Jump to content
FAS Goran
Lufti

Škodilak skala 1.0 TSI 115 ks

Recommended Posts

Ne moze da udje necistoca posto je kapica sve vreme zatvorena, sa unutrasnje strane je neka vrsta opruge tako da prakticno ne dozvoljava da prljavstina dodje do ventila. Prilikom pumpanja gume se taj poklopac spusta samo dok vazduh ulazi kroz ventil.
Prilicno sam siguran da su u skodi (citaj vw-u) znali sta rade, a najbolji dokaz je sto 16 godina nisam imao nikakvih problema sa tim patentom na fabiji a ruke su ostale ciste, tako da...

Sent from my SM-A805F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako je to radilo sa rucnim/noznim pumpama? Ili sa malim cajniz kompresorima za u auto?

Pitam, posto one profi kompresore na pumpama bas retko posecujem :) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja pumpam ili na pumpi ili kod vulkanizera, ako se guma izbusi, imam rezervnu...

Sent from my SM-A805F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fasciniram sam led farovima. Postoji opcija automatskog prebacivanja sa kratkog na dugo svetlo ali ono sto mi je najveci plus tokom nocne voznje je dodatno svetlo u faru za krivine, fantasticno osvetljava bas onaj deo puta koji je najkriticniji.
Motor je zaista elastican i auto se neverovatno lako vozi, i dalje ne mogu da se otmem utisku koliko je skoda napredovala u poslednjih 20 godina. Kod fabije sam bio odusevljen kratkim hodom menjaca i kvalitetnom izradom, kod skale je sve podignuto na jedan visi nivo, i komfor i udobnost i sve te silne asistencije u voznji...0e32566b0ccfa633314cf5af31aea8a5.jpg58d2a51525de947d009eefd8e12a01da.jpga85d380315ef5bfc09fac3c8d3b0090a.jpg

Sent from my SM-A805F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ispostavilo se da znak nije iste boje, kinezi jbg, pa cemo ga farbati naknadno. Nasao felne koje mi se jaaaaaaako svidjaju al' malko su daleko i u cenovnom i kilometarskom smislu...25be291138642ec263854eb66eec44ca.jpg

 

Sent from my SM-A805F using Tapatalk

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skodilak svratio do ovlascenog servisa zbog banalnog kvara koji se de facto i ne moze podvesti pod kvar. Rukohvat iznad glave na zadnjem levom sedistu se ne vraca polako kao na ostala tri nego kao kod grande-a seljacki, naglo. Izgleda da se neko ozbiljno uplasio kada je bivsi vlasnik poterao citavu ergelu niz neki breg ili po nekom ledu pa je uspeo da pokvari usporivac federa...
Osim toga, odradjeno je stelovanje farova koji su bas nisko bacali a posto se radi o full led farovima ne postoji dugme za stelovanje visine pa je moralo putem dijagnostike da se odradi kalibracija. Podmazan je i vozacev podizac prozora posto je malko skripao pri radu.
Najjaci utisak u servisu je ostavio na mene mladji referent pantić koji me je na prijemu prvo pitao iz koje je firme auto... sto samo govori o tome koliko se skoda prodaje kao flotno vozilo...

Sent from my SM-A805F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 minutes ago, Lufti said:

nego kao kod grande-a seljacki, naglo.
 

Mora to tako kod pravih auta. Nije to seljački nego sportski brzo!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ahahahha!
Tako je, esencija sporta u italijaskom maniru!

Sent from my SM-A805F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve zivo nasi novinari iscackaju, ali nikako da se objavi statistika koje modele, i koje proizvodjace najcesce kupuje firma ili drzava. Kao i koji procenat od one bedne prodaje automobila ide u sluzbena a koji u privatna vozila.

Mada,, nije to ni lako dati. Lizing su privatna vozila, u vlasnistvu pravnih lica...

Sent from my SM-A536B using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, Lufti said:

Osim toga, odradjeno je stelovanje farova koji su bas nisko bacali a posto se radi o full led farovima ne postoji dugme za stelovanje visine pa je moralo putem dijagnostike da se odradi kalibracija.

Nisam neki poznavalac Vagen grupacije - ali jesi li probao da vidis da li na samom LED faru postoje srafovi za nivelaciju kao na standardnom?

Pitam, zato sto su nasem Bucalu, sa B8 Passatom, trazili neke grdne pare kod ovlascenih, da mu takodje nasteluju farove. I to mi on usput pomenu, dok sam mu na nekom skupu menjao onu gornju kasetu za naocare, pukao je bio mehanizam usporivaca i kupio je novu. Saceka me covek (posto imam sve zivo od alata, a i zesca sam pi*ajzla :D), caskamo tako dok sam mu menjao, on mi provuce pricu za farove - reko' daj cisto da pogledamo kad ovo zavrsimo, ne gubimo nista... Otvorim haubu, vidim lepo dva srafa za mehanicku nivelaciju. I njemu su takodje farovi "tukli" ispred vozila, 'aj da probam samo trunku da podignem na jednom faru, da nesto ne sje*em - operacija uspesna. Skoknemo do na zid da lepo upucamo oba, vidjao sam coveka jos par puta kasnije - nikakvih problema niti posledica cackanja, zadovoljan snopom, za dve klase bolje nego sto je bilo... E sad, mozda vidi kod njega na temi koji je tacno tip fara bio, koliko se ja secam od ove gomile ljudi na forumu, takodje neki LED. I isto su mu u ovlascenom rekli da ne moze sam, tj. da mora dijagnostikom i trazili bas lepu cifru, kao sto vec napisah.

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, Lufti said:

Najjaci utisak u servisu je ostavio na mene mladji referent pantić koji me je na prijemu prvo pitao iz koje je firme auto...emoji1787.png sto samo govori o tome koliko se skoda prodaje kao flotno vozilo...

Da, kod nas je to uobičajena i veoma razumna prva asocijacija kada su škode u pitanju.

Kod mene lično, jedini izuzeci od te vrste asocijacija su kada vidim oktaviju VRS, neki vizuelno očito napucan karavanski primerak oktavije ili karavanskog superba ili Kodiaqa. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Ivan sreca pa je auto u produzenoj garanciji tako da mi nista nisu naplatili. Iskreno, nisam ni stigao da ga vozim po mraku da bih primetio razliku u odnosu na pre, cini mi se da je bolje ovo malo sto sam primetio na braniku ispred. Cim stignem, podignem haubu i uslikam far pa cemo videti da li ima stelujuce srafove.[mention=16577]moron[/mention], u potpunosti se slazem sto se tice vrs modela, nova octavia vrs izgleda stvarno odlicno, jedino sto me nervira kod vrs modela je katadiopter koji se prostire celom duzinom branika, nekako deluje jeftino, naravno nista sto folija ne moze da prepegla pa da bude kako bi trebalo. Inace, kada sam doterao auto u servis, jedini koji je bio u boji, s obzirom da su svi ostali bili sivi, beli ili crni (sto po definiciji nisu boje). Zao mi sto ne uslikah, izgledalo je kao zuti kisobran u moru crnih...

 

Sent from my SM-A805F using Tapatalk

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uh, meni je najlepša bila oktavija karavan VRS prethodne generacije u svetlo plavoj metalik boji. Sve mi je na njoj bilo idealno. Vizuelno. A i na svaki drugi način.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zamenjen zimski set letnjim, uskoro bi trebalo da se doda i rukverc kamera...2f0dec0c77f8d67903d065b1d8e062a0.jpg

Sent from my SM-A805F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fabricke mi se svidjaju vise, kada finansije dozvole ove ce ici za zimski set.

Sent from my SM-A805F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uvek sam bezao od istih, jer su prosto milina za pranje :D . Ako hoces da napi*anis i detaljno ocistis, za felne potrosis vremena skoro kao za ostatak auta.

A i generalno su mi uvek bile lepse neke otvorene felne, sa malim srcem i manjim brojem krakova. Da sevaju diskovi i da se lepo vrte u laganom cruise :) .

100 zena... :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja cu misljenje zadrzati za sebe, nego imam pitanje… sta bi sa 18-icama?
Kada finansije dozvole da dodju na red...


Sent from my SM-A805F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...