Jump to content
FAS Goran
mare_kv

Alfa Romeo 147 Q2 Ducati Corse

Recommended Posts

Kad budes radio za 40 000 minimalac sa sve subotama i nedeljama mercedes bi ti bio 1.0 56 konja karburatorac :D ili vozis samo po centru mali kratak auto je zakon , uza guma cesto okretanje volana itekako znaci , nebo i zemlja naspram neke limuzine i nerviranja oko parkinga i zavlacenja .. sve ima svoje a verujem da bez druge kocione pumpe ne znaci toliko , znaci ali ulozeno dobijeno nije neki odnos a opet ako se menjaju klesta diskovi sto ne bih dodao i za ostalo mala je doplata a sklop je u skladu sa trazenom performansom i kad se vec nesto radi grunes mu sve bolje i dobijes na ulozeno ovako ces ga 5 puta pentrati na dizalicu i uvek ce nesto da fali pogotovu ako si petrolhed kao ostatak foruma svi zelimo perfekciju, kontinental je tu i tamo guma, uzmes yokohamu da vidis kako lezi u krivini neverovatan proizvodjac potvrdjujem. Tuning je skup sport ali vredi kad se odradi kako treba. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ti kupi pa probaj, za mene cim je domace sertifikovano to je smece isto koliko i strani viski i strani viski na domacem rafu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa valja nekad malo i promeniti pa bi onda znao razliku ovako kad furas samo jedan brend kako mozes znati za druge al nema veze, nije los kontinental daleko od toga ali u moru drugih probao bih razne i imao bih neku sliku o drugim proizvodjacima tako da yokohama zlato medj pneumaticima ;) njih nemas u prodaji mora da porucujes da ti stignu iz inostranstva. Kod nas recimo letnja continental ti je neka druga generacija a kod njih ti je vec sedma tako da ono ... toliko o domacoj kupovini to je za premium contact letnju varijantu njihovih pneumatika odnosno u tom primeru daleko star lager kod nas iako je verovatno dobra za moj novcanik je stara.

 

https://www.continental-tires.com/rs/sr/b2c/car/search-results.html?searchMode=sbs&widthMM=195&aspectRatio=50&rimDiameterInch=15&season=Summer

to je domace trziste (nigde ne spominju 6tu i 7mu generaciju)

https://www.continental-tires.com/car

a ovo je strano, dakle premium contact 2 i premium contact 6 i 7 su velika razlika da bih ovu staru placao po ceni nove ... recimo da u tom grmu lezi zec ali ako si ti zadovoljan onda ok  ;)

stim sto u beogumi ima i ta novija generacija (6ta dakle nema 7me iako ima na zvanicnom univerzalnom sajtu) ali na domacem sajtu ne daje izbor iste vec opet navodi na staru iliti drugu generaciju tako da  ... mutno je to sve meni iskreno, ta specificna preklapanja. Dakle ovo je samo primer ne znaci da ce na drugom modelu davati takve rezultate ali uvek treba proveriti i kupovati najnovije najvalidnije.

Edited by nemanja84bg

Share this post


Link to post
Share on other sites

O cemu ti pricas covece?

Ima kod nas itekako da se kupe aktuelne verzije conti guma.

Takodje sam vozio vecinu guma, od premium guma do srednje ili budget kategorije.

Jedno vreme sam prelazio vise od 40.000km godisnje pa sam brzo trosio gume i eksperimentisao.

Послато са SM-A528B помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iskreno sve ti je to identicno sljaka sve to u fullu kad je novo, dot je bitniji u toj varijanti  kao i tip sare ali ajd zasli smo u off topic , bila je rec o kocnicama i ostalom da li veci disk utice i koliko kao i celjusti ukoliko se ostalo ne dira al ajde dati su dobri odgovori da kazem perfektni. Jbg nisu te gume, celjusti i veci diskovi za francusku belu tehniku oni nemaju nikakav dobitak sem estetike mada i tu im nema neke pomoci :D

Edited by nemanja84bg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kroz neko istrazivanje sa AO foruma, pokupio sam neki info da moze da se napakuje sledeci setap, sto meni iskreno vise odgovara od standardnog 330mm setapa.

Setap je sledeci:

Celjusti sa Alfe 166,
Diskovi od GTV-a 3.0 305mm 5x98,

Plocice sa Alfe 166;

Jel neko radio ovako nesto ili ne, posto me zanima kako bi to pasovalo, i da li moze da se spakuje, jer iskreno mnogo bolja prica zato sto moze da se upasuje na 16' felnu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam tacno to planirao na Giuliettu da ugradim, nabavio kljesta sa 166, ali odustao zbog kupovine 159. Kljesta sam prodao Chobby-ju koji ih je ugradio na GT, ali potreban mu je bio i adapter, kojeg mu je pravio neko u BG. Pretpostavljam da je isto i za 147...

Edited by horvat

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da to je ozbiljna posledica,morao bi uputstvo za promenu da ostaviš u servisnoj knjizi pri prodaji…

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hehehe, ma lako cu ja da mu navedem sta je, eventualno skinem sve sto sam stavio i prodam bez tog bremba, koji lagano posle moze da se proda :lol:

 

Meni je bitno da to moze da se spakuje i da sluzi kako treba;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Bokesh svaka cast kolegaa, i to ste uspeli kada je stavljen letnji set :D

Inace neki od updejta vezano za auto su:

Morace da se radi set kvacila zato sto se cuje da grebe druk lager, pa je potraga za setom u toku. Zna li neko koji set vijati, i da li je neko radio reparaciju i kakva su vam iskustva sa tim poduhvatom?

Uzete 2 aman nove gume PremiumContact 6, vozene samo jednu sezonu, po veoomaa povoljnoj ceni :)

A sto se bremba tice, najverovatnije ce biti sa Alfe Mita posto on fabricki dolazi sa adapterima za kacenje na 147, i bice diskovi i plocke od GTV-a, ali to je ostavljeno malo po strani za sada :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Reparacija uradjena kod Fice u Ostruznici.

Evo vec 40k Bg taksija i ne pokazuje znake umora, sve je za sada kao kada je uradjeno. Sam odluci.... Reparacija tada sa novim drukom za Lybru bila 80e ( skinuo sa drugarom, takodje mi i vratili ) pa ne znam kako ide oko toga....

Edited by werp690

Share this post


Link to post
Share on other sites

@werp690 iskreno meni to i majstor preporucuje da repariram, ali opet podeljena su misljenja vezano za sve. Jos vise otezava to sto je veoomaa tesko naci set kvacila za ovaj auto, jer se razlikuje od  obicnih setova.
Svakako meni ne trese kada krecem, lepo odvaja negde na pola, ali se samo cuje druk da struze, tako da ne znam. Svakako bolja prica je Nov, garancija i sve ostalo, i da ne moram da brinem ako se nesto desi, ne placam skidanje menjaca ponovo, jer je i to poskupelo :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja sam bio skeptican kada sam to radio. Onda sam uzeo reparirao pa sta bude neka bude, a prvenstveno sto nisam imao bas lepa iskustva sa "novim" setovima.  Evo vec 40k je kvacilo bukvalno kao prvog dana i to taksi voznje, gde se u toku jednog dana pritisne toliko puta koliko ga neko ne stisne za nedelju dana, a verovatno i vise.

Da li su svima pozitivna iskustva posle reparacije to stvarno ne znam, kod mene je vise nego pozitivno. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kada sam kupio auto tada je i radjeno. Otprilike 2-2.5 godine. Nije drmao i tresao ali je lamela klizala udarnicki.  Jeste kontra..

Edited by werp690

Share this post


Link to post
Share on other sites

Intercars, nadji nekog poznanika/drugara servisera neka ti poruci. Intercars nema MP i ne radi sa fizickim licima.

PS. Cekaces ga 7+ dana sigurno ali je to je set bas za tvoj auto.

OE 71752488 

ducati set.JPG

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...