Jump to content
FAS Goran
Lancia Delta 2.0mjtd

Lancia Nuova Delta 2.0 MJet 165 - zamena lamele

Recommended Posts

Pozdrav svima.

Molio bi jedan savjet od ljudi sa iskustvom,

 

Prije 100 000 km promijenio sam kompletan set kvačila sa LUK-ovim jer je otišao plivajući (čudni zvukovi, trzanja kuplunga, podrhtavanje kod paljenja/gašenja), dok je lamela bila OK.

Sada sam primjetio da mi lamela proklizava kad ga stisnem u višim brzinama (od 4 na dalje) i to je sve.

 

Kako je recesija i nema se baš viška novaca za bacanje, pitanje što napraviti.

Da mi je to ko na starom golfu ja bi sam skinuo getribu i promijenio samo lamelu pa iza toga dalje kaj ako bi trebalo.

Ovako, za ruke dati cca 200€ majstoru baš nije zgodno ako nakon pola godine ću svejedno kupiti i plivajući i ponovo do njega.

 

Motor je 2.0 mjtd 165 Ks. Žena ga voli malo gušiti, dok ja opet volim malo izbaciti garež iz auspuha.

 

Pitam se je li je ikada netko mijenjao samo set kvačila bez plivajućeg i kako je to prošlo?

Bio bi zahvalan da saznam kakva su vaša iskustva s time.

 

 

Edited by neshaoct
formatiranje

Share this post


Link to post
Share on other sites
9 minutes ago, Lancia Delta 2.0mjtd said:

Pitam se je li je ikada netko mijenjao samo set kvačila bez plivajućeg i kako je to prošlo?

To je uobičajeno. Situacija da se menja i set kvačila i plivajući je izuzetak od tog uobičajenog. Drugim rečima, plivajući traje dosta duže nego set kvačila.

 

Ako sada nemaš nikakve simptome problema sa plivajućim (npr. nemaš opet to podrhtavanje kod paljenja/gašenja, i/ili čudne zvukove čim upališ motor kao da nešto čangrlja), onda uopšte ne treba da se plašiš da će i njega trebati sad opet menjati, ili uskoro. Neće zamajac odjednom riknuti, ti njegovi simptomi mogu duuuugo da se vuku.

Koliko sam razumeo jedino što si sada primetio je proklizavanje u većim stepenima prenosa, pretpostavljam kad daš jači gas u toj četvrtoj... tako da je to samo lamela.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prvo hvala svima na brzim odgovorima.

Je, većinom gradska po Zagrebu i to onako, kako bi rekli "na bogato" jer mijenjam često disk ploče a ne samo pločice.

neshaoctda kad  klizi u četvrtoj, petoj ili šestoj oko 2-2,5 k i stisneš do kraja onda bi se dešavalo. Inače to ne radim pa sam slučajno primjetio i probao ponovno da vidim je li mi se učinilo ili postalo je pravilo,

Danas sam malo više obratio pažnju gledajući prema plivajućem i jedino što sam primijetio je to da kad sam u leru stiskao i puštao kuplung da se na trenutak kod otpuštanja malo lagano promijenio zvuk.  

Nikakvog jakog lupanja, trešnje i slično nego samo mali trenutni pomak u zvuku i možda malo u tom trenutku i na papučici ali da nisam samo na to obračao pažnju sumnjam da bi primijetio.

 

Vidim da su akcije od 40% kraja godine i sad uskoro moram odlučiti. 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...