Jump to content
FAS Goran
PremieRacing

Brick 244 restomod

Recommended Posts

17 hours ago, Bingodalton said:

Ima primera da to dobro ispadne, a ne nuzno skupo.

 

moj in future.jpg

 

Ovo je deff. primarni pravac za sada... Ne kopija ovog, dosta toga mi se ne sviđa, ali grubi pravac da.

 

17 hours ago, Bingodalton said:

...

Inace, sve me vise podseca na Volgu :( kad su okrugli farovi.

 

A meni se pa samo i jedino sa dva okrugla fara sviđa... Ovi četvrtasti, pravougaoni, okrugli u kocki su mi svi bljak. 

Edited by PremieRacing

Share this post


Link to post
Share on other sites
13 hours ago, neshtry said:

Sa whitewall i jeste restomod

vi više gravitirate ka trkalici,ali mator je za to…Da izgleda kao trkalica,a da nije,to mi malko bezveze

gde bre vide neki restomod sa white wall gumama??? to bas ne ide na njih uopste, mozda si pomesao nesto pravac ili znacenje restomod???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Resto-mod. A resto-mod is a classic car that has been restored, but modified with modern parts and technology. Aesthetically, the vehicle looks the same until you look under the hood or reach for the radio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

a gde je na ovom mercedesu white wall guma :)

 

U restomod varijantama je mnogo toga izmenjeno u modernom smislu, nije bukvalno autentican klasican izgled sa nevidljivim modifikacijama kako definicija kaze ima i tu odstupanja kao i u bilo kom vidu restauracija ili smerova tuninga. Obicno stavljaju vece i savremene tockove sto zbog snage vozila sto zbog kocnica koje moraju da spakuju tako da izgled ne mora biti 95% autentican pa se tako recimo srecu i clear class farovi nekad sa ugradjenim projektorima, xenonima, sad se ubacuju i ledovi kao i mnogi neki detalji savremenih vozila, nekad i celi anterijeri modernih automobila, sto cesce ameri preferiraju no nebitno restomod je malo siri pojam od klasicne definicije kao i sama restauracija vozila sto ima vise pravaca od 100% autenticne do raznih varijanti sto prihvatljivih sto neprihvatljivih u tom svetu. Ovaj merc je tipican primer definicije, ali restomod je mnogo vise od toga pa se u vecini slucajeva ide ka ipak malo uocljivijem tjuningu ili nesto ekstremnije restomod varijante kao npr. Singerove izvedbe 911ice ili Nardoneova 928ica, Cyan volvo p1800 itd. 

Kad smo vec kod white wall guma ovaj volvo ih nije imao ni u originalnim varijantama da bi se sad to budzilo pa sad dal ce se to zvati restomod ili ne nije bitno, po meni auto je savremen za taj fazon guma ali opet lepota je u oku posmatraca ja samo kazem sta je meni lepse i nekako logicnije u celoj prici i nekako ne ide uz restomod nebitno da li u pravom smislu reci ili ekstremu.

 

Edited by OMP

Share this post


Link to post
Share on other sites
IMG_20230211_122134.thumb.jpg.0b97578d35e9afef97a6a77ed072ef40.jpg
 
Mislite da je previše, ili može da prođe  
Ova felna je lepsa od svih ovih sto su kasnije postavljene samo je prevelika za ovaj auto. Ako postoji ista u manjoj dimeziji, ja bih je stavio, auto izgleda kao rolls-royce, i to mislim u najboljem smislu reci.

Sent from my SM-A805F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

U vreme dok sam bio dokon, gledao sam cesto na YT kako po Skandinaviji divljaju i driftuju sa ovakvim slicnim Volvoima. Uvek mi delovalo jako zabavno, al poprilicno daleko od nase 'auto kulture' :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 minute ago, horvat said:

U vreme dok sam bio dokon...

 

Ne znam šta bi rekao, ja kad sam dokon - odem i kupim neku jeftinu budalaštinu, a i još uvek redovno gledam klipove... Jesam li ja stalno dokon?!?    :wallbash:

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, horvat said:

Tebi su deca vec porasla, moja su tek na putu. Ako dobro pretpostavljam, vracam se i ja u taj mod za koju godinu :D 

Prvih godinu i po ne stignes ni da operes kola :D Posle vec krecu da ti iskacu ideje sta sve mozes da zamenis pod izgovorom "da detetu bude udobnije" :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Inace moja cerka voli da se vozi i cak i malo brze i po krivinama itd.

 

Prvi i jedini put kad je povracala u vozilu je bilo kad se vozila kod kuma u dzipu iako je bila gradska i lagana voznja, verovatno zbog ljuljanja i naginjanja :D  

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moja starija(sada je 19) je obožavala brzu vožnju,a mlađa (11) je kao njena majka,sve preko 30 je prebrzo…

Što se limarije na volvu tiče,već sam pisao,kod mene u mestu ima jedna školjka od očerupanog ambulatnog 244 ,samo površinsku rđu ima,podovi su napr. skroz čitavi

Share this post


Link to post
Share on other sites

I moj klinac (sad ce u skolu da podje) voli brzu voznju i automobile ali npr. ne voli trke i trkacka kola :) ali malo malo pa me tera da idemo negde van i da vozim brze pogoto ako po krivinama skripe gume :) a cesto ga stavljam u krilo za volan, ima smisla da mota djevrek, brzine naucio da salta jos pedale da dovati :)

 

Btw ovi stari volvoli se idalje po skandinaviji voze na relijma, to je kod njih kao kod nas nacionalna klasa :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...