Jump to content
FAS Goran
wireshark

Fiat (Grande) Punto Evo 1.3 MJet - crevo za gorivo u motornom prostoru

Recommended Posts

Pozdrav svima,

 

Imam problem sa crevom za gorivo ali ne znam kako se to crevo zove ni kako izgleda ispod poklopca. Radi se o Puntu Evo 1,3 mjet.

Cini se kao fabricka greska jer se dodiruje sa plasticnim poklopcem motora i usled vibracija motora ono se tanji na tom mestu.gde dodiruje poklopac motora. Nije bas neko objasnjenje znam ali evo stavicu slike. Mene zanima kako da narucim to crevo i ako neko ima sliku celog creva da mogu da nadjem negde.

 

Hvala!

 

Problematicno_crevo.jpg Mesto_gde_curi.jpg greska.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

@wireshark

 

Sve uvek možeš da poručiš kod ovlašćenog po broju šasije tvog auta. Nekada je to jedino rešenje (kada nema aftermarket dela), a nekada (retko) se isplati i kad ima aftermarket rešenja jer je razlika u ceni mala ili nepostojeća. Ili kad je razlika u kvalitetu dela značajna i zato opravdava kupovinu dela ''iz originala''.

Ako ovo tvoje crevo još ne curi tu, zašto bi ga menjao? Uzmi neku gumu i iskroj pravougaonik dužine npr. 5-6 cm i širine par cm...i samo ga postavi iznad tog creva tu gde se dodiruje sa plastičnim poklopcem. Tako će ubuduće da češe o to parče gume, a ne o crevo koje će biti ispod i zaštićeno. Ili, ako taj pritisak poklopca motora nije dovoljno jak da drži tu iskrojenu gumu na mestu, onda stavi vezicu (možda šelnu) da je drži...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala na odgovoru.

 

Na zalost curi. Osetio sam pre keki dan miris dizela u kabini i to me nateralo da malo detaljnije pogledam odakle sta se desava.

Crevo je masno od nafte i ruke mirisu na naftu kada ga pipnem.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala svima na odgovorima, preskupo je da se kupuje novo (cca 180 - 220 EUR) i mora u kompletu. Polovnih ima ali opet ne ispod 60-70 EUR i to je opet pitanje koliko ce da traje.

 

Nasao sam drugo resenje koje mi deluje OK. Presecem crevo gde je puklo i stavim ovu kao mesinganu cevcicu sa dve male selne. AKo nekome znaci fi ovog creva je 8 mm.

 

image0.jpeg

Edited by wireshark

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav

 

Imao sam isti problem na EVO, 1.3 mjet 62kW, kao što je kolega rekao to je isto crevo.

 

Ima varijanta ići oficijalnim putem i jeste cena za ceo komplet je paprena. 

 

Ja sam našao to konkretno crevo na fiatovom auto otpadu u Starčevu (da ne reklamiram) za 10 do 15e (ne sećam se tačno).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da dodaj jos nesto na ovu temu. Mali doprinos za one kojima mozda zatreba

Mislim da je ovo crevo drugacije od drugih modela.

 

Ovo su konkretni podaci

 

Punto Evo 1.3 mjtd 16v cf4 75ps/55kw, motor kod 199A9000

 

Crevo je spoljnog precnika 10 mm unutrasnjeg 8 (10x8),

 

Oblik i duzina  su isti kao i na Doblu, Fiorinu i Cubo-u (zaista je 1/1)

 

Zabava nastaje sa kada su u pitanju konektori. Cubo, Fiorino i Dobrlo koriste druge konektore i to je problem (9.89 x 10 i 9.48 x 10)

Cak i od Grande Punta sa 66 KW iz 2007 ne odgovara, kupio sam ga polovnog (oblik i duzina OK, konktori nisu OK). Ovde je konektor koji ide u motor 7.89 x 10 ALI onaj koji ide u cev koja je vezana za rezervoar je 9.89 x 10. Neverovatno ali je tako.

 

Ja sam malo dublje usao u problem jer necu da dam 289 EUR za crevo koje mogu sam da napravim. Inat.

 

Uglavnom za ovaj model koji ja imam konkori su iste velicine sa obe strane 7.89 x 10 mm. Jedan je ravan a drugi je pod uglom od 90 stepeni.

 

Kupio sam  poliamidno crevo na metar (obavezno oznaka PA12) i napravio sam .

Crevo od 8 mm unutrašnjeg prečnika se navlači na konektor debljine 10 mm.

 

Ovaj video mi je pomogao. Uz malo strpljenja je moguce.

https://www.youtube.com/watch?v=mT8Sne0q_2g

 

Samo crevo je na metar 3 EUR a konktori su oko 10 EUR za oba tako da mislim da se isplati da se covek malo potrudi

 

Nadam se da ce nekome ovo dobro da dodje.

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...