Jump to content
FAS Goran
Flipnjača

Fiat Punto Evo 1.4 16v Turbo MultiAir

Recommended Posts

Da, moja greska (posto vozim gp-a a posedovao sam i eva). Kod eva nije tamo gde sam rekao da stoji. Iskreno, kod eva nemam pojma gde je, najverovatnije u gepeku, kao sto je sugerisao kolega u postu iznad...

Sent from my SM-A805F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probaj ovako, navedeno je bas za Evo:

 

Untitledccc.thumb.png.6fedf7a198615b825dc14cbe9b74bd8e.png

 

U ranijim verzijama ePer je moglo da se nadje i po broju sasije. Ali u novijim nisam vidjao da ima, sem boje enterijera koja moze da se iskopa:

 

Untitledddd.thumb.png.01e2f1f871d1012a41db380821df74ad.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam pločicu sa brojem šasije u gepeku pa ću pogledati šta piše oko proizvođača boje i koda boje.. U ePeru može samo boja enterijera da se vidi nažalost. Što se tiče boje auta, ukoliko je farban, apsolutno sve je farbano, gde god se zaviri auto je mat zelen :lol:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
12 hours ago, neshtry said:

Ovakva nalenica,može biti imu gepeku

IMG_0755.jpeg

IMG_0756.jpeg

Kod EVA je ta nalepnica napred na haubi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nego imam ja jedno mehaničarsko pitanje..

Sinoć sam primetio zvuk koji pravi verovatno kvačilo, naime, kada menjam iz veće u nižu brzinu, na većim obrtajima (2000+), kada otpuštam kvačilo za tu nižu brzinu čujem blago cvilenje, nimalo prijatan zvuk.. Ponavljalo se svaki put kada ponovim isti postupak... 

 

Ima li neko predstave šta može biti, pratiću šta se dešava pa ukoliko postane učestalo ili glasnije, teram kod Gorana...

 

3 minutes ago, stex_pb said:

Kod EVA je ta nalepnica napred na haubi

Nemam napred ispod haube nikakvu sličnu nalepnicu.. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slučajno u prolazu naletim na jednu zanimljivu lokaciju u gradu i odlučim da fotkam auto
Ovo je finalni produkt od gomilu slika koje sam napravio 

Mene ova fotka mnogo asocira na igricu "Need for speed" kada biraš koji ćeš auto da voziš :D
1036110652_WhatsAppImage2023-04-01at20_31_55.thumb.jpeg.0f7264ab46a794b79078d574b2e3427e.jpeg


Mali update za auto: 


-Ne troši nikakve tečnosti osim bezolovnog 95, sa potrošnjom sam zadovoljan, oko 8-9L.

-Za sada sve radi kako treba osim start-stop sistema, koji bih želeo totalno da isključim! 
-Sinhrone u menjaču sam odlučio još da ne diram i otvaram menjač, nemam kinte za to trenutno,

tako da planiram možda da ubacim 6brzinski  kada ovaj bude na izmaku snage i pri kraju...
-Sledeće šta ću raditi na njemu jesu komplet zadnje kočnice, amortizere i sajle ručne... 
-Takodje planiram neke estetske izmene u vidu nekih sitnica, možda čak i sredjivanje i farbanje felni u drugu boju...

Pozdrav za sve koji prate temu Evo turbo combata :thumbsup::beer:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav drugari, treba mi mala pomoć

 

Naime neko mi je u dva navrata zakačio i izgrebao prednji i zadnji branik... Želim da naplatim preko mini kaska koji imam, imam učešće 50e po šteti. 

Treba mi dobar farbar u Beogradu, koji će to kvalitetno uraditi a ono najvažnije, ubosti nijansu automobila. 

 

Hvala unapred na svim predlozima :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam iz Beograda, tako da i ne znam ko sve radi, ali cesto prolazim pored TeamRS-a na Mirijevu i vidim da rade bas ozbiljne masine, tako da mozda i oni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zdravo drugari, stvorio mi se problem sa zanjih levim prozoro..
Rucka za otvaranje radi ali se cuje kako krcka iznutra nesto, prozor nije hteo da se zatvori do kraja pa sam ga ubedio rukom.
Sta moze biti i kako da resim!? Moram da skinem verovatno tapacir sa vrata kako bi video sta je...  Hvala unapred

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam reparirao u Mirijevu, doduše električni prednji. Nema nikakvih problema. Zamenjena sajla, sve ostalo isto.

Edited by stex_pb

Share this post


Link to post
Share on other sites

standardna boljka kod grande punta su zadnji podizaci, ja sam na oba moja menjao ili reparirao oba zadnja plus na jos nekim koje sam prodavao, nekad moze reparacija ako je samo sajla a nekad mora nov

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma nije problem, zameniću, nije 100 dukata sigurno... Nego samo sam hteo da se raspitam šta je i šta da jurim. 

Znači da kupim samo sajlu za podizač stakla zadnjih vrata? Dal bih trebao još nešto da menjam? Hvala drugari

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zdravo svima, malo sam neaktivan ovde na forumu, ali to je najviše iz razloga što me auti služi PREDOBRO
Do sada predjeno oko 17.000km za nešto više od godinu dana, na vreme menjani svi delovi koji su dotrajali.
Sledi mi sada donji nosač motora i fleksibilna cev, ostalo sve super, ima par sitnih ulaganja al to rešavam usputno...

 DSC02390.thumb.jpg.bd5a8b98d9571e2a6595e5f060dc25e6.jpg

Nego meni treba par saveta sada, naime, ona izolacija što se nalazi ispod haube, koja je njena uloga tačno?
Zelim da je uklonim, očistim deo ispod haube i stilizujem  haubu odozdo sa stikerima i farbom. :)
Moja pretpostavka je da ta izolacija štiti od buke i toplote recimo, ali opet koliko znači s obzirom da je tanka ta postava?
Koje posledice mogu imati ukoliko vozim bez toga? Hvala

 

810911736_WhatsAppImage2024-03-22at11_34.26(1).thumb.jpeg.f3c6e7f7e6912002541e3310875aeab2.jpeg

 

 1275805842_WhatsAppImage2024-03-22at11_34_26.thumb.jpeg.ff36d649a94d325a0439d6a46b1b8eb1.jpeg

On 10/19/2023 at 5:02 PM, Flipnjača said:

Ma nije problem, zameniću, nije 100 dukata sigurno... Nego samo sam hteo da se raspitam šta je i šta da jurim. 

Znači da kupim samo sajlu za podizač stakla zadnjih vrata? Dal bih trebao još nešto da menjam? Hvala drugari

Da odgovorim na ovo kako sam rešio, otišao kod mnogo dobrog lika Peđe i on mi rešio očas posla za razumne pare,  mislim da je bilo oko 2000rsd. Za svaku preporuku lokalni servis podizača

https://www.google.com/maps/place/SERVIS+Podizača+Stakala+PEĐA/@44.7921741,20.5305909,17.27z/data=!4m6!3m5!1s0x475a7a09f8527c8d:0x3b3bff2c705bdb44!8m2!3d44.792127!4d20.5294978!16s%2Fg%2F11g9q__4c0?hl=sr&entry=ttu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao što ti ime kaže, izolacija mahom od buke. 


Ja sam radio kod Peđe reparaciju prednjeg podizača, bio pukao točkić

Share this post


Link to post
Share on other sites
16 minutes ago, MiloshBg said:

Posto benzinci usijavaju, ta prekomerna toplota ti moze naskoditi boji. 

O tome sam razmisljao i ja... Skinucu danas, zalepiti jedan stiker i voziti par dana da vidim kako ce se ponasati hauba i buka dal ce biti veca

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...