Jump to content
FAS Goran
sokratbg

Fiat Nuova Tipo - nosači police gepeka

Recommended Posts

Slomio sam jedan od nosaca kanapa koji dize policu gepeka na Tipu HB.

Malo sam drmnuo u policu koferom i on puce.

Kakva je sansa da se to nadje i kako uopste to pretraziti.

Ne znam ni kako bi nazvao deo.

Trazio sam da vidim ima li nekih klipova kao se skidaju plastike sa petih vrata da vidim kako je uposte ucvrscen taj pin ali nisam nista nasao.

 

1.jpg 2.jpg 3.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Može da se izbiši rupa u pinu,skine se oplata ,skida se čupanjem sa žabica,prvo srednji deo pa levi,uzmeš šajbnu za kontru i ušrafiš holšraf i to je to,ne drži brod!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Igrom slucaja, imam svoju slicicu u telefonu :) , jedino sto je u pitanju Nuova Bravo. Pa pogledaj da li je slicno ili mozda pase i sa nekog drugog modela.

Bar tamo je u pitanju metalni sraf koji se navojem poprilicne duzine srafi direktno u peta vrata, a samo je na vrhu oblozen plastikom. Glava je takodje metalna, za krstasti srafciger, nemam sliku odozgo.

Tako da taj sraf em ucvrscuje gornju oblogu petih vrata, em je zakacaljka za kanap, em nema sanse da pukne. A ako su Turci cak i na tome stedeli pa da je komplet od plastike i da se precvika od naslonjene police, alal im vera... :

 

IMG_20220109_205218.thumb.jpg.8706289ae4049f2bdb5bf901efc25808.jpg

 

Ako se skida, gornji deo obloge je na zabice, ali cini mi se da mora da se skine i donji koji je i na zabice i na srafove. Fotka za gornju oblogu, iz eLearn:

 

Untitledw.thumb.png.c6c3c52887191a47f1ae7d05c89d6112.png

 

3 hours ago, sokratbg said:

Kakva je sansa da se to nadje i kako uopste to pretraziti.

Ne znam ni kako bi nazvao deo.

U fabrickom ePer su ga zvali sasvim obicno - Jagodinka Simonovic :) , ovaj, sraf.

Obelezen je brojem 6:

 

Untitledw2.thumb.png.527d661f4dbdfe8c03e7d0cb826ebf5d.png

 

Cena celih EUR i kusur (treba videti da li ide samo u pakovanju od 5), a u Compatibility listi se vidi da isti ide na gomilu modela. Verujem da se po otpadima gadjaju sa tim.

 

Untitledw3.thumb.png.65981004add1d59065030baec0b9ec11.png 46447838.thumb.jpg.d39b62b6ab921132945656077f5e3510.jpg

 

Unapred se izvinjavam sto su podaci za Nuova Bravo, ali nadam se da ce koristiti bar nesto od informacija.

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Drasko bgd 

Nije u pitanju tezina, telo je tanko i kratko...

 

@Ivan 

Hvala na informacijama. Taj za Bravo izgleda bas solidno ovaj za Tipa je tanucan i cak mislim da nije ni usrafljen u lim nego da ga drzi samo obloga. 

A deo koji nosi je precnika jedno 3 milimetra:shock: stedeli su ozbiljno. Verovatno ce na kraju morati sraf sa dve matice i sajbne sa obe strane da se ne slomi obloga oko rupe kad povukes policu. Budzenje ne gine.

 

11.jpg 12.jpg 13.jpg

 

Edited by Ivan
Sredjene slike

Share this post


Link to post
Share on other sites

@sokratbg

Nema na cemu. Nazalost, nemamo pristup nekom ePer ili eLearn novijem od 2015., pa da ti pogledam sve ovo isto i za Tipo.

Da, deluje da je sve od plastike, nazalost. Tako da mozda nije pametna ideja po ovoj hladnoci vaditi taj tipl/pin sa druge strane (da se proveri kako se kaci i koje je duzine). Da li ta glava "srafa" sa gornje strane ima neki prorez za srafciger ili je ravna? Deluje mi da je bukvalno kao tipl i da se nista ne usrafljava.

Opcije su da se razbusi polomljeni ostatak i original naruci kod ovlascenih ili uzme na otpadu (ako ih ima i ako hoce da kupusaju vrata samo za to) - ali to ocigledno nije neko robusno resenje.

Meni najbolje deluje neka DIY varijanta, kao sto vec rekoste, kako bi se malo pojacao fabricki propust.

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 hours ago, Ivan said:

Tako da mozda nije pametna ideja po ovoj hladnoci vaditi taj tipl/pin sa druge strane

Slazem se zato i nisam nista pokusavao. Svraticu kad stignem do ovlascenog da pitam mogu li to da naruce.

Gledajuci spolja deluje da se pin kaci kao zabica samo je pitanje jel iz dva dela ili se samo utisne-zavrne.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja sam kod mene polomio - nešto nisam vratio lepo policu ili beše bio pun gepek i nekako je pri otvaranju vrata zapelo i otkinulo... 

Sad vidi na jednoj... 

Razmišljam pošto je šira osnova do obloge da samo zalepim nekim jačim lepkom 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemoj da lepis, otpasce sigurno a sjebaces i oblogu.

Poslao sam danas upit mail-om ovlascenima javicu sta su rekli.

Za par dana ce valjda neko odgovoriti na mail.

A bice nas jos sigurno posto je bas lose proracunat deo a plastika krta...

 

Edited by sokratbg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odgovorice ti tek ako bas toliko nemaju posla. Iz iskustva :D znam da na te mejlove posebno kad su pitanja za neke sitnice niko ne odgovara.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Licno uvek prvo nadjem sifru dela u ePer, sta vec kome treba, po VIN.

Da i ja budem siguran, a i da ljudima olaksam. Preskace se bespotrebno opisivanje rukama i nogama :) , a i da ne kopaju po kategorijama delova i ne gube vreme. Pogotovo ako je nesto egzoticnije i redje u pitanju, jer su obicno na 5 linija istovremeno.

Zvrcnem telefonom, izdiktiram sifru dela i imam tacnu informaciju za manje od minut :) .

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prijatno sam iznenadjen dobio sam tri odgovora:

Stojanov jutros u 7.56 ima na stanju 150 din u NS

Nikomauto 8.07    bice u petak 220 din (porucio jedan)

Radulovic 8.33  moze da se poruci 10 kom avans 1530 din (cekam predracun)

Radulovic (Goran Delic) se bas potrudio jedini poslao broj dela (735653756) i sliku.

Kao sto sam i predpostavio verovatno necu morati da skidam oblogu za montazu.

Ako je ovaj spic ostao zaboden mozda ce i morati videcemo....

 

nosac police.png

Edited by sokratbg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa moraces ili da kupusas oplatu vrata i izvadis to slomljeno parce. Ili da ga razbusis busilicom.

Znaci metalni sraf zavijen u sama vrata koji nema sanse da mrdnes, a kamoli slomis - strucnjaci su zamenili tankim i krtim plasticnim pinom koji ocigledno lako puca.

Svasta, izem im ustedu :thumbdown: ... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zato sam i trazio predracun za 10kom :lol:to ce da puca i puca...

Pravo resenje je da se napravi kod strugara od metala ili da se budzi nesto al onda mora i onaj drugi deo na kanapu da se menja al mnogo zezanja za glupost.

Share this post


Link to post
Share on other sites
7 hours ago, Ivan said:

Licno uvek prvo nadjem sifru dela u ePer, sta vec kome treba, po VIN.

Da i ja budem siguran, a i da ljudima olaksam. Preskace se bespotrebno opisivanje rukama i nogama :) , a i da ne kopaju po kategorijama delova i ne gube vreme. Pogotovo ako je nesto egzoticnije i redje u pitanju, jer su obicno na 5 linija istovremeno.

Zvrcnem telefonom, izdiktiram sifru dela i imam tacnu informaciju za manje od minut :) .

 

Ti si redak "slucaj". Problem je sto ljudi koji i treba da se jave na telefon, pored tog dela posla, tj maloprodaje, rade jos gomilu drugih stvari, a inace tu ljudi manjka... 

Ta pozicija/situacija je haoticna u AKK, kod Koleta je maalo bolje, Nikom takodje, za Stojanova ne znam. :D

 

Recicu samo da u AKK Fiat, na Dorcolu, covek koji radi MP, radi i ponude za limariju... A limarija je mnogo ozbiljna prica, izuzetno kompleksna, posao koji zahteva 200% koncentraciju, greske su paprene i licno taj sluzbenik placa ako je napravi... A pritom retko kad je ispod 10-15 ponuda dnevno jer taj covek u AKK u MP, tj limariji, radi ponude ne samo za Fiat, vec i za Reno, Nissan i Daciu. 

Edited by MiloshBg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iskustva su razlicita, ja sam par puta slao neke upite jedino mi Kole nikad nije odgovorio ni na jedan.

Razumem guzvu ali neozbiljno je ne odgovarati potencijalnim klijentima.

Ja licno ne bih ni kupio ni odrazavao kola kod Koleta samo zbog toga.

Ugled u poslu se tesko gradi a lako gubi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...