Jump to content
FAS Goran
PremieRacing

Brick 244 restomod

Recommended Posts

On 3/20/2023 at 10:44 AM, PremieRacing said:

 Akril svakako sa slojem laka preko. Ili ne?    :blushing:   :rolleyes:    Debil. 

Akril se ne lakira, akrilna boja je sama po sebi dovoljna kad se nanese, sjajna je i ne ide nista preko nje, to sto si ti mislio je klasicna baza kao metalik samo bez cestica kristala, taj nacin farbanja se zove baza-lak metoda.

E sad prednosti i mane te dve varijante, akril recimo mnogo bolje pokriva nesavrsenosti u pripremi (riseve, rupice, itd.) bolje pokriva i samu podlogu pa manje materijala ide, jeftiniji je, lakse se sanira greska u farbanju, curotina, prsina, lakse se i kasnije zafarba kad treba popravka ali za dobrog majstora je sve jedno. Prednost baza lak varijante je bolja postojanost, lepsa dubina boje kao i veci izbor boja, moze vise slojeva laka da se nabaci pa da se vise puta polira kroz vreme, lakse je uspricavanje, ameri imaju onaj fazon da nabace 5 ili vise slojeva laka pa to ima neku posebnu dubinu kod odredjenih boja kad se ful ispolira, itd. tako da je baza lak svakako kvalitetniji od akrila.

Radio sam i radim sa obe boje, meni licno je lakse i brze akrilom da radim i kad treba nesto da zafarbam a auto nema cestice tj kristale u bazi nego je recimo beo ili crn, crven, uvek napravim akrilnu boju u toj nijansi i zafarbam ali kad bih farbao ceo auto uvek bih izabrao baza-lak varijantu

 

Ta bodo boja koju pominjete se zove candy red, efekat usecerenih jabuka, lizalica i sl. stvari, jako dobra i lepa boja ali ne za ovaj auto po mom misljenju ali ima lepih bordo metalik boja poput novijih renoa (rouge flamme) i mazdi(soul red kristal)  sa nekom blagom perlom i dubinom, bas dobro izlgledaju

Edited by OMP

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, OMP said:

... i mazdi (soul red kristal)...

 

Baš smo na ovu boju i mislili!

Tj. meni je ona u glavi od početka, ali nisam prelomio. Još uvek se svašta nešto tu kuva a mali zeleni ne prestaju da 'polivaju' idejama...

btw. hvala za sve prethodno napisano u postu. Znači mi. 

On 3/20/2023 at 11:18 AM, neshtry said:

Akril,više je period corect

 

Jeste, stvarno jeste. To razmišljanje i mene drži...

Edited by PremieRacing

Share this post


Link to post
Share on other sites

ako resis da radis boju bez kristala nemoj akril idi opet na baza lak varijantu a metalik boje su i tada pa i mnogo ranije postojale nije to nista savremeno da ne bi bilo period sem sto sad ima modernih nijansi koje tad nisu postojale ali sa nekom klasik metalik bojom nema greske

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, francuz69 said:

...

Nego... Jesi li razmisljao o akrilnoj sivoj? Malo svetlija nijansa, ne bas kao ovi novi Audi-i i Skode (tipa NardoGrey) nego par nijansi tamnije?

 

Razmišljao, i razmišljam o ne-bi-verovao-kojim-sve-opcijama. Svašta mi je u glavi i u telefonu. Svaki koji nađem na net-u a da mi se svidi - ja sačuvam. imam folder sa preko 100 fotki 240 u raznim bojama. Baš sam neodlučan... A imam i onaj katalog sa fabričkim bojama koje su išle tada. I to me koleba. 

 

ALI, uvek se na kraju razmišljanja vratim na početno a to je njegova fabrička. Nazovi crvena. Bordo. Jbmlg koja. A varijanta te boje je upravo ta Mazdina koju spominjemo...

Oooozbiljna opcija mi je bila i tamno zelena kao Amfibija, ozbiljno sam razmišljao i o plavoj. 

 

Baš zbog svih ovih lutanja moram prvo da odlučim akril ili met... - baza-lak   ^_^

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma nece biti tu greske koju god da odaberes ali ja bih licno isao na metalik... kad sam radio fiata njegova izvorna je bila bela pa ga prefarbali u crvenu i meni je to bila jedina opcija samo je bilo pitanje nijanse, mada nisam hteo metalik vec klasicna rosso, bela nije dolazila u obzir, medjutim taj projekat nije docekao i zavrsetak kod mene tako da je prodat u sivom spric kitu :) ali mislim da se i novi vlasnik slozio da ce biti crven.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uf ta Mazdina crvena je nesto najlepse sto su ikada stavili na kola razmisljao sam moju pandu da ofarbam u u tu boju ma i zenu bi ofarbao u tu boju

A sto boja sto da ne probas sa folijom toliko dobrih folija ima koje ni jedna boja ne moze da dostigne

Share this post


Link to post
Share on other sites

Folije su mnogo skupe da se ne isplati uopste pogotovo u ovoj prici gde auto svakako mora da se farba, metalik i brusene boje folija su od 1000 evra pa na vise a garancija 3-5 godina, farbanje kosta manje a boja ce trajati 5x duze nego folija

Edited by OMP

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve ste u pravu, al' moj je napucan hromom... sa crnim detaljima izgleda vrhunski, sumnjam da bi moj ispao tako dobro    :mellow:    :(

 

 

 

2 hours ago, Milutinac said:

Na guglu nema 244 u nardo, ali evo ga 240

 

To je to, samo novije... posle 80 i neke su prestali sa krajnjim oznakama broja vrata pa su i kupe, i limo i kobasičar bili 240. 

Do tada je 242 bio Coupe, 244 limuzina a 245 karavan. 

Edited by PremieRacing

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije to taj model i nije to ta boja, ali sam vise mislio u ovako nekom pravcu.

image.thumb.jpeg.6025412fee83c27bb92b6bca0f1f3df3.jpeg

 

Mada... meni se cini da si se vec odlucio za tu neku crveno/bordo metalik. Sto je odlicno, tako da zanemari ovu sivu.

Edited by francuz69

Share this post


Link to post
Share on other sites
Sve ste u pravu, al' moj je napucan hromom... sa crnim detaljima izgleda vrhunski, sumnjam da bi moj ispao tako dobro    :mellow:    
 
 
 
 
To je to, samo novije... posle 80 i neke su prestali sa krajnjim oznakama broja vrata pa su i kupe, i limo i kobasičar bili 240. 
Do tada je 242 bio Coupe, 244 limuzina a 245 karavan. 
Uradis hrom u crnu foliju, par desetina eur.

Sent from my SM-S901B using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Klasici treba da zadrze hrom u sto vecoj meri je moguce, nisam pristalica farbanja hrom detalja iako to moze lepo da deluje u nekim pricama ali ako je hrom vec dobar ne treba ga dirati. Takodje volim i da boja auta bude takva da taj hrom istakne, npr. volim silver boju ali onda ta boja pojede hrom detalje pa ne dodju do izrazaja kao kod neke kontrast boje. Svakako sa crvenom u bilo kojoj (meni licno tamnijoj) nijansi sa ili bez kristala lepo ce delovati

Edited by OMP

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni se ich ne svidja auto niti me "radi" takav klasik, ali rado pratim radove ovde u temi. Mali eventualni doprinos: sta mislis o tamno narandzastoj metalik, ona koja vuce na braon malo cak? Kada je cigla, neka bude i bojom u tom fazonu. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako poznajes nekoga ko ima mazdu u toj boji, parkiraj je pored volvo-a, i odmah ces znati da li je to to...

Sent from my SM-A805F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 3/11/2023 at 5:36 PM, PremieRacing said:

Napreduje...

 

IMG-b9234ee5751d580062dbad18f023a853-V.jpg

 

Gde mu je pozadi nestao "bunker" za rezervni točak, onaj "polumesec" ka dole, iza zadnjeg točka ?

Ti si to malo "pojednostavnio" dizajn ? :)

Mislim da si malo izmenio i oblik "čela" sajtne  odmah iza pradnje točka ? Neznatno.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 4/1/2023 at 3:11 PM, neshtry said:

Ideja…
>>>>Volvo 242 gt <<<<

 

i to ne samo jedna...  :wub:

 

Za boju nikako pošto sam rešen da sačuvam tamno crvenu iz razloga što mu na pločici piše boja pa se krećem samo u okviru nijansi i načina farbanja, ali zato gomila dobrih stvari sa gt ide i kod mene. Volan mi je vrh! Tražim način da modifikujem moj da izgleda ovako...blizu sam. Crno nebo kad-tad. Satovi idu ovako kad budem radio nešto na motoru u narednom periodu. A ova pin stripe me jaaaako kopka za sad i odma'  :wub:

21 hours ago, moron said:

 

Gde mu je pozadi nestao "bunker" za rezervni točak, onaj "polumesec" ka dole, iza zadnjeg točka ?

Ti si to malo "pojednostavnio" dizajn ? 

Mislim da si malo izmenio i oblik "čela" sajtne  odmah iza pradnje točka ? Neznatno.

 

Oštro oko morolovo (moron-sokolovo)  :thumbsup:

 

Ti bunkeri su im deff trademark ali i glavna mana...boljka modela. Meni se nikako ne sviđaju pošto mi auto izgleda kao usran, kao pelena puna govana te sam išao na 'bunker delete'  B)

A pragovi (sajtne) su maaaaalkice dublji od fabričkih pa je i linija iza prednjeg točka izmenjena. Ne samo čelo, već i linija praga. Fabrički se sajtna završava sa prednjim vratima a prednje krilo se spušta do dole, a mi smo skratili krilo i produžili sajtnu do prednjeg točka.

 

Meni se ovako mnogo više sviđa. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Polumesec" je fabrički bio farban u mat crnu boju. Sa razlogom :)

Da, znam kakav je tačno bio oblik i dizajn prednjih krila u donjoj zoni i kako su ona bila uzdužno profilisana  u visini sajtni / pragova.

Veruj da mi je i danas sve to u glavi i pred očima. Bolest, pa to ti je  :)

Srećan nastavak radova !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...