Jump to content
FAS Goran
Srdjan011

Fiat 500L - upao imbus kroz otvor za pristup zadnjem svetlu

Recommended Posts

Kako prici (ruka ne moze da dohvati izgleda) i izvuci kljuc, tj imbus koji mi je upao na 500L kroz otvor pozadi iz gepeka kada sam menjao lampicu? Negde je dole duboko izgleda, ne lupka dok se vozi, nemam ideju gdr je dole mogao da zavrsi. Hvala

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala, probacu tako kada kupim magnet, posto je kljuc od osgovarajuceg materijala .. inace danas sam vozio preko nasih raspalih ulica i nigde da zvecne, negde se dole lepo zavukao. Gospodja je uvukla ruku i u toj komori ispod prozorceta nije, vec izgleda ima dole jos gde da prodje.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Srdjan011

 

Verovatno je taj deo iznutra od korozije zaštićen voskom, pa se ključ malo zalepio.

 

 

Edited by neshaoct
dodao tag

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Srdjan011

 

Mozda je ispao u voznji a da ni neznas za to... ne cuje se bas to tako kad ispadne plus dobro izolovan auto , meni je ostao u prednjem braniku najverovatnije , niti sam ga video , niti stap magnet pomogao i pozdravio sam se, mrzelo me da skidam masku i ostalo verovatno je ispao i sigurno ga nisam cuo.

 

 

Edited by neshaoct
dodao tag

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala .. pre bih pomislio da je ostao dole negde zalepljen, nekako mi je cudno da je sa donje strane auta, ma koji da je to deo karoserije neka rupa kroz koju bi slobodno ispao napolje. Porucio sam magnet pa cemo videti da li ce moci njime da se pristupi u taj donji deo gde bi mogao biti. A pre toga buduci da u petak auto ide na mali servis i zamenu prednnih kocnica (42.000 km napred su i diskovi i plocice gotovi), pitacu majstora ima li ideju.

 

 

Edited by neshaoct
formatiranje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kupio sam ATE diskove i plocice, cini mi se za 18.000 ukupno, pa ih vozim u gepeku vec neko vreme. Radicu u nekom servisu u Borci, ne znam koji je, valjda je korektan covek, tamo drug jedan radi kola raznorazna, a posto je auto izasao iz garancije, pa mi je svejedno. Inace supruga vozi kola mozda i vise od mene, pa posto ne koci motorom vec kocnicama u zadnji cas uglavnom, mozda je to malo pomoglo da se urezu diskovi i pojedu plocice.

Sent from my SM-S906B using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

40.000 mi je previse i za plocice, a kamoli tek za diskove da odu.

A tek ako je auto bio kupljen sa novim diskovima/plocicama (tj. nov), pa jos ako je (eventualno) slabasan i u nosu lagan benzinac u pitanju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve je tako kao sto si naveo, i nov bio i benzinac, 1200kg zive vage po parking servisu ... ako bude sanse mogu da zamolim coveka da slika kad skine prednje tockove, a jos proletos su pred kraj bile plocice. Teska neka noga, ili su diskovi mekani ;)

Sent from my SM-S906B using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...