Jump to content
FAS Goran
Gavrilo011

Nissan Qashqai 2018

Recommended Posts

Hvala puno!

 

Vidi dobio sam dete i u punta sa troje vrata ne mogu da se opustim u voznji, em je star em sta znam svi okolo veci od nas :)

Na kraju sam prelomio i kupio Nissana, koji mi se i ranije dopadao, ali nisam imao nameru da ga kupim. 

 

Dosta sam se navozao za ovih mesec dana i da kucnem u drvo prezadovoljan sam.

 

Jedini problem koji imam sto je skoro pocelo da mi skripuce malo kvacilo ali samo kada ga pustam. Ne znam da li mi se cini ali skriputanje prestane mozda nakon 6 min voznje.

To bih morao da proverim negde sta moze da bude, ili da vidim kod papucica da li mogu negde da prsnem WD.

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lepo, sa srecom, da vas dobro sluzi i puno bezbednih kilometara!

Kod mene u firmi dvojica kolega imaju J11. Jedan pre facelift 1.5 dCi, drugi posle facelift identican 1.6 kao kod tebe, super ih sluze do sada.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve cestitke!
I ako si kupio veliki auto, bolje to nego da lepsa polovina sa zadnjeg sitz-a svaki put kad ulazi/izlazi iz trovratnog automobila (isti slucaj kod mene) pogledom strelja i spominje familiju ni krivog ni duznog ponosnog vlasnika sportskog modela koji se, eto, silom prilika, nasao u ulozi transportera polovine kuce (naravno, uvek se nesto i zaboravi pa doticni mora caskom da skokne po cuclu na peti sprat, lift u kvaru, podrazumeva se).
Ovako lepo, em ne cujes sta se desava na zadnjem sedistu (sto zbog udaljenosti, sto zbog kvalitetnog ozvucenja), em u gepeku ima prostora i da se tasta spakuje kad se ide na more (jeste, svaki dobar zet vodi i tastu na more, sta se iscudjavate??), em ponosni vlasnik ne mora prakticno da razmislja kada vozi jer je auto iz ovog milenijuma pa ima sve sisteme pomoci...
Na kraju ostaje samo pitanje ko ce to sve da plati al' jednom se zivi pa da smo mi zivi i zdravi a za pare zna se, para nema!
 

Ps. daj jos slika kad uzmognes da uslikas...

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Gavrilo011 said:

Edit: Ako neko zna nekog dobrog majstora (neovlasceni servis) u BG-u gde bih mogao da odrzavam Nissana molim vas pisite mi, dajte neki savet jer nemam iskustva.

Dodao si kasnije, pa nisam video... Pitacu sutra na poslu ovu dvojicu mojih Indijanaca :) gde odrzavaju svoje J11. Pa ti javljam, ako bude od pomoci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cestitke na kupovini, jedan od lepsih Nisanovih modela.

11 hours ago, Gavrilo011 said:

Jedini problem koji imam sto je skoro pocelo da mi skripuce malo kvacilo ali samo kada ga pustam. Ne znam da li mi se cini ali skriputanje prestane mozda nakon 6 min voznje.

To bih morao da proverim negde sta moze da bude, ili da vidim kod papucica da li mogu negde da prsnem WD.

Sve osim WD-a :D on ce ti isprati i to malo masti sto ima na tom delu nego da probas sa nekom npr. belom mascu ili nesto slicno za podmazivanje. Kod mene je davno na Puntu bela mast resila skripanje papucice koja se vise nikad nije vratila. Svkako ce ti trebati i za neko drugo podmazivanje, neces je baciti.

 

BELA-MAST-U-SPREJU-PTFE-500ml-090204-1.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drugari hvala puno svima na komentarima! :) :heart:

 

 

10 hours ago, Ivan said:

Dodao si kasnije, pa nisam video... Pitacu sutra na poslu ovu dvojicu mojih Indijanaca :) gde odrzavaju svoje J11. Pa ti javljam, ako bude od pomoci.

Ivane, unapred hvala znacilo bi mi jer iskreno slabo poznajem servisere, jedino putem gugla to sto mogu da procitam.

 

 

 

48 minutes ago, Axic said:

Sve osim WD-a :D on ce ti isprati i to malo masti sto ima na tom delu nego da probas sa nekom npr. belom mascu ili nesto slicno za podmazivanje. Kod mene je davno na Puntu bela mast resila skripanje papucice koja se vise nikad nije vratila. Svkako ce ti trebati i za neko drugo podmazivanje, neces je baciti.

Hvala za savet, pokusacu da pronadjem ovo onda da kupim. Jel to isto u vidu spreja?

Nisam jos probao nista burazer kaze stavi malo Tovatne masti, meni samo frka da ne stavim tamo gde ne bi trebalo. :)  

 

 

 

1 hour ago, Dadotb said:

Samo se nadam da njje automatik? Je li 4x4 ? Sjajan auto, sretno

Hvala, nije automatik ja vise volim manuelni. 

Inace nije 4x4 duze vreme koliko sam ih pratio nisam mogao da vidim ovaj model i paket opreme da je i 4x4. Uglavnom sam nalazio stariji model i onako bez koznih sedista itd...

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
17 minutes ago, Gavrilo011 said:

Nisam jos probao nista burazer kaze stavi malo Tovatne masti

Samo sa mascu neces uspeti ni blizu da dobacis tamo gde treba. Kao sa sprejom, koji je em pod pritiskom, em ima i cevcicu da mozes svuda da pridjes.

8 minutes ago, Gavrilo011 said:

Ivane, unapred hvala znacilo bi mi jer iskreno slabo poznajem servisere, jedino putem gugla to sto mogu da procitam.

Evo, pitao sam obojicu odmah, da ne zaboravim dok ne krenu posao i obaveze :D .

Ovaj sa J11 pre facelift odrzava u "Hit Autu" na Starom sajmistu. Kaze da su cene normalno jace, kao sto znas, u pitanju su ovlasceni za Renault/Dacia/Nissan.

A drugi, sa J11 posle facelift, u "Nissan LF" na novosadskom, slicna prica. Tj., oba auta su kupljena od prvih vlasnika u Srbiji, pa su samo nastavili odrzavanje gde i prethodni vlasnici.

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Gavrilo011 said:

Hvala za savet, pokusacu da pronadjem ovo onda da kupim. Jel to isto u vidu spreja?

Nisam jos probao nista burazer kaze stavi malo Tovatne masti, meni samo frka da ne stavim tamo gde ne bi trebalo. :)  

Da prostis ali gde god da ga stavis a pokrece se mislim da mu nece smetati vec ce biti jos bolje i lakse "da ide kao podmazano." U radnjama ga ima u vidu spreja, valjace nekad da prsnes i vrata od kuce/stana da ne zaskripe. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Video sam da majstor Mića u filmu pljucne pa podmaze. :D

Skoro sam na ulaznim vratima prsnuo WD ali evo ponovo pocinje, vec sam pronasao gde sve i sta sve mogu da prskam.  :whistle:

 

Cudno mi to sto ne skripi kada pritisnem kvacilo vec samo kada pustam, nadam se da je samo do opruge koja moze da se podmaze.

 

Edited by Ivan
Ne citiraj prethodni post

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vrhunski....Bravo

 

dođe mi da sredim Z10, poliram, doteram u BGD, i da se oduševim majstorski odrađenim videom :rolleyes:

 

 

šala mala, odličan auto, još bolji video

 

nego, koji su ono pneumatici na njemu, poznat mi dezen šare...ali mozak ne radi....

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Gavrilo011 said:

Drugari, @neshaoct je ponovo uradio vrhunski posao. :clap:

 

Hvala puno, ja sam oduševljen. 

 

 

@neshaoct otkad si poceo da se bavis poliranjem automobila? :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites
31 minutes ago, shuxx said:

Vrhunski....Bravo

 

dođe mi da sredim Z10, poliram, doteram u BGD, i da se oduševim majstorski odrađenim videom :rolleyes:

 

 

šala mala, odličan auto, još bolji video

 

nego, koji su ono pneumatici na njemu, poznat mi dezen šare...ali mozak ne radi....

 

Ovo sad na njemu su Continental-ove gume.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 1/30/2023 at 8:04 AM, Axic said:

Cestitke na kupovini, jedan od lepsih Nisanovih modela.

Sve osim WD-a :D on ce ti isprati i to malo masti sto ima na tom delu nego da probas sa nekom npr. belom mascu ili nesto slicno za podmazivanje. Kod mene je davno na Puntu bela mast resila skripanje papucice koja se vise nikad nije vratila. Svkako ce ti trebati i za neko drugo podmazivanje, neces je baciti.

 

BELA-MAST-U-SPREJU-PTFE-500ml-090204-1.jpg

 

Ljudi sta mislite da li je bolje kupiti taj neki silicon sprej, ili ipak bela mast?

Na ovom videu je slicano kao kod mene, tj meni malo zaskripi samo kad pustam kvacilo i to ne uvek.

 

 

https://youtu.be/Tf6v9CLpWqs

 

 

Edited by Gavrilo011
Dodat YT kao link, ne mogu da ga postavim drugacije

Share this post


Link to post
Share on other sites

kao i svaki sprej, nanosi se u tankom sloju, što god da je. Silikon spira voda. 

 

A kakva je to bela mast, ima li neko ime. Viđao sam je na nekim mestima gde je malo habanje, sporo kretanje. Ali, u prodaji je nsam viđao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...