nema da mrdne, em estetski 10 puta lepse.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Haha rekoh i ja to za nitne i eto nas 5 godina kasnije :lol:

@Dale drago mi je da radi, doduse iskreno bih se razocarao u proizvod da je drugacije jer je kod mene jedva koriscen. Ima sigurno jos dosta radnih sati da tera 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 2/13/2023 at 4:35 PM, Ivan said:

"Krkni" tu 4 pop nitne ili neka diskretna nerdjajuca srafcica. Em nema da mrdne, em estetski 10 puta lepse.

Reče čovek koji ima plastične nosače tablica! :P

 

@Axic

U zdravlju je vozio i lako se navikao na veličinu!

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 hours ago, bane1321 said:

Reče čovek koji ima plastične nosače tablica! :P

Au, ala se ovaj moj postovani i bivsi kolega Bravista "ostrvio" na mene i moj NAMETNUTI izbor :stuart:. I ne popusta godinama :D.

 

Pod 1 - nemam plasticne ramove, nego plasticni ram :D . Corpus delicti, stoji i u temi za poliranje farova:

 

IMG_20210509_135335.jpg.86aaf69c69a8f2ae78da665e444ebdfe.thumb.jpg.8151813e4d4662f4909124b4c902948f.jpg 

 

Pod 2 - i taj ram na zadnjem braniku je stavljen naknadno, silom prilika. Posto ima strucnjaka koji vole da se naslanjaju prilikom parkiranja, a na Bravu je mesto za tablicu udubljeno. Tako da bolje neka smirglaju donju ivicu rama koji cu lako zameniti, nego branik. Mislim da je suvisno reci da su i zadnje tablice diskretno usrafljene, a ram je tu samo kao paravan :D .

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

Pisao juce kod kolege @knezevic76 u temi da Delta nije htela da upali lampice na tabli, totalno mrtva, na kljuc otvorio vozaceva vrata. 

Mislio sam da je akumulator ali danas otvorio haubu, pomerio plus klemu, vratio je na mesto i skroz normalno upalio. Posle toga probao jos 2-3 puta i sve normalno, verovatno je nedovoljno bila zategnuta klema ili nekako malo spala, dovoljno da izgubi kontakt. 

 

Nego mi je veci problem bilo otvaranje haube jer je ona plasticna poluga iz kabine izgleda pukla ili preskace. Morao sam da skinem celu plastiku i klestima da povucem sajlu iz kabine da bih otvorio haubu. Sledi mi da nadjem novu polugu ili da proverim u nekom servisu sajlu, mozda je ona u problemu. 

IMG-df61b65f5765632c3ec005f23e17f768-V.thumb.jpg.767c717b569d914338cddb2f1c5f2153.jpg

 

Zamenih i projektore nego nisam stigo da ubacim xenone pa da bacim koju sliku ali je i sa ovim novim i obicnim sijalicama primetna razlika. 

Edited by Axic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Obzirom da su automobilu bila veoma loša svetla pre izvesnog vremena zamenih fabricke projektore zamenskim bixenon projektorima. Uz nove projektore ubacen i xenon bear set 4300k, u maglenkama LED sijalice H11. Naravno kod Delte sve komplikovano pa mora ceo branik da se skine, pa onda ceo far napolje i tek onda postavljanje xenon seta. 

 

IMG_20230304_152451.thumb.jpg.fcd3eaaa109d67a436c8bdc36890fea8.jpg IMG_20230304_143023.thumb.jpg.394f0dacc0942e0847d45cac9f414c4c.jpg IMG_20230326_191652.thumb.jpg.aa597891a5c6e1feaf28c4fd2dcaec87.jpg IMG_20230326_191710.thumb.jpg.42eb3fc7b77a8c465ed7b65b5e155d44.jpg

 

Ostalo je da se samo malo pomere sijalice da nalegnu idealno u projektor jer sam to primetio posle ugrađnje da bas zamenarljivo "beže"u stranu.  Definitivno sam pogledao pa evo nekih slika pre i posle. 

 

Pre :

 

IMG_20230215_191318.thumb.jpg.e47d6b31aee913a42c803496158867d3.jpg 

 

Posle:

 

IMG_20230304_215637.thumb.jpg.1e9ad940233f48572a0c4165fb5f646f.jpg

 

Spomenuh vec da mi je kolega @igor0511 dao parking senzore koje nije stigao da ugradi pa danas završih i to. Lako se branik skida, sve je lako dostupno, brzo se poveže i @Ivan provukao sam onaj ekrančić do A stuba, nije me mrzelo da sve kompletiram. :D

Jedino mi malo smeta što je glasan bip signal i ne može nikako da se smanji ali bitno je da rade i da su za kineze dovoljno precizni. 

 

IMG_20230326_144916.thumb.jpg.d4e77420fff44a9f06bde2371663e499.jpg IMG_20230326_152224.thumb.jpg.d834e85063db8fcf815ed03e1e347510.jpg IMG_20230326_180209.thumb.jpg.4617511f52984846fea133bb73c9ce5e.jpg

 

 

Ostalo mi je još ambijentalno osvetljenje kod nogu, usput da zamenim plafonska svetla i što se tiče osvetljenja to je to, ništa više  neću dirati. 

 

Edited by Ivan
Sredjene slike i format

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad sredis sve daj da dogovorimo neki otkup Delte nazad :D 

Jos da ugradis grejace sedista i ja zadovoljan. Evo mogu i sam da narucim i donesem :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta ti "majstor" (zaustavicu se kulturno na tome, s obzirom sta sam video uzivo) uradi na kraju sa svim mehanizmima za nivelaciju?

 

PS: Ko se iole razume u osvetljenje, iznad je crno na belo kako je covek pusten da izadje na put :blink:.

Svetla je bilo svuda, a najmanje tamo gde je najpotrebnije, zize sevale po okolnim pasnjacima:

10 hours ago, Axic said:

Posle:

 

IMG_20230304_215637.thumb.jpg.1e9ad940233f48572a0c4165fb5f646f.jpg

 

Probao da mu nastelujem na jednom skupu - 3 od 4 srafa za nivelaciju oborenih svetala mrtva (dobra stvar kod Delte je sto ima jos po dodatni par srafova za nivelaciju dugog).

Ko gleda odnapred kako lepo sija za poziranje za fotkanje, verovatno mu je super...

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Ivan said:

Sta ti "majstor" (zaustavicu se kulturno na tome, s obzirom sta sam video uzivo) uradi na kraju sa svim mehanizmima za nivelaciju?

Definitivno mehanizam nije ni pre radio ali cu pred tehnicki otici da ih skroz otvori, ispolira, očisti, uradi polimerazaciju, vrati mehanizam u funkciju.

Sada je vratio sijalicelu desnog onako bez skidanja fara koliko je mogao da ih nasteluje i desni je vraćen u osu. Za levu cu ja neki vikend skidati branik i taj far kompletno pa da namestim sijalicu da nalegne kako treba. 

@igor0511 sad ce biti druga cena :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cena je bila i vise nego drugarska, da ne kazem odlicna.

Meni je samo fascinantno kako neko ko se bavi farovima pusti nekoga da mu iz servisa onako izadje na put. Bez da mu ista kaze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne valja ni to "posle", naravno, ali mislim da je ključ u tome što je "posle" ipak dosta bolje nego "pre", zato mnogi tu stanu. Metnu ksendže i eventualno nateraju snopove da "biju" niže, da ne bi zaslepljivali one koji dolaze u susret. Kao ja, recimo. :thumbup: 

 

A to što su nagorele šoljice, popucali nosači, matirale plastike i snop rikošetira k'o u vesternu, to ne mari. Je l' svetli ? Svetli, oči isteruje ! :stuart:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa u tome i jeste stvar. Generalno smo u ogromnom procentu totalno bezobzirni i bahati po tom pitanju. Nebitno da li je u pitanju ksenonska, halogena ili bilo koja sijalica, fabricki far ili neka dorada...

Dovoljno je odvozati neku turu nocu, van grada, i sve je jasno. Zato me nikada nije mrzelo da pomognem ljudima oko te problematike (mada je sve vrlo prosto i potrebna je samo dobra volja i pola sata vremena) - neko uopste ne zna sta da gleda niti kako snop treba da izgleda (sta je hotspot, cutoff, ziza, itd.), neko ne zna kako da nasteluje... Za mene je veliki plus vec kada imas obzir i prema sebi i prema drugima. Da ne smetas nikome, a i da ti sam dobro vidis i budes bezbedan.

Imas svega, od gomile koka-zraka koji zaslepljuju druge, preko losih sijalica, nenastelovanih farova, do pokvarenih mehanizama nivelacije... Mada, meni je tuga i kada vidim dobar auto sa odlicnim svetlima, pobodenim ispred vozila.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 3/26/2023 at 10:57 PM, Axic said:

...

Jedino mi malo smeta što je glasan bip signal i ne može nikako da se smanji ali bitno je da rade...

 

Može. Zalepi malo parče trake (selotejp ili slično) preko rupica zvučnika. Utišaće ga na meru a i dalje će se čuti. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako sam ja parce vate preko resetke zvucnika i preko flaster da dobro drzi na omiljenoj igracki deteta kada je bilo bebac. Probi mozak neka muzicka igracka koja pusta pesme i zvukove zivotinja... :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad spominjete farove... Ubijaju me. ali bukvalno ubijaju sa svetlima u pojam Mk2b puntici... Malo mi fali da zgrabim motku i pocnem da im lupam farove. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

I meni....i oni Renaulti sa početka veka sa ledicama... laguna i slično 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...