Jump to content
FAS Goran
neshaoct

Jeep Avenger

Recommended Posts

@ivica su

Nisam znao za ovo, odlicna ponuda!

I ja ga nesto merkam kao zamenu za 500L.

Gledao i 500X ali mi se ne dopada aktuelna verzija, onaj pre ristajlinga mi je extra, sa hromiranim delovima.

Zasto ne nude 1.0 Firefly motore, ne kapiram???

Poenta je da  600 hybrid i dolazeca Panda nude bez Fiatovih motora, tuga!

Share this post


Link to post
Share on other sites

@italiano

 

Isto, merkam ili njega ili 500x kao zamenu za 500L. Cena im je trenutno sa ovim akcijskim cenama manje više ista. ( 500x 20.500e)

 

Prednost kod 500x, Fijatov 1.0 T3 sa 120ks... jedino što je odlazeći model, malo je već mator. Za 500x se nekako više nadam da će se malo smirti cene pa da ga uzmem u obzir kao polovnjaka. S obzirom da su cene novih počele da padaju, meni je realno da krenu da padaju i cene polovnjaka, ali ne bi me čudilo i da se to ne desi, pa će na kraju više da se isplati nov :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kažem da mi je lep i interesantan, verovatno za te novce boljeg nema, ali da nemam hrabrosti :D ko zna kakav je taj kineski motor. Da bar ugrađuju neki evropski, bilo bi mi mnogo lakše. Možda mi je čak Dačija sigurnija kupovina.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Posted (edited)

Mislim da je motor najmanji problem.

Ostali delovi, zamenski, limarija vec jesu, bio neki dan tekst o tome.

Jako dugo se cekaju, nerazvijena servisna mreza, postprodajni marketing i sl.

Pominju i probleme sa kasko osiguranjem, skupljim premijama.

MG je tu jos najbolji...

Zaista treba biti hrabar :D

Edited by italiano

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 hours ago, igor0511 said:

Uh postle iskustva jednog drugara sa tim motorom i Citrusima koji ga nose

Da je samo jedan :) ... Gomila je prituzbi na gluposti na tom motoru, PureTech je na losem glasu maltene od kako se pojavio.

Pisao sam nedavno - fascinantno je kako je PSA od onako pouzdanih TU benzinaca na kojima su izgradili ime, dosao u situaciju da se ne zna koji im je benzinski motor gori. A lista "inovacija" je poprilicna, pocev od VTi, preko THP do PureTech. A jos mi je manje jasno zasto Zabari beze od verovatno boljih T3 i T4 benzinskih GSE motora koji su sami razvili.

Sve je to lepo dok garancija pokriva, ali bih svakako zaobisao PureTech. Nije sigurno ni ta povoljna cena (ako jeste) tek tako. Kao sto sam, nazalost, zaobisao i njihov Prince motor u vidu THP 200 a koji sam zeleo da kupim u DS5. Motor godine 2014., odlican obrtni, lepo ide, mali potrosac za benzinca sa toliko snage, na papiru sve super. Dok radi :D i dok ne krene igranka sa svim mogucim biserima i komplikacijama na BMW+PSA cedu...

Novi Fiat 600 takodje opcionalno nosi 1.2 PureTech.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Posted (edited)
55 minutes ago, italiano said:

Zaista treba biti hrabar :D

Ne znam da li ja tu nesto propustam, ali mene to ni malo nije plasilo :D Imas 7 godina garancije pa natenane vidis kako ce da legne.

Verujem da bi im bio prevelik udar na reputaciju da nesto crkne i da ostave vlasnika bez kola duzi vremenski period. A za 7 godina ko ziv, ko mrtav. Pitanje na sta ce uopste da se vozi :D 

Edited by igor0511

Share this post


Link to post
Share on other sites

@igor0511

Garancija ti nije neka uteha ako moras da cekas 2, 3 meseca na far, branik, spone i sl.nakon recimo manjeg sudara, i da si bez auta...

Share this post


Link to post
Share on other sites

@italiano nadam se da do toga nece doci, ali da se nesto pokvari i da je rok za popravku 2 meseca ocekivao bih zamensko vozilo od prodavca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kvar je jedno, ostecenje karoserije sasvim drugo, o tome malo ko razmislja pri kupovini.

Garancija malo toga pokriva.

Vlasnici Mazdi, Suzukija znaju na sta mislim...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iskreno da sam tako razmisljao gledao bih samo polovnog Punta. Ne vidim da je za bilo koji drugi novi auto bolje stanje.

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Ivan said:

Novi Fiat 600 takodje opcionalno nosi 1.2 PureTech.

Garant će onda i naš novi šumadinac imati taj motor :(  ako su ga 600 i Jeep dobili, ne vidim više razloga da bude drugačije.

 

Sad si i mene bacio u dilemu. Bilo je par modela iz PSA grupacije koje sam merkao kao zamenu za debeljka, npr. Cactus i 2008 sa 1.2 motorom. Mada nisam mogao da prelomim, narjadije bih 500x ili neki mali Jeep, ne beži mi se of Fiata :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, igor0511 said:

da je rok za popravku 2 meseca ocekivao bih zamensko vozilo od prodavca.

 Pogrešna su ti očekivanja, bojim se.

Pogledaj kod Toyote uslove garancije na koliko dana imaš pravo na zamensko vozilo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@moron

Bas sam nameravao da te pozovem, ti znas gomilu takvih slucajeva, da ne kazem lovackih prica...:lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pocinjem da se pitam sa tmi stavom zasto neki kupuju kola uopste :) 

Gradski prevoz ima solidnu pouzdanost, nema garanciju, ne boli te glava.

Share this post


Link to post
Share on other sites
35 minutes ago, italiano said:

@moron

Bas sam nameravao da te pozovem, ti znas gomilu takvih slucajeva, da ne kazem lovackih prica...:lol:

Kod Toyote broj dana za koje imaš pravo na zamensko vozilo (po osnovu garancije) bukvalno smešan ("U slučaju da korisnik želi da iskoristi opciju zamenskog vozila, Toyota Eurocare će obezbediti zamensko vozilo slične klase za vreme trajanja popravke - najduže tri dana." ). I kao uslov za zamenska kola treba da ti se kvar desio "tokom putovanja".

 

Ali, po osnovu posebnog Toyota kasko osiguranja  može da se dobije i "Do 5 dana zamensko vozilo" (ako "slupaš" kola).

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nadam se da nikada necu doci u sitauciju da iskusim, ali sta bi se desilo da dodjes i kazes da ces svuda objaviti da te odredjeni brend zavlaci i da si bez vozila 2 meseca?

Pogotovu za neki brend koji gradi tek reputaciju.

 

Mislim da bi u takvim situacijama jedan LinkedIn post bio gori od bilo kakve tuzbe i pretnji. Ima gomila primera da su ljudi ozbiljne banke tako prevaspitavali.

 

Ja sam cuo pricu iz inostranstva da se coveku otkaci tocak na Land Roveru i da su, da bi zataskali frku dali skuplji model. Ostavljam mogucnost da je izmisljotina :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@igor0511

Vidi ako potrebnog zamenskog dela NEMA na lageru, i ceka se da lupam uplovi brod u Suecki kanal za 2 meseca nikakva prica ti ne moze pomoci... posebno ne pravnici ili antireklama!

Share this post


Link to post
Share on other sites
24 minutes ago, italiano said:

@igor0511

Vidi ako potrebnog zamenskog dela NEMA na lageru, i ceka se da lupam uplovi brod u Suecki kanal za 2 meseca nikakva prica ti ne moze pomoci... posebno ne pravnici ili antireklama!

Ostaje ti da strpljivo cekas i da se Bogu molis da se drama zavrsi.

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 hours ago, Ivan said:

PureTech je na losem glasu maltene od kako se pojavio.

A tri godine uzastopno proglašen za najbolji motor! :blink:

Toliko o "nezavisnim" komisijama!

2 hours ago, ivica su said:

Cactus

Joj beži od toga! 500L je Kadilak sa sve bivoljim rogovima za Kaktusa!

1 hour ago, moron said:

Toyota Eurocare će obezbediti zamensko vozilo slične klase za vreme trajanja popravke - najduže tri dana

To je za slučaj ako ti se desi nesreća na putu, pa koristiš Eurocare pomoć, nakon šlepa do najbližeg servisa biraš između zamenskog vozila ili hotela...

U praksi stvar je dogovora sa servisom!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobar drug godinama vozi službeni 308 druge generacije sa 1,2 T od 130 ks. Ne voli pežo (kao i još mnoge brednove). Ali, na taj motor mi se nikada nije žalio, u smuslu eventualnog kvara. Mada, znam da su bili spalili kvačilo već na oko 90 hiljada km.
Sad bacih oko „na oglase“, ima npr. 308 mk2 ( i to koliko hoćete komada ) sa oko 180-190 hiljada km. Ili, 2008-ica sadašnje generacije sa tim motorom oglašenih i sa preko 170 hiljada km.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 hours ago, bane1321 said:

A tri godine uzastopno proglašen za najbolji motor! :blink:

Toliko o "nezavisnim" komisijama!

Joj beži od toga! 500L je Kadilak sa sve bivoljim rogovima za Kaktusa!

To je za slučaj ako ti se desi nesreća na putu, pa koristiš Eurocare pomoć, nakon šlepa do najbližeg servisa biraš između zamenskog vozila ili hotela...

U praksi stvar je dogovora sa servisom!

Samo sam citirao šta piše u uslovima Relax garancije (u tabelarnom delu uslova). Nisam ih ja pisao.

Žao mi je ako sam eventualno zvučao kao hejter Toyote. Nije mi bila namera.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...