Jump to content
FAS Goran
nebojsa zvezdara

Fiat Tipo Sedan 1.0 Turbo 100 KS LIFE

Recommended Posts

44 minutes ago, Ivan said:

Moje iskustvo je da stroka odbija one koji se provlace, zenske tasne, udarace vratima, itd..:D

To mi reci brate, vidim da znaš foru...:unworthy:

 

Ne racunamo dok se to ne vidi uzivo ;) .

Samo uživo, nego šta, biće...:robo:

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 1/15/2023 at 11:18 AM, nebojsa zvezdara said:

Pozdrav.

 

Proverio jutros ulje, četvrti put:  na 0 posle salona, na 1000, 2000 i sada na 3000 km. To mi se "uvati" jednom mesečno.

 

Pozitivno iznenađen, nivo ne mrda uopšte, malo iznad polovine kao i kod prve kontrole posle salona;  malo promenilo boju, od svetlo žute do svetlo braon jutros.

 

Uvek isti uslovi provere - parkiran na istom mestu, provera na hladno, tj. nevožen od prethodnog dana.

 

Kolege, evo četiri meseca, četiri soma kilometara, redovna, peta, kontrola ulja...nije, Bogu i Fiatu hvala, mrdnulo, i dalje isti nivo, malo iznad polovine...izgleda da ovaj turbak ne pije ulje:clap:,...doduše, ni prethodni atmosferac mi nije trošio ulje uopšte:shock:

"Navikavam" se na ovu šipku u čepu poklopca, em je pola metra, em plastična pa leluja levo-desno, a i treba, da prostite, ubosti tačno u rupicu;)

Pozdrav braći....

20230211_103745.jpg

20230211_103754.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

4000 km i 4 meseca, jbt... meni se izgleda pokvario BC, zakuc'o se na 6.2 i ne mrda uopšte.

Jesam u garanciji ali mi se ne ide u servis da ga oni čerupaju; srećom, otoplilo je pa ću sam da sve raskupusam da vidim da se neka žica nije odlemila;)

20230211_134808.jpg

20230211_134816.jpg

Edited by nebojsa zvezdara

Share this post


Link to post
Share on other sites

koliko je u tehničkoj mogućnosti ( alat, garaža) svako bi trebao,ako ima volje i želje, da sam malo majstorše oko auta. Za vreme korone, kada su nas zatvarali od petka do ponedeljka, moja draga se čudila koliko se majem oko auta, misleći da je baš u kvaru, a ja ponešto razmontiram, podmažem, vidim neki budući problem..... UBIJEM vreme....a  i beše lepo, sunčano vreme

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 hours ago, nebojsa zvezdara said:

meni se izgleda pokvario BC, zakuc'o se na 6.2 i ne mrda uopšte

To ce ti biti otprilike to. A i sto veca kilometraza, to je tacniji podatak. Onda i bilo kakvi ekstremi, cak i na par stotina km uzorka (u plusu ili minusu), maltene ne uticu na tu generalnu potrosnju. Zato nikada nisam ni uzimao za ozbiljno uzorke koje ljudi kace na samo par desetina km (a ima ih koji kace i na par km), pa jos ocitano sa boarda.

PS: Licno bih samo jos uradio 2-3 "čepovanja" i proverio ih sa prethodno resetovanim Trip B na svakom od njih. Cisto da se vidi koliko board laze, a na osnovu toga onda moze poprilicno tacno da se prati i ta prikazana ukupna potrosnja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 Meni je uvek bilo smešno kada neko "izmeri " potrošnju na 100km, dosipanjem goriva. Verujem samo u spritmonitor, i na par stotina Km kao i naravno, u kojim uslovima, je ta potrošnja ostvarena.

Moj Z10, je jedno vreme bio prvi na spritmonitoru kada je punto na TNG u pitanju, ali sva ta potrošnja je u 90% bila u vangradskoj vožnji.

 

sve ima svoje.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Treba meriti godinu dana, zbog sezonskih uticaja.

I kako ti se zakuca te prve godine, to kasnije tako ostaje, osim da u tvom životu dodje do neke dramatične promene u pogledu načina korišćenja tog vozila.

Share this post


Link to post
Share on other sites
14 hours ago, moron said:

.......osim da u tvom životu dodje do neke dramatične promene u pogledu načina korišćenja tog vozila.....

:DPriznajem jedino promenu načina korišćenja na zadnjem sedištu, leto, zima, sa ćebetom ili bez, svejedno.....B)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo, posle 5 somića pređenih i 5 meseci....redovan update....

Prosečna potrošnja po BC spala na 6.1 u poslednjih tisuću km, prvih 4 tisuće je bila 6.2.

Ulje ne mrda uopšte, na polovini je od prvog merenja posle izlaska iz salona, redovno kontrolišem na 1000 km, uslovi uvek isti...

 

20230311_130920.jpg 20230311_131058.jpg 20230311_131111.jpg

 

U najkraćem, PREZADOVOLJAN, uživam u vožnji ove moje limuzine...

 

Zakazao sam za subotu 25. marta u Kemoimpex-u vraćanje letnjih gumica (fabričke nove Conti EcoContact6 koje sam u oktobru odmah iz salona ostavio kod njih da prespavaju zimu, a stavio sam nove zimske RikenSnow).

 

Neko je skoro sa foruma tražio sliku ekvilajzera na Uconnect-u....evo i par slika za audio podešavanja...

Pozdrav svima.

 

20230311_131231.jpg 20230311_131318.jpg 20230311_131349.jpg 20230311_131359.jpg

 

20230311_131402.jpg 20230311_131413.jpg 20230311_131431.jpg 20230311_131457.jpg

 

Edited by Ivan
Sredjene slike i format

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odoh braćo prekosutra, u nedelju rano izjutra sa Božijom pomoći i blagoslovom, po drugi put ove godine u CG.

Devet meseci, 10.000 km, ulje nije mrdnulo od salona, zaista nikakvih problema do sada, izuzetno zadovoljan...

Do sada uspešno urađena četiri besplatna TomTom NAV update-a preko naloga na maps.mopar.eu (besplatna priča ističe u oktobru 2025.).

Trip A, neresetovan od nule, prosečna potrošnja po boardu 5.9, prosečna brzina 39...uvek sipam NIS 95.

Ovaj put idem sam, cure su moje dole već dve nedelje...javljam utiske i, pre svega, trip elemente.

Put standardan za mene - Zvezdara, Miloš D Grejt do Pakovraće, Požega, Sevojno, Titovo Užice, Zlatibor, Kokin Brod, Nova Varoš, Prijepolje, Mileševa, Prijepolje,  Jabuka, granica, Pljevlja, Đurđevića Tara, Žabljak, Krnovo, Onogošt, Vilusi, Grahovo, Dragalj, more (Lipci, Strp, Risan, Perast, Dražin Vrt, Orahovac, Ljuta) i odredište Sveti Stasije.

 

Svima želim srećno leto i putovanja i sve drugo lepo i sve životno najlepše...

 

Veliki pozdrav...keep in touch...

Edited by nebojsa zvezdara

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zaboravih da napomenem (prošao edit):

 

Prošli put u aprilu,  prosečna potrošnjica, na 560 km pređenih, bila 5.3, prosečna brzinica 64 km/h, to je bio onaj ludački april, ujutru rano na Milošu the Velikom magla neviđena, kiša i susnežica celim putem, na Žabljaku i u Pljevljima sneg, u Nikšiću provala oblaka, tek na moru sunce, bez klime naravno.

Nas troje u kolima...

 

Videćemo sad, radiće klima većim delom puta....

Edited by nebojsa zvezdara

Share this post


Link to post
Share on other sites

Javljaj utiske sa puta i generalno koliko si zadovoljan putom :). Ja imam u planu slicnu destinaciju, sa Karaburme. Buraz me ubedjuje da je bolje mozda Grcka, ali nekako mnogo vise stvari moze da se vidi do CG, a posto cu ici sa suprugom i kllincem, trenutno me CG malo vise privlaci.

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, Misha87 said:

, trenutno me CG malo vise privlaci.

Cisto digresija, cim krenu mehurici na povrsini duze da ostaju, slobodno mozete dalje sa plaze.... Da ne bi dobili 'stomacni' aka trovanje. Posto na zalost, za razliku od GR, u CG ispustaju fekalije blize plaza a i daljina kruzera od obale nije precizno utvrdjena odakle mogu ispustati otpadne vode u more. Cisti savet iz dobre namere. Toga nema u GR, a i jeftinije je generalno (bili od 9-19 u Neosu).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav.

 

Ne poznajem ja, generalno, CG, ali redovno idem u Orahovac jer mi je žena odatle rodom. Zaliv je neopisiv.

Imamo naš stan...Njih dve su dole po dva meseca, čim se dete raspusti u osnovnoj školi one zbrišu dole avionom i vraćaju se pred školu (žena mi nije zaposlena). A tatica koliko može, tj. 20 dana.

Mirno, čisto, to je 10 km od Kotora, bliže je Perastu, tu je nekada davno dolazio čuveni delfin (odnosno delfinka) Joca...čista voda.

Inače, lični stav, volim dole atmosferu, more čarobno, svoj sam na svome, naši ljudi, jezik, sve mi je brate po meri, mirno, porodično, rano leganje, rano ustajanje.

 

Usput, pričam sinoć sa mojim ortakom iz AK Kompresor, on je šef prodaje, i pita me da li sam imao problem sa ključem. Nisam, rekoh. Naime, masovno im se javljaju, kola godinu-godinu i po, riknjavaju baterije u ključu. Fiat izgleda uvaljivao prošle godine bajate kineske baterije (a i čije bi druge, to niko u Evropi ne proizvodi).

NIsam imao taj problem, ali kupiću danas za svaki slučaj baterije u JYSK-u, to su one pljosnate litijumske 3V CR2032.

 

Pozdrav...

Edited by nebojsa zvezdara

Share this post


Link to post
Share on other sites

Savet (iako nisi tražio), baterije iz JYSK-a su problematičnog kvaliteta. One njihove alkalne u pakovanjima od 10 kom su mi iscurele u nekoliko uređaja. Malo više para za krštenu marku, manja sikiracija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stigoh mirno.

Uslovi fenomalni, mirno, vedro, bez gužve sve do mora. Na moru, od Lipaca do odredišta, tih poslednjih 20 km gužva ludačka, kao na našoj Gazeli u špicu (to mi je i "ubilo" prosek, koji je do mora bio, i za mene neverovatnih, 72).

 

Asfalt po Srbiji dobar, u CG fenomenalan.

 

Krenuo sam u 4 ujutru, temperature divne za vožnju, od 14C do 18C, kako gde. Klimu sam pustio tek u dolini Zete, tj. u Nikšiću, tu je odmah roknulo na 32, bilo je oko pola dvanaest. 

 

Nigde nijedna patrola usput, ni kod nas ni u CG.

 

Ljuta zverka fenomenalna, sve fercera kako treba. Nosio sam se ja bara-bara, nije da nisam, i sa nekoliko velikih X bembara i sa nekim drugim "na glasu" mašinama. Šta ću, može mi se:smoke:

 

Van AP i ne računajući onih 17 km od Šavnika do Krnova, sve četvrta-peta, od 1.800 do 2.200-2.300 rpm, tako vozim spontano, full je potentan mališa turbak i u petoj za ubrzanja i preticanja, zavisno naravno od trenutnog konkretnog pravca i uslova....:scooter:

 

Dole slika overall...

 

Pozdrav sa mora...:cheers:

20230709_125155.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jbt potrosnja kao u mog 1.9 8v....smesno trosi imajuci u vidu da je tezak skoro ako ne i kao Bravo i pri tome benzinac. Tu trasu dobro znam, Savnik je vazda bio 'test' za 'dal mi jos uvek valja turbo' :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 7/8/2023 at 10:37 AM, nebojsa zvezdara said:

Pozdrav.

 

Ne poznajem ja, generalno, CG, ali redovno idem u Orahovac jer mi je žena odatle rodom. Zaliv je neopisiv.

Imamo naš stan...Njih dve su dole po dva meseca, čim se dete raspusti u osnovnoj školi one zbrišu dole avionom i vraćaju se pred školu (žena mi nije zaposlena). A tatica koliko može, tj. 20 dana.

Mirno, čisto, to je 10 km od Kotora, bliže je Perastu, tu je nekada davno dolazio čuveni delfin (odnosno delfinka) Joca...čista voda.

Inače, lični stav, volim dole atmosferu, more čarobno, svoj sam na svome, naši ljudi, jezik, sve mi je brate po meri, mirno, porodično, rano leganje, rano ustajanje.

 

Usput, pričam sinoć sa mojim ortakom iz AK Kompresor, on je šef prodaje, i pita me da li sam imao problem sa ključem. Nisam, rekoh. Naime, masovno im se javljaju, kola godinu-godinu i po, riknjavaju baterije u ključu. Fiat izgleda uvaljivao prošle godine bajate kineske baterije (a i čije bi druge, to niko u Evropi ne proizvodi).

NIsam imao taj problem, ali kupiću danas za svaki slučaj baterije u JYSK-u, to su one pljosnate litijumske 3V CR2032.

 

Pozdrav...

Da li je u voda u Orahovcu hladnija, recimo poput one u Morinju? Tj. gruvaju li podzemni izvori?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prošle godine, negde avgust, svratili u Morinj. Čista voda, nema šta. Solidna plaža, dobar plažni bar. 

Ali, temperatura: red mora, red Drine, zavisi kako gde nabasaš.

Meni bilo super, nego zbog dece smo promenili i otišli u H.Novi.

 

Orahovac mi je prvi pik na draftu, ako uspem da uglavim par dana tokom avgusta

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ah, eh, ko zna šta će biti u avgustu sa vremenskim uslovima,..............ja se sutra vraćam u BG.

U najkraćem, ove godine je u julu mesecu more nikada toplije u ovom delu neveste Jadrana - Boke.

 

Pozdrav.

 

SRB i CG dva oka u glavi..........sa BIH i HR četiri oka u glavi (ako je moguće da glava ima četiri oka:D). Ustvari, moguće je, ako računamo i podočnjake:on2long:

Edited by nebojsa zvezdara

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...