Jump to content
FAS Goran
Marko.88

Alfa Romeo MiTo 1.3 MJet - povremeno problem sa paljenjem

Recommended Posts

Pozdrav ekipo, kupio sam pre dva meseca Alfu Mito euro5 1.3 jtdm 95hp… naravno kada sam je kupovao pali radi ide sve na mestu… brzo nakon registracije i voznje pojavio se problem prilikom paljenja…

Auto povremeno nece da upali, vergla odlicno nov akumulator, upali iz 2-3-4 verglanja radi lose i kada sastavi rad ide normalno radi normalno. Recimo upali 5 puta normalno i onda se desi da mora 3-4 puta da se vergla da bi upalio…  dizne su famozne 351, nosio na kontrolu kazu dobre… uradio veliki servis, promenio regulator pritiska, senzor bregaste i radilice… isti simptomi… pali 5-6-7 puta normalno i onda jednom “zakuca” mora da se vergla 3-4 puta da upali…

 

dajte neki savet… vec pocinje da me nervira… :)

 

 

Edited by neshaoct
formatiranje

Share this post


Link to post
Share on other sites
15 minutes ago, Marko.88 said:

dajte neki savet… vec pocinje da me nervira… :)

Klik na ove dve teme:

Punto mk.2b 1.3 MJet - problem sa paljenjem

Grande Punto/Punto Evo 1.3 MJet - problem sa paljenjem

 

Nemoj biti lenj :) izdvoj 10-15 minuta i pročitaj sve što piše na tim temama. :thumbup: Videćeš šta su sve ljudi pokušavali (nešto od toga si pomenuo), videćeš da čak i instalacija zna da bude razlog...

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Marko.88

 

Pumpa goriva? Izbacuje li ti dim na auspuh dok vergla (onih puta kad samo vergla bez da upali)? Ako nema dima onda nema goriva tada dok vergla...

Video si i onaj jedan primer gde su prodrmali instalaciju (nakon toga očistili sve kontakte) i sve je proradilo i tako je bilo godinama?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probacu sutra da obratim paznju na pumpu u rezervoaru, za moj pojam deluje mi da radi malo bucnije… naravno pregledacu i instalciju… ako nista drugo ide kod Gorana …

Desavalo se da dimi mnogo par puta nesto kao beli dim, nakon tih mucnih 3-4-5 verglanja… dobar auto, lepo se vozi, greota da me naljuti u startu… :)

Edited by Marko.88

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...