Jump to content
FAS Goran
maliradoica

Fiat 500 - Blue&me English update

Recommended Posts

Pozdrav.

Pazario sam zeni crvenog ficu. Ono sto me interesuje je jezik blue and me sistema. Zaseban je od jezika u meniju od kola i moze se menajti samo pomocu usb-a i fajlova sa language pack-om sa sajta blue and me. 

Medjutim tu nastaje problem. Taj sajt ne radi vec duze vreme. Da li neko slucajno ima english language pack? Ovo na nemackom me ubi.....

 

Hvala unapred.

 

 

Edited by neshaoct
formatiranje

Share this post


Link to post
Share on other sites

@maliradoica

 

Vizelno je na engleskom, ali glasovne komande i poruke od samog uređaja su na nemačkom? Možda da ugasiš glasovne komande i čitanje poruka, i time si ustvari ugasio potrebu za nemačkim jezikom... jer ionako te glasovne komande i čitanje poruka koje ti stignu na fon nemaju praktični značaj i kad su na engleskom.

Sad sam pokušao da proguglam taj english pack, i ae što nema na sajtu koji si pomenuo, već sam našao samo par google drive linkova, ali su odavno istekli.

 

Možda da odeš do nekog od ovlašćenih da se to reši?

Verujem da bi oni morali da imaju USB sa svim paketima jezika (9 komada), a kontam da ne mogu da naplate ne znam koliko puno za sistem koji je zastareo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vidis potpuno si u pravu. Nije mi ni palo na pamet to za ovlascene. Verujem da mogu i servisni interval da podese na 10k umesto na 30k koliko sada pise. 

 

Hvala na savetu. Generalno glupo su to odradili sa blue and me jezikom ali tako ti je to kad se neko udruzi sa microsoftom.....

 

Pozdrav.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@maliradoica

Imao sam ja update za engleski jezik, instalirao sam vec na desetinama kola... Mislim da mi je ostalo na nekoj fleski, provericu. To je ova procedura:

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/61292-fiat-nuova-bravo-update-blueme-greška-no-english/&do=findComment&comment=1444844

 

Ako si iz BG, navrati na forumsko druzenje nedeljom pa cemo napraviti. Ili mi se javi na PM, pa da ti posaljem potrebne fajlove, nadam se samo da nisam obrisao.

Servisni interval takodje moze da se spusti dijagnostikom, opet mozes da navratis na druzenje :D pa da i to sredimo sa par klikova. Imam ELM327 interface i MES, ako za Ficu ne treba jos nesto od adaptera (zuti, uz ELM327). Moze da se proveri na MES sajtu.

PS: Pozdrav i dobrodoslica na forum ;) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

@maliradoica

Imas srece :) , ostala mi je neka stara, mala fleska za te instalacije na autu:

 

Untitled.thumb.png.2f0db569d9a186eea7d66bcb36233edd.png

 

0809 je upravo za engleski, okacicu ti na WeTransfer, pa ti saljem link na PM.

 

Sto se tice servisnog intervala, to je u Service modulu:

 

Untitled1.thumb.png.3f31c49da43573e6867b991db874a974.png

 

A za to je kod 500, mislim kod svih motorizacija, uz ELM327 potreban i zuti adapter:

 

Untitled.thumb.png.12ca4eca2cea46f80e48d5b7ce1617bf.png

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites
9 minutes ago, TheWickerMan said:

@maliradoica

 

Imaš tamo u temi što je Ivan linkovao, sajt radi uz pomoć Flash browsera, skoro sam radio update Blue&Mea u Giulietti.

Probao sam ja da instaliram razne druge browsere koji imaju support za flash ali ne radi. Negde sam cak na stranom forumu izgooglao da od 5.septembra sajt ne radi. 

 

@Ivan

 

Hvala druze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...