Jump to content
FAS Goran
nebojsa zvezdara

Fiat Tipo Sedan 1.0 Turbo 100 KS LIFE

Recommended Posts

On 7/28/2023 at 8:15 AM, nebojsa zvezdara said:

 

Evo ga povratak danas.

Veći prosek, kao i uvek u povratku, zbog (naravno) BG gužve između podneva i keca; još me ukenjali perači ulice sa cisternom dole kod BeoShopa u Velizara Kosanovića, zadnji kilometar 25 minuta iza cisterne.:realmad:

 

Lično sam izneneđen prosekom brzine i, sledstveno, vremenom čiste vožnje - to mi je novi lični rekord, koji naravno nisam jurio:D

 

Put bez gužve do Užica, od Užica standardna kolona full, usporeno ali bez zastoja, od Pakovraće na ulasku na AP se to sve lepo ispegla.

 

Klima radila od Zlatibora, znači tačno pola puta.

 

Tipo car, prezadovoljan, kupujte ljudi nove Tipo-e turbake dok ih još ima.

 

Pozdrav svima....

20230729_123144.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jutros proverio ulje na 11.000 km, posle puta...jbt, ne mrda i dalje od salona, na pola šipke,...već se brinem:o

Već sam zakazao prvi redovni servis u AK Kompresor za 30. septembar.

 

Evo overall trip, posle CG se spustio prosek sa 5,9 na 5,8...nije rđavo.

20230730_074632.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stigao novi, peti po redu za ovih 10 meseci (od oktobra 2022.), besplatan Nav TomTom Europe update, verzija 1115...:welcome:

Sve je to super, samo što ja do sada nisam primetio nikakvu razliku, valjda zato što i ne vozim po Evropi već po ovim našim Balkanskim gudurama, tačnije SRB-CG...(doduše, vezano za AP, ima sve ovo novo - Pakovraća, Surčinska petlja, obilaznica za Niš sa tunelom).:scooter:

Pozdrav...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Godinu dana, 13320 km, trip A BC prosek 5.8 l/100 km, bez greške, bez problema, pu, pu, pu....uživam u limuzini...

 

Jutros prva registracija, AK Kompresor:

 

- prvi redovan servis 18.750 rsd

- registracija bez tehničkog 22.050 rsd

 

Pozdrav svima...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da se malo nadovežem u vezi opštih utisaka,...(m)elem, nedavno sam po prvi put sa mojom ljutom zverkom imao priliku da forsiram Begaljički breg, pravac iz Niša ka BG, subota popodne, u podnožju normalno, regularno, 100 km/h u petoj, kreće uspon, dodajem gas i ide to k'o ludo, ubrzava bez greške, čak se oseti to ubrzanje veoma dobro:scooter:, do vrha ostajem u petoj, ubrzava on non-stop, na vrhu 120 km/h i dalje u petoj:smoke:..to je tih 190 Nm od 1.500 o/min (sa prethodnim Tipo atomosfercem je to išlo lagano u četvrtu pa u treću)...pozdrav...

20231001_104813.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ide on, al ipak u četvrtoj bi mnogo lakše izvukao, bolje vukao , ako si već krenuo od stotke. Sećam se da sam sa CROSSom prošao tuda na desetine puta i uvek ga forsirao , doduše na mnogo većim brzinama. Lepo vuče taj motor, bez obzira što su mnogi skeptični prema omalenom trocilindrašu.
I a on i svoje granice, ali bože moj.

Послато са 2203129G помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala brate, to je to, razumemo se, jedino još treba uzeti u obzir da je Cross 70 kg teži od Sedana...pozdrav...

(nas troje u kolima, u gepeku dva puna srednja kofera;  to me ukenjalo onomad u subotu 26. avgusta kada je Gazela bila blokirana od 14h do 22h a ja išao po moje cure na aerodrom, znači ništa Gazela, Mostar, Ostružnica zbog sajma prema Mostaru...šta ću, sa aerodroma prema ZG do isključenja za Miloša Velikog, Surčinska petlja, pa na obilaznicu za Niš do Bubanj potoka, pa ka BG, pa na Zvezdaru, 55 km umesto 25 km, ali svega 35 minuta...)

Edited by nebojsa zvezdara

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, nebojsa zvezdara said:

Da se malo nadovežem u vezi opštih utisaka,...(m)elem, nedavno sam po prvi put sa mojom ljutom zverkom imao priliku da forsiram Begaljički breg, pravac iz Niša ka BG, subota popodne, u podnožju normalno, regularno, 100 km/h u petoj, kreće uspon, dodajem gas i ide to k'o ludo, ubrzava bez greške, čak se oseti to ubrzanje veoma dobro:scooter:, do vrha ostajem u petoj, ubrzava on non-stop, na vrhu 120 km/h i dalje u petoj:smoke:..to je tih 190 Nm od 1.500 o/min (sa prethodnim Tipo atomosfercem je to išlo lagano u četvrtu pa u treću)...pozdrav...

20231001_104813.jpg

 

Opušteno, te male kosačice ne osećaju brdo. 

U familiji imamo odnedavno Logana 0.9 tce sa plinom i 440000 km, uz most kod Beške išao 140 km/h bez problema. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...