Jump to content
FAS Goran
nebojsa zvezdara

Fiat Tipo Sedan 1.0 Turbo 100 KS LIFE

Recommended Posts

Hvala. Da, slazem se, ta je ponuda za naknadnu ugradnju sasvim OK, po meni...senzori se cuju i zna se da bez-prekidno okidanje pocinje na 30 cm od prepreke, nema vizuelnog prikaza na displeju (sto je, po meni, i nepotrebno - ako vec cujem, sta jos ima i da gledam koji mi bas senzor okida, znam valjda sa koje mi je strane prepreka,....licni stav, izvinjavam se). U svakom slucaju, primarno je iskustvo, osecaj sopstvene limuzine, retrovizori,...kamera i senzori su pomocna, po meni ne primarna, prica za parkiranje...

Edited by nebojsa zvezdara

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne, nemaš ni najmanje potrebe da se izvinjavaš. Ja Tebe potpuno razumem kao kupca. Za Tebe je ta promena ( oko naknadnog ukidanja senzora ) veliko razočarenje. I za mene bi bila.
Samo sam preneo šta sam čuo od direktora prodaje jedne auto kuće, da je to bio i za njih šok, pa i u smislu kako da tu promenu komuniciraju prema kupcima ( pa i šta se nudi kao zamena onima koji su već poručili ), ali i šta su oni uradili čim su za to čuli ( poručili su odmah komplete senzora kao rezervni deo u količinama koje su tada bila dostupne, a radi nakadne ugradnje ).

 

A slažem se i da je kod senzora za vozača realno uglavnom bitan samo zvuk.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Što se tiče ažuriranja mapa, meni je rečeno da prve dve godine imam besplatno ažuriranje, jednom su mi već ažurirali, kao i da na samu elektroniku imam dve godine garancije a na ostalo četiri.

Ako nakon toga ne budem uspeo sam da ih ažuriran, ima objašnjenje kako i šta na forumu, onda ću da teram mape preko AA.

Što se senzora tiče, meni npr znači grafika, lepo se vidi gde je prepreka a i bez nje senzori (zvučnici) pište iz onog ugla gde je prepreka pa znam na koji ugao da obratim pažnju.

Kad auto izađe iz garancije, morali bi na zahtev da daju listing intervencije.

 

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka

 

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala kolege...

 

Mape...pitacu dilera u vezi besplatnog azuriranja mapa.

U uputstvu pise:  "Možete da preuzmete ažuriranja sa sajta maps.mopar.eu i da ih instalirate direktno u sistem Uconnect™. Sva ažuriranja su besplatna 3 godine od datuma početka garancije vozila. Ažuriranje navigacionog sistema može da se izvrši i u ovlašćenom servisu za vozila marke Fiat.

NAPOMENA: Preprodavac bi mogao da vam naplati trošak za instalaciju ažuriranja navigacionog sistema."

Imam korisnicki nalog za taj sajt https://maps.mopar.eu.  Kako mi je auto proizveden 21.6.2022., htedoh da proverim dostupnost update-a za mape, ali, vec sam napisao, ne prepoznaje moj VIN???? :rant:Drugim recima, ne pusta me da skinem update.

 

Senzori...na prethodnom Tipu Sedanu sam imao fabricke zadnje senzore sa grafikom na displeju i rikverc kameru;  nisam se bas uopste nagledao te grafike, spontano, gledao sam retrovizore i kameru i slusao senzore.

Sada imam fabricku rikverc kameru i planiram da ugradim kada stignem kod dilera prednje i zadnje senzore.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima...

 

Evo pregurah prvu hiljadarku za ovih mesec dana, pa da postavim mali update, uz par slika (ova slika mape sa NAV LIVE multimedije nije navigacija, već GPS pozicioniranje lokacije vozila...).

 

1. Opšti utisak:  PREZADOVOLJAN.

 

2. U najkraćem, ova sedišta u poređenju sa prethodnim Tipom iz 2020. su nebo-zemlja, opremu nemam šta da komentarišem, zadnja kamera full sjajna danju i noću, motor tih i veoma živahan, avaj-jedva da sam dosada imao priliku da ga nateram preko 2000 rpm, full led svetla su najzad izlazak iz tame i "slepila" (čak sam pozitivno iznenađen i osvetljenjem u ludoj magli koju sam nekoliko dana doživljavao rano ujutru do Pančeva uz Dunav)  

 

3. Ugradih u AK Kompresor na Dorćolu, gde sam i kupio auto, prednje i zadnje parking senzore. Veoma zadovoljan. Cena je ;) Što bi rekao Sir Oliver iz Alana Forda: Cijena, prava sitnica, 61 tisuća (komplet 4 prednja i 4 zadnja senzora, prekidač za prednje senzore, ugradnja sa farbanjem u boju vozila, 8 norma časova)

 

4. Dogovorih i update mapa u toku ugradnje senzora, to je besplatno, ali sam dobio odgovor (upisan zvanično u izveštaj radnog naloga) da za moj VIN još nema update-a.

 

Nebojša.

gps.jpg

pps.jpg

ppsp.jpg

trip.jpg

zps.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dranje za aftermarket kineske senzore.
Lično, bih to ugradio privatno negdeni ne bi izašlo petinu te cifre.
Kompresor je za mene sinonim za bezobrazluk još od 2006 kad sam sa njima prvi put imao posla. Sad se dokazuje da su i dalje ista bagra bez obzira što vlasnička struktura menjala.

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Specifikacija za senzore, bruto sa PDV-om:

 

- komplet 8 senzora sa kablovima, modulima i sprejom za farbanje = 31.400

- prekidač = 800

- rad 8 norma sati = 8 x 3.600 = 28.800

 

Ukupno = 61.000

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ne dovodim ja u pitanje njihovu specifikaciju, već bezobrazluk. Koliko li su onda original fabrički koji se kače na instrument tablu i izvodi prekidač na predviđeno mesto pored StartStop dugmeta, koji ne štrče izvan branika i ima ih 7?

PS izvini kolega, nije ovo tebi ništa lično upućeno, samo me nervira ta bahatost i dranje.

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Weight reduction bro :) , kacio sam slike kad sam bio u Turskoj i kad su se tek pojavili MY21 sa 3 parking senzora pozadi.

 

Inace, apsolutno se slazem sa @knezevic76 - šurenje. Za te pare su bar mogli da stave "flat" sonde (senzore) i napred.

A za ovo ispod - sitnica i poenta nije u 700 kinti razlike, nego sto si se ugradio jedno 7 puta:

51 minutes ago, nebojsa zvezdara said:

- prekidač = 800

 

ppsp.jpg.cddfa2e7f34395e17ec8f5f3a6849260.thumb.jpg.f6d84bcb72c57f175c3b8717626ad68b.jpg

 

Najobicniji plasticni prekidacic sa 2 pola, koji je u Kanibalu reda velicine 100 kinti. Mrzi me da trazim, sa diodicom i 3 pina je trenutno 130 din (a ovaj je bez diodice i sa 2 pina, znaci jos jeftiniji):

 

Untitled5.thumb.png.999704d76b0b427b81f31577f84e0dea.png

 

Upade mi u oko, jer sam davno sebi kupovao, jos dok sam imao Stildzu i naknadno ugradjivao kompletan ConnectNav+ (https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/65115-fiat-stilo-naknadna-ugradnja-connectnav-uredjaja-navigacije/). Identican prekidac, samo sam sebi uzeo bez tih 0/1 oznaka:

 

210620141899.jpg.aa2783816008e6f68b9c4cdc5bda9ca0.thumb.jpg.02c4ee18279aaaa59b658e7ccbc85dea.jpg 210620141905.jpg.1d9e4bf1c6d1b2aab72d0adecea29932.thumb.jpg.4a7def4bf4fd0519e3a39052233a2fdd.jpg210620141907.jpg.e2d048325c9c40b0e39f2a7d34c83663.thumb.jpg.3235fdb98d325fa2546ff5915ab92f50.jpg 210620141908.jpg.612d61819e0a1786a06f602e79e185e2.thumb.jpg.c5f76ed25a63934efc30955a07a7289a.jpg

 

Slicna prica je i za cenu flat senzora i sve ostalo. Takodje samo komentarisem pristup.

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

8 ukupno, 4 napred i 4 pozadi.

 

Kolega (brate) Knezević76, nema potrebe za izvinjenjem, znam brate da nije ništa lično;  samo delim iskustvo, cena je takva kakva je, pristao sam na cenu, zadovoljan sam kako senzori funkcionišu, čuju se full, prednji su čak preglasni, zadnji su OK jer se dobro sećam kako su na prethodnom Tipu fabrički zadnji bili glasni (inače, podesio sam osetljivost odziva glasnoće multimedije na brzinu na maksimum, tj. na 3, tako da se multimedija automatski sasvim lepo utiša kada parkiram ili stojim na semaforu, tako da se ovi zadnji senzori čuju sasvim OK). Merio sam - proverio: i zadnji i prednji ulaze u ritam besprekidnog okidanja na 30 cm od prepreke.

Ja sam tražio (hteo) da mi prekidač ugrade (zato sam postavio određenu sliku da se stekne osećaj) u predivđene slobodne pozije desno od dugmića za podešavanja farova po visini, ali mi rekoše da tu već postoje "činčevi" za neke pozicije koje nisu ni predviđene za naše tržište i da to ne smeju da diraju, pa su prekidač za prednje senzore ugradili malo ispod - što je sasvim OK...

 

Pozzz...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ivane hvala...uvek si sjajan bez prigovora. 

Hvala svim ostalima, svi ste sjajni, braća...

Samo želim da delim moje iskustvo, moj pristup, moj pristanak na ovo-ono, negde sam i mator (60 godina života, 42 godine vozačkog staža).

 

P.S. Ehhhh, kada bi nedeljna okupljanja bila barem u prepodnevnim satima  - ne bih izostajao nikada; ovako, rano ležem, rano ustajem, nema šanse da dođem nedeljom u 18h,..., a baš bih voleo da se družimo, znam puno, ali još više ne znam (inače u životu, ne samo u vezi kola)...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, knezevic76 said:

Lično, bih to ugradio privatno negdeni ne bi izašlo petinu te cifre.

I tako bi ostao bez garancije. Ne verujem da je tako nešto san kupca novog vozila. Ja tako nešto ne bih uradio sa svojim vozilom. Ništa što bi vodilo gubitku garancije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eh, ljudi, nije tema, ali da podelim sa Vama.

 

Uvek NOVO, nikada POLOVNO:

 

- 1980. - 1985. fikus 750

- 1985.- 1989. fikus 850 (zadnja serija)

- 1989. - 1990. peglica (fiat 126p)

- 1990. - 1997. kec

- 1997. - 2001. kec

- 2001. - 2006. kec

- 2006. - 2011. zastava 10 (punto classic made in Torino)

- 2011. - 2020. punto classic (made in KG)

- 2020. - 2022. tipo sedan mirror 1.4 95 KS

- 2022. - ______tipo sedan LIFE 1.0 100 KS

Edited by nebojsa zvezdara

Share this post


Link to post
Share on other sites
I tako bi ostao bez garancije. Ne verujem da je tako nešto san kupca novog vozila. Ja tako nešto ne bih uradio sa svojim vozilom. Ništa što bi vodilo gubitku garancije.
Garancija na elektroniku je dve godine, barem kod mene, tako da bi se strpeo toliko. Jednostavno, previše sam alergičan na udaranje po ušima. Da je iz originala i urađeno sve fabrički i na svom mestu, onda bi se složio da košta koliko košta.

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka

Eh, ljudi, nije tema, ali da podelim sa Vama.
 
Uvek NOVO, nikada POLOVNO:
 
- 1980. - 1985. fikus 750
- 1985.- 1989. fikus 850 (zadnja serija)
- 1989. - 1990. peglica (fiat 126p)
- 1990. - 1997. kec
- 1997. - 2001. kec
- 2001. - 2006. kec
- 2006. - 2011. zastava 10 (punto classic made in Torino)
- 2011. - 2020. punto classic (made in KG)
- 2020. - 2022. tipo sedan mirror 1.4 95 KS
- 2022. - ______tipo sedan LIFE 1.0 100 KS
Kec dominirao

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, nebojsa zvezdara said:

Ivane hvala...uvek si sjajan bez prigovora. Hvala svim ostalima, svi ste sjajni, braća... Samo želim da delim moje iskustvo

P.S. Ehhhh, kada bi nedeljna okupljanja bila barem u prepodnevnim satima  - ne bih izostajao nikada; ovako, rano ležem, rano ustajem, nema šanse da dođem nedeljom u 18h,..., a baš bih voleo da se družimo

Nema na cemu u ime svih. I drago mi je da su komentari ucesnika u diskusiji protumaceni bas onako kako treba - a to je cisto drugarsko caskanje i iskljucivo dobra namera.

U sta ces se uveriti ako upoznas ljude sa kojima se kuckas i uzivo - druzimo se, pomazemo i teorijom i praksom, zezamo... Posto se desi da ima i onih koji dobronamerne komentare shvate dijametralno suprotno, pa totalno pogresno okvalifikuju ljude, a da ih nikada nisu ni videli niti prozborili ni rec sa njima :) .

Zaje*i se nekada, pa navrati na nedeljno druzenje ;) . Ako nista, na prolece ce valjda konacno biti veliko okupljanje i celodnevni rostilj, pa cemo se Boze zdravlja i upoznati.

2 minutes ago, knezevic76 said:

Garancija na elektroniku

A od "elektronike" ovde za zadnje senzore iskoriste napon sa rikverca i masu (sa konektora zadnje stopaljke). I verovatno su dovukli neki napon sa kontakta (verovatno kontakt brave), preko prekidacica, na prednje senzore. Nadam se da su bar ubacili osigurac ispred. I to je sva pamet, dva maltene odvojena sistema, zasticena osiguracima. Pa ko sta i za koje pare voli :) .

Share this post


Link to post
Share on other sites
8 radnih sati i 28.800 rsd



Sent from my SM-G770F using Tapatalk


Ja se pitam, ima li tu 8h rada?
A tek cena, koju koliko toliko razumem....

Sent from my SM-A536B using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 hours ago, shuxx said:

Ja se pitam, ima li tu 8h rada?

Da budemo posteni, ima posla. Ne znam kakav je prilaz kod Tipa, ali vrlo verovatno da su morali da skidaju branike, buse se rupe u njima i napred i nazad. Pozadi je lakse jer se napon uzima sa rikverc svetla, centrala se stavlja u gepek, a kablovi sonde provlace kroz proboj kuda verovatno ide izlaz i za kablove maglenki.

Napred mozda malo visle posla, uzimanje napona sa kontakta koji se vodi na prekidac, pa sa njega na centralu, provlacenje kabliranja kroz proboj u pozarnom zidu kod A stuba... Pa farbanje sondi.

Nista to nije tesko, ali uzme vremena. Stvar je u tome sto radni sat kod ovlascenih nije jeftin, tako da mi je to (vremenski) najopravdanije u celoj prici.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Apropo LED farova na Tipu i magle, kao što čovek reče, svako veče i rano jutro sam vozio po istoj i potpuno se slažem da su farovi odlični. Baš sam se prijatno iznenadio, čak i kolega koji se vozi sa mnom, za prednjim maglenkama nisam ni imao potrebe.

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Negde krajem 2019. imao sam par ponuda za karavansku Corollu u paketu Sport (tada predzadnji paket) i u to vreme parking senzori su bili opcija (standard su tada bili samo u top paketu, Executive). Ugradnja opcionih senzora je vršena u ovl. servisu, a prednji i zadnji senzori su sa ugradnjom i farbanjem koštali oko 670 evra. Sećam se da je bila skuplja ugradnja prednjih i da su "ruke" samo za te senzore koštale oko 100 evra.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...