Jump to content
FAS Goran
PremieRacing

Brick 244 restomod

Recommended Posts

25 minutes ago, PremieRacing said:

   Snovi su bili  X1/9,

 

           

 

    

Ima jedan u KŠ maltene ne mora nista da se dira, ja sa 190 sam jedva seo u njega i jedva izasao i ne bih mogao da ga vozim sem u nuzdi, mozda uz neke modifikacije tipa bas mali volan i bas niska i mrsava sedista ali opet da provozam ali ne i da vozim i uzivam tako da moji snovi u vezi tog auta padaju u vodu. A npr nisam mislio da cu moci lepo da se smestim u stari fiat 500 a usao bez problema i mogao bih komotno da ga vozim i na duze

Edited by OMP

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mi smo imali takve karavane u hitnoj pomoći,kada sam bio klinac…eno na lokalnom otpadu očerupana školjka tog ambulanog,koja ne može da istrune sigurno 30-35 godina…

Hoću da kažem da ti je izbor odličan,ja bih ,za sebe ,pre izabrao DS ili w123/124 ,ali  baš volim što je volvo 240

Svaka čast!

Edited by neshtry

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobra cigla, bash. Deluje da je jako ocuvana. Par puta u klinackim danima su mi se ukrstili putevi sa ovim autom. Prvi put kad se ortak odselio iz starog kraja u Visnjicu, a njegov cale kupio isti ovakav samo krem. Kako smo ga potpisivali po onom Visnjickom makadamu, sve je trpeo. Neunistiv auto.

Drugi put sa njegovim mladjim bratom 244. Imao jedan drugar, ostao mu od caleta, bio ko casa. Nisam video tog coveka 20 godina ali se secam da ga je dugo terao i da je uvek pricao da ce ga voziti ceo zivot.

Uglavnom, ima ono sto mnogo volim kod automobila, a to je osobenost, licnost. Ne lici ni na sta drugo na putu i kad ga vidis sa kilometra, tacno znas nepogresivo sta je u pitanju. + Volvo... shvedski celik i cela ta prica... sjajno. 

Edited by francuz69

Share this post


Link to post
Share on other sites

 karavani kod nas su mahom korisceni kao saniteti i pogrebna vozila (mahom ti saniteti pretvarani u pogrebne), zato sam uvek i mrzeo taj auto kao i 123ku karavan

Share this post


Link to post
Share on other sites

'Prokletstvo' je počelo da deluje, počeo sam da ih primećujem  :X  mada je ovakvog teško ne primetiti...:

 

IMG_20230209_162017.jpg

 

Navodno filmska zvezda, gledaćemo ga u nekom domaćem ostvarenju. 

Edited by PremieRacing

Share this post


Link to post
Share on other sites

ovakvog belog je imao drugar tamo krajem 90ih i pocetkom 2000, 2.5 td, vozio sam ga vise puta i ovako i na otvorenom, prava ladja, 5. brzina se saltala na dugme, ful oprema, koza, klima, lamperija, siber a drugar u srednjoj vozio 780 bertone ne secam se jos neki sem tog dal sam video kod nas uzivo, to je bio lep auto

Edited by OMP

Share this post


Link to post
Share on other sites

Auto je bio svetlo plave boje (rekao bih kao i ovaj sa klipa) i vozio ga je 98. kad smo mahom svi i polozili za auto pa onda mislim da sam ga vidjao i posle bombardovanja neko vreme onda smo svi krenuli na faks i ne znam dalje ali auto posle nisam vidjao, mislim da je i on studirao u BG a to je u stvari bio drugar mog dobrog drugara

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Ma sprdam se, ovaj klip je svež par dana a ti spomenuo 780 Bertone pa se poklopilo...

 

Nego, sad vidim da u predstavljanju nisam pomenuo najbitnije, sada moj auto je godinama bio u vlasništvu pravog gospodina, komandanta Žandarmerije (sada u penziji) koji je u isto vreme posedovao 5 komada ! Jedan svoj i po jedan za svako dete. Ovaj crveni je vozila ćerka  :D

 

Pre nekoliko godina je čak izašao članak u novinama o tom gospodinu i njegovim Volvoima, ja znam da sam čitao ali ne mogu sad da nađem na net-u ništa... Mora da je bilo samo u štampanom izdanju nekog domaćeg auto časopisa. Tada mi ni na kraj pameti nije bilo da ću kupiti taj auto. Apsolutno me nije privlačio, ni malo. Al' što bi neki tamo englez rekao - nikad ne reci nikad. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mnogo bato , malo manje mozda oko 2 cm u radijusu ili tako nesto.. malo da ima lufta za damping  i pun levi  - desni , ali bice zanimljivo ispratiti projekat :cheers:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, da, definitivno...ovo sam morao da probam reda radi kad već Amfibija i Cigla imaju isti promer rupa za šrafove. I stvarno je pre-pre veliko. Idem sada sa idejom 15-16 pa koji mi se točak dopadne, a dve varijante izgleda su u opciji: 

 

1. neka 'žbičana' felna da ima hromirani falc i zlatno srce, guma osrednje visine (ne balonka, ne niskoprofilna)

i/ili

2. širena čeličara i guma sa belim zidom. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neka je sa srecom projekat :D 

Uvek si imao super ukus za kola i izvlacio odlicne primerke. Mnogo mi je zao sto ne kupismo onaj Sei Abarth od tebe pre oko godinu dana, ali zeni se nije dopao na slikama pa je morao Mini da dodje.

 

Bas se radujem da vidim kako ce Volvo da izgleda posle sredjivanja.,

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, neshtry said:

@OMP ma kao lutka je

43F772D7-29B7-40AD-96F2-E7331FBD589D.png

obzirom da kolega hoce da radi auto u restomod fazonu onda white wall bas i nema smisla, mozda za klasican izgled auta ali opet meni licno se ne svidja kako stoji na tom autu

Edited by OMP

Share this post


Link to post
Share on other sites
8 hours ago, OMP said:

alu varijanta kao ETCC volvo, nije mi taj auto za white wall gume to je pre za amazona varijanta

Kao sto kolega OMP kaze. Amin! 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa whitewall i jeste restomod

vi više gravitirate ka trkalici,ali mator je za to…Da izgleda kao trkalica,a da nije,to mi malko bezveze

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 hours ago, Bingodalton said:

Ima primera da to dobro ispadne, a ne nuzno skupo.

 

Inace, sve me vise podseca na Volgu :( kad su okrugli farovi

 

244mod 2.jpg

244mod 3.jpg

244mod 1.jpg

244 mod 4.jpg

Vidite ovaj dole sivi u dnu, bio je isti ovakav na oglasima , sabac ili loznica nije cak ni bio skup a stanje mu je bilo perfekcija .... boja mu je bila ona tamno plava ili tako nesto a iste ovakve crne neke kao felnice .... bas je dobar primerak kad sam mu zagledao slike, tabla sve, super je e sad ne znam jel jos uvek aktivan, inace ima neki senator u solidnom stanju koji nije skup pa za ljubitelje da se igraju eto dojava ukoliko nije izvetrio ;)

Edited by nemanja84bg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...