Jump to content
FAS Goran
Nature

Fiat Panda - neko crevo ispod akumulatora

Recommended Posts

Dragi prijatelji ljubitelji Fiat vozila, pisao sam ponešto o Pandi 2 1.2 benzin koju imam već par godina. Dosta stvari sam i naučio sa foruma. Međutim, nešto neobično sam primetio jutros dok sam dolivao tečnost za šoferku i malo ulja u motor. Naime ispod akumulatora sam sada prvi put video crevo koje dolazi odnekud i ne vodi nikuda. Šaljem sliku, jer bolje opisati ne umem rečima. Da li neko zna šta je u pitanju? Ne mogu trenutno kod majstora zbog posla, trudna žena, ... :-) Auto radi, nema nekih problema trenutno. Poslednje što sam menjao je pre više od mesec dana pimpu za gorivo, o čemu sam napisao iskustvo tada. Hvala vam puno, nadam se da će neko prepoznati o čemu je reč i da nije ništa strašno.

 

IMG_20230116_085011.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

zdravo @Nature, u situacijama kad prepunjava alternator i akumulator "kuva", aku ima odusak i kiselina curi u plasticnu kadicu koja je uglavljena u metalno postolje.. e crijevo ga kao lijevak usmjerava.. zato cesto ima korozije ispod..

 

Edited by Zan Batist

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala puno @Zan Batist. Pitao sam i majstora Lakija kod koga popravljam, rekao mi je isto da je za odvod od akumulatora. Jedino što ja sada ladno nakon tri godine prvi put vidim to crevo, verovatno se od truckanja jutros više izvuklo nego obično. Izgleda kao da je "fiknuto" od nekuda, a nakon iskustva sa pumpom za gorivo i šlepanja, sve mi je sumnjivo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Nature

I meni deluje kao da je odvod sa dna akumulatorske kutije. Na Stilu sam kupusao sve zivo, kod njega je bila kao "tacna" ispod akumulatora sa fiksiranim, plasticnim levkom:

 

D_NQ_NP_987139-MLB30826941089_052019-O.thumb.jpg.d101e76d0f6ca85710679d60155aa9c7.jpg

 

EDIT: Aj' da dodam, nije me mrzelo... Bacih ti pogled i za 1.2 Pandu u ePer, ovako to izgleda konkretno za tvoj model:

 

Untitleds.thumb.png.35e5db9f9e34c4b0f2f669da5a8d39a2.png

 

A kada za sifru 46806763 (za verzije sa klimom i automatskom klimom) pogledas po netu, dobijes ovako nesto... Pa uporedi sa situacijom kod tebe, za razliku od Stila ovde mi crevce deluje fleksibilno:

 

s-l1600.thumb.jpg.8397eebd296beee749ac4c3043b77e67.jpg 2067035183_s-l1600(1).thumb.jpg.39a85923011dcb0a547781812357f6f6.jpg 721728024_s-l1600(2).thumb.jpg.3bfb6c7e75659728e5e3cd12f8a25327.jpg

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Ivan Super imenjače, hvala! To je neko sumanuto rešenje da korisniku (meni :) ) izgleda kao da je u fabrici zvonilo za ručak i ostalo na pola posla sa crevom. Iskreno reakcija (polurazbuđenog mene rano jutros, jer ni kafu nisam pošteno popio žurili smo) je bila "...pa dobro bre, sad' mu neko crevo visi, sigurno je iz hladnjaka..." Svakoga dana naučim nešto novo, zapravo shvatam da je sva kompleksnost inženjeringa u tim finim detaljima i začudum se koliko je neko mozgao kako da tehnički reši taj problem, da bi na kraju u proizvodnju ušlo rešenje sa "fiknutim" crevom.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

skidao sam sve to jer mi je kanalica sa kablovima visila a inace je zakacena za kuciste akumulatora.. pa sam usput oprao motor.

kanalica.JPG

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Zan Batist Svaka čast! Ja sam tako hteo da pregledam svećice, video sam na YouTube -u i dobio ideju da se zanimam malo u slobodno vreme, ali sam odustao jer nemam uslova da rasklapam blizu zgrade gde stanujemo, strmo je i usko, a da se igram na nekom parkingu nisam se usudio. I ostavio sam kao zanimljivu aktivnost kada odem kući, pa u selu na tenane. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...